Aktualizacja serwisu! M.in. audiorecenzje (podcasty). Sprawdź

Uwielbiam oglądać filmy. Parafrazując klasyka, kto ogląda filmy, żyje podwójnie.

 • Ostatnia aktywność: Wczoraj
 • Dołączył(a): 16 grudnia 2017

Ostatnio obejrzane

 • 6

  Dobry temat. Katastrofa w Fukushimie i ludzie w niej uczestniczący zasługują na film. Wydarzyło się tam wiele rzeczy, które warto pokazać. Sam film jednak poza kilkoma momentami nie porywa. Dużo się dzieje, ale zabrakło dobrej reżyserii. To co mnie jednak najbardziej irytowało to aktorstwo. Czy Japończycy naprawdę w tak irytujący sposób ze sobą rozmawiają? Pierwsza połowa filmu to prawie wyłącznie same teatralne wrzaski.

 • 8

  Kawał bardzo nietypowego dobrego horroru. Przede wszystkim na plus powolna i surowa narracja. Długie ujęcia, minimalistyczne sceny i brak muzyki. W połączeniu ze świetnymi zdjęciami i ładną przyrodniczą scenerią daje to mieszankę, którą konsumuję z przyjemnością. Drugi duży plus to prosty oryginalny scenariusz. Coś innego niż typowe nawiedzone domy czy szaleni mordercy. Fajnie też że film jest produkcji Austriackiej, można posłuchać innego języka i zobaczyć trochę innych ludzi.

 • 8

  Bardzo fajne powoli prowadzone kino. Bardzo długi ciekawy wstęp. Straszy bardziej klimatem i atmosferą zagrożenia i to jest najlepsze. Niestety punkt kulminacyjny już jest bardzo typowy i taki nagły rozwój sztampowej akcji trochę psuje to co film sobie wypracował. Mimo to bardzo dobre proste kino w starym stylu.

 • 5

  Tak bardzo fatalny to nie był. Na plus dla mnie sceneria polskich lasów i jezior. Na drugi plus harcerze i obóz. Takich klimatów nigdy za wiele. Te dwie rzecze razem z nie najgorszą realizacją sprawiły że chętnie ten film obejrzałem i nie był to czas do końca stracony. Jednak przyznaję że ukazanie w taki sposób harcerzy mi się nie podobało. Do tego jeszcze ta typowa polska arogancja i wulgarność filmów. Szkodliwe połączenie. Po co?

Najwyżej ocenione

 • 10

  Inne spojrzenie kamery na wojnę. Realistyczne i surowe. Do tego świetna ścieżka dźwiękowa. Warto zobaczyć.

 • 10

  Jeden z najlepszych, a może nawet najlepszy film wojenny jaki widziałem. Oglądany wielokrotnie i od najmłodszych lat robi na mnie ogromne wrażenie. Od uśmiechu po smutek. Od spokoju po zaciśnięte zęby. Niesamowity realizm, klaustrofobiczny i przerażający klimat łodzi podwodnej. Aktorzy świetni, wyraziści i charyzmatyczni. Arcydzieło.

 • 10

  Znakomity. Wzruszający i niebanalny przypadek miłości zakazanej, niemożliwej. Nie jestem wielkim fanem melodramatów, ale ten jest wybitny. Chwyta za serce i tam pozostaje. A to wszystko w niezwykłej scenerii.

 • 10

  Mój ukochany serial z dzieciństwa. Pierwsze sezony rewelacyjne. Później niestety trochę gorzej. Nic tak nie pobudzało wyobraźni i przerażało jak ten serial i te wszystkie pokręcone wydarzenia.

Najniżej ocenione

 • 2

  Wiele scen wyglądało jak z amatorskich produkcji na YouTube. Pod każdym względem film jest kiepski. Jednak obejrzałem go też z ciekawością. Po pierwsze żeby sprawdzić czy rzeczywiście jest tak słaby. Po drugie żeby zobaczyć jak robi się film propagandowy.

 • 4

  Jeszcze na początku łudziłem się że bedzię to coś niezłego, ale już od pierwszego mordu wiedziałem że mamy do czynienia z typowym horrorem. Ameryka, typowe nastolatki, typowe imprezy i coś co zabija z klimatach jump scare'ów. Najgorsze że to coś jest tak typowe i tak nudne. Chciałem wyłączyć w połowie, jednak z trudem wytrwałem do końca.

 • 4

  Myślałem że będzie to coś lepszego. Mocno się zawiodłem. Do połowy jest to jeszcze zjadliwe i całkiem ciekawe. Wysoka trawa intryguje. Jednak później to już zjazd po równi pochyłej. Mocno przeciągnięte, męczące, zbyt szalone i jednocześnie tandetne.

Najbardziej odrębnie ocenione

Najlepsze recenzje

 • 7

  Ciekawe to było i dobrze się oglądało. Dobrze zrobione. Bardzo lubię thrillery i horrory w lasach i cieszę się że podjęli taki temat. Proszę o więcej. Trochę żałuję że nie zrobili tego na poważnie. Tak jakby bali się że wyjdzie śmiesznie więc wprowadzili humor i absurd z góry. Nie ma tu wiele oryginalności, ale doceniam próbę zrobienia czegoś innego w tych klimatach.

 • 10

  Robi ogromne wrażenie. Świetnie oddaje realia tamtych czasów. Rewelacyjny Adrien Brody. Do tego utwory Chopina i mamy dzieło niezwykłe.

 • 9

  Zaczynając oglądać film zupełnie nic o nim nie wiedziałem. Nie widziałem trailera. Jakże mnie zaskoczył. Obowiązkowa pozycja dla osób lubiących alternatywne spojrzenia na społeczne kwestie. Oryginalny, dający do myślenia, na swój sposób uroczy, nonkonformistyczny.

 • 8.5

  Świetne kino akcji. Co prawda bazuje na sprawdzonym schemacie i fabuła nie jest oryginalna, ale wszystko inne jest bardzo dobre. Po pierwsze ciekawe miejsce. Ładnie pokazane Indie i ten cały przesyt i zgiełk. Po drugie świetne sceny akcji. Długie ujęcia i realizm to jest coś pięknego i bardzo dobry trend w kinie. Po trzecie widać że zrobili ten film z sercem i zaangażowaniem. Jest dużo dobrych momentów, spokojniejszych scen i drobnych wzruszeń.

Średnio ocenia o 0.6 wyżej niż inni użytkownicy