Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny.

 • Recenzje krytyków

  • Doceniam "Chłopów" w kontekście dynamizmu scen tańca, identyfikatora kulturowego, doznania estetycznego. Scenariuszowo film ten pozostawia jednak wiele do życzenia. Brakuje tutaj płynności między segmentami fabularnymi a epilogiem - atmosferą spirali przemocy - co potrafi wytrącić z równowagi. W rezultacie można wyjść rozsierdzonym z sali kinowej.

   Więcej
  • Państwo Welchmanowie wzięli sobie na warsztat wdzięczny dla swojej twórczości, jednak trudny do ogrania tekst. Wraz ze swoją utalentowaną ekipą namalowali nam jednak film, o jakim mogliśmy tylko zamarzyć. Ich Chłopi działają bez najmniejszych zarzutów na właściwie każdym polu, fantastycznie odświeżając klasyka polskiej literatury nowym pokoleniom.

   Więcej
  • Po seansie Chłopów mogę powiedzieć jedno: trudno o tym filmie zapomnieć. Oczywiście nie unikniemy porównań do Twojego Vincenta, ale nowa produkcja góruje nad nim w każdym aspekcie - zarówno wizualnym, jak i fabularnym. Ależ to się świetnie ogląda!

   Więcej
  • Czy gdyby "Chłopi" zostaliby zrobieni w formie aktorskiej zrobiliby takie wrażenie? Moim zdaniem nie. Animacja jest o wiele bardziej dopieszczona niż w "Twoim Vincencie", historia angażuje i nabiera nowych znaczeń oraz kontekstów. To niemal ekstaza dla kinomanów, którą trzeba przeżyć.

   Więcej
  • Dawno nie wyszłam z sali kinowej w takiej euforii i poczuciu przeżycia katharsis.

   Więcej
  • Całościowo, "Chłopi" są wspaniałą adaptacją. Pozostają wierni oryginałowi oddając równie dobrze wiejskie życie i robią to w identycznym podziale na sezony przy jednoczesnym zmieszczeniu tego do 2-godzinnego metrażu, który sprawdził się tutaj bez zarzutu. Jednak ja najbardziej doceniam feministyczny sznyt, pojawiający się w reinterpretacji Jagny. To pełnoprawna bohaterka, z którą łatwo od początku sympatyzować. A jej tragiczny los był dla mnie wstrząsający.

   Więcej
  • Film jest spójny, z wciągającą fabułą i dobrze napisanymi bohaterami, z jedyną w swoim rodzaju animacją, która podkreśla klimat. To wszystko spowodowało, że po wyjściu z sali kinowej byłem zachwycony.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • Przeniesienie 4tomowej powieści wymaga ogromnego przygotowania scenariuszowego.Obawiałem się formy przekazu.I przyznam,wywiązali się z tego rewelacyjnie.Nie każdemu się spodoba ten typ animacji,może męczyć-ja zachwyciłem się tym jak wspaniale oddali hołd młodopolskim artystom,czuć tu Chełmońskiego,Wyczółkowskiego.A sceny tańca oraz wygnania Jagny-niesamowita ekspresja.Muzyka podkreśla zmiany pór roku-cudowna jest.Świetnie skondensowano historię do 2h,która zaciekawia,porusza i nie nuży.Brawo.

  • Wow, Chłopi to prawdziwy hit! Welchman serwuje coś więcej niż animację – to głęboka, emocjonalna opowieść. Animacja? Oszałamiająca. Aktorstwo? Pierwsza klasa. Urzędowska i Gulaczyk to odkrycie, a weterani jak Baka czy Kasprzyk nie zawodzą. Minus? Za krótki! 1h 56min to za mało dla takiej historii. Stąd moje 8/10. Must-see dla fanów animacji z przekazem! Moja pełna recenzja: https://upvod.pl/filmy/chlopi/

  • Warto było tyle czekać. Pieczołowicie zrealizowana wizja przyglądająca się społeczności rządzonej przez ziemię i skazaną na jej zaściankową perspektywę. Jednak to przede wszystkim potrzebna reinterpretacja stawiająca największy nacisk na przejmującą tragedię złożonej protagonistki jaką jest Jagna. Zaś Welchmanowie wchodzą na wyższy poziom reżyserski tworząc film, który wie jak wykorzystać możliwości medium animacji.

  • Wizualno-muzyczna uczta podparta zgrabnie poprowadzoną fabułą. Niezapomniany seans!

  • Świetny film, piękne interpretacje obrazów!! Gorąco polecam

  • Przepiękne, majestatyczne kadry (to ukazanie przyrody i polskich wsi, ahh) oraz ludowa muzyka tworzą audiowizualne arcydzieło, które chce się smakować godzinami. Ale oprócz pięknego ruchomego obrazu jest także fabuła, która od sceny zaślubin angażuje i pozwala zrozumieć postawę każdej z postaci, które zostały odegrane po mistrzowsku. Chciałbym jedynie trochę dłużej napawać się spokojnymi scenami, a na trzecim planie za dużo tych znanych twarzy, w których brakowało tylko Karolaka.

  • Naprawdę świetnie udaje się przenieść dość obszerny materiał źródłowy do niemalże dwóch godzin filmu obfitując przy tym piękną warstwą wizualną.