Blog

 • Życzenia noworoczne

  Wszystkim naszym użytkownikom, krytykom, recenzentom, blogerom i każdemu, dla kogo filmy i seriale są bliskie sercu, życzymy udanego 2021 roku. Nam mijający rok trochę opóźnił niektóre plany, ale wiedzcie że tylko opóźnił, bo wszystkie są aktualne i zamierzamy je realizować.

 • Patronujemy 11 Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

  Miło nam jest poinformować, że patronujemy 11 Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Festiwal odbędzie się od 15 do 18 października. Udział w festiwalu będzie możliwy offline i online.

  Więcej informacji:
  http://kameraakcja.com.pl

 • Patronujemy Spacją Się Skacze 2020

  Miło nam jest poinformować, że patronujemy Spacją Się Skacze 2020. Projekt będzie dostępny w sieci od 14 września. Wszystko będzie bezpłatne, udostępnione na otwartej licencji oraz dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

  Co prawda projekt dotyczy gier, ale są one również bliskie naszemu sercu co filmy i seriale oraz potencjalnie związane z serwisem.

  Więcej informacji:
  http://spacjasieskacze.pl

 • Aktualizacja serwisu

  Cześć!

  Dzisiaj kolejna aktualizacja serwisu.

  Zmiana "Mojej strefy"

  Zmieniliśmy cały dział "Moja strefa" na "Obserwowani". Wiele miejsc na stronie jest podzielonych na "Wszyscy" i "Obserwowani", dlatego również ten główny dział zmieniliśmy na taką spójną nazwę. Dzięki temu nazwy w tym dziale zostały znacznie uproszczone. Funkcjonalność została bez zmian. Możecie tam znaleźć wiele informacji od swoich obserwowanych. Do tego strony "Przegląd" oraz "Aktywność" zajmują teraz całą stronę (bez prawej kolumny).

  Rozbudowa strony głównej

  Rozbudowaliśmy stronę główną. Są tam teraz informacje ze wszystkich głównych działów (np. popularne źródła, popularni krytycy itp.). Strona główna zajmuje teraz też całą stronę (bez prawej kolumny).

  Mniejsze zmiany

  • Konsekwentnie rozszerzyliśmy działanie ustawienia preferencji "Wyższy priorytet". Jeżeli ustawicie tę opcję na "Użytkownicy", to również sortowania (np. bazy filmów lub seriali) będą domyślnie po popularności użytkowników.
  • Uprościliśmy nazwy rankingów i zestawień. Np. zamiast rankingu "Najpopularniejsze" mamy teraz "Popularne".
  • Duże obrazki na stronach filmów i seriali są teraz widoczne tylko gdy są przez nas ustawione. Wcześniej spora część z nich była ustawiana automatycznie przez co nie wszystkie wyglądały dobrze.
  • Dodaliśmy do bazy recenzji filtr "Rodzaj", dzięki któremu możecie zobaczyć recenzje samych filmów lub seriali.
 • Aktualizacja serwisu

  Cześć!

  Dzisiaj kolejna aktualizacja serwisu. Tym razem sporo średnich i mniejszych zmian.

  Więcej informacji o krytykach

  Dodaliśmy więcej informacji o krytykach. W bazie krytyków oraz na stronach krytyków można teraz zobaczyć płeć, wiek i miejscowość. Informacje te można ustawić przez panel krytyka.

  Pozycje krytyków i źródeł w rankingach

  Na stronach rankingów krytyków i źródeł dodaliśmy pozycje w rankingach dla połączonych profili krytyków i źródeł. Jeżeli więc jesteście połączeni z profilem krytyka lub źródła, to na górze rankingów zobaczycie pozycje tych połączonych profili.

  Dodawanie osób

  Stworzyliśmy możliwość dodawania osób. Klikając w "plusik" na górze strony (obok własnego awatara) można dodać osobę.

  Dodawanie osób: https://mediakrytyk.pl/osoby/dodaj

  Mniejsze zmiany

  • Sporo istotnych usprawnień wizualnych.
  • Dodaliśmy nowy filtr do rankingów osób - kraj. Dzięki niemu możecie zobaczyć np. najpopularniejszych polskich aktorów.
  • Pozycja w rankingach umiejscowiona jest teraz poza plakatem/awatarem (z wyjątkiem wersji mobilnej).
  • Okienko wyszukiwania pokazuje po prawej stronie rodzaj elementu (film, serial, krytyk, źródło itp.).
  • Zmiana widoku (pełny, kompaktowy, tabelka lub plakaty) filmów i seriali lub recenzji zapamiętuje stronicowanie. Np. gdy zmienimy widok będąc na stronie piątej, to nadal na tej stronie będziemy.
  • Na stronie filmu lub serialu daty dodanych obejrzeń są teraz wyświetlane w kolorze odpowiednim dla wystawionej oceny. Dla poprzednich obejrzeń widzicie więc od razu czy oceniliście film pozytywnie, negatywnie czy może nie dodaliście oceny, bez konieczności wchodzenia na poszczególne karty obejrzeń.
  • Zmieniliśmy nazwy "pożądane" na bardziej spójne "chcą obejrzeć". Np. zamiast rankingu "najbardziej pożądane" mamy teraz ranking "chcą obejrzeć".
  • Bazy głównych działów (baza filmów, baza seriali, baza krytyków, baza źródeł itp.) mają teraz przycisk dodawania lub zgłaszania.
  • Przeglądy głównych działów (przegląd filmów, przegląd seriali, przegląd krytyków, przegląd źródeł itp.) zajmują teraz całą stronę (bez prawej kolumny).
 • Aktualizacja serwisu

  Cześć!

  Dzisiaj kolejna aktualizacja serwisu. Dwie większe zmiany i kilka mniejszych.

  Niepełne daty obejrzeń

  Dodaliśmy możliwość dodawania niepełnych dat obejrzeń. Dotychczas przy dodawaniu obejrzenia trzeba było podać pełną datę tj. dzień, miesiąc i rok. Poluzowaliśmy te ograniczenia dzięki czemu możecie dodawać taką datę jaką rzeczywiście pamiętacie. Możecie dodać datę bez dnia (tylko miesiąc i rok), bez dnia i miesiąca (tylko rok), a nawet całkowity brak daty. Jest to przydatne gdy nie pamiętacie dokładnej daty, szczególnie dla filmów i seriali obejrzanych dawno temu. Dzięki temu możecie łatwiej utrzymać chronologiczny porządek obejrzanych filmów i seriali.

  Przykład:

  Obejrzeliście film "Matrix" w sumie 5 razy podczas swojego życia i chcecie dodać do serwisu wszystkie te obejrzenia.
  Pierwszy i drugi raz obejrzeliście tak dawno, że nie pamiętacie nawet roku. Dodajecie więc dwa obejrzenia całkowicie bez daty.
  Trzeci raz obejrzeliście w 2019 roku, ale nie pamiętacie dnia ani miesiąca. Dodajecie więc trzecie obejrzenie z datą 2019.
  Czwarty raz obejrzeliście w kwietniu tego roku, ale nie pamiętacie dnia. Dodajecie więc czwarte obejrzenie z datą kwiecień 2020.
  Piąty raz obejrzeliście wczoraj. Dodajecie więc piąte obejrzenie z pełną datą 8 sierpnia 2020.

  Dodawanie recenzji krytyków przez użytkowników

  Stworzyliśmy możliwość dodawania recenzji krytyków przez użytkowników. Klikając w "plusik" na górze strony (obok własnego awatara), oprócz dodawania własnej recenzji użytkownika, można też dodać recenzję krytyka. Natomiast w ustawieniach konta znajdziecie listę dodanych recenzji krytyków.

  Dodawanie recenzji krytyków: https://mediakrytyk.pl/recenzje/dodaj

  Mniejsze zmiany

  • Blog wyświetla teraz ciemne obrazki gdy ciemny motyw jest włączony.
  • Uprościliśmy menu użytkownika (menu widoczne w prawym górnym rogu strony po kliknięciu we własny awatar). Do obserwowanych prowadzi teraz jeden link. Dodaliśmy tam natomiast linki do połączonych profili krytyków i źródeł, dzięki czemu są zawsze pod ręką.
  • Uprościliśmy widoki list filmów, seriali, krytyków, źródeł itp. dla wersji mobilnej przez co teraz wyglądają lepiej.
  • Zmieniliśmy nazwy podstawowych relacji dotyczących filmu z "Obejrzane / Chcę zobaczyć / Nie interesuje mnie" na bardziej spójne "Obejrzane / Chcę obejrzeć / Nie chcę obejrzeć".
  • Dodawanie filmów, list i recenzji zajmuje teraz całą stronę (bez prawej kolumny).
 • Aktualizacja serwisu

  Cześć!

  Dzisiaj kolejna aktualizacja serwisu. Poniżej lista zmian.

  Ustalanie dat recenzji krytyków

  Dodaliśmy możliwość ustalania dat recenzji krytyków. Wcześniej recenzje krytyków były dodawane z datą bieżącą bez możliwości zmiany. Teraz można ustalić dokładną datę publikacji recenzji w Internecie. Dzięki temu można zachować chronologiczny porządek recenzji.

  Uproszczenie i ujednolicenie gatunków

  Uprościliśmy i ujednoliciliśmy gatunki filmów i seriali. Działanie to polegało na zredukowaniu nadmiernego rozdrobnienia gatunków (np. rozbiliśmy gatunek "Dramat obyczajowy" na dwa główne gatunki "Dramat" i "Obyczajowy"), złączeniu podobnych gatunków (np. zamieniliśmy gatunek "Dreszczowiec" na "Thriller") oraz zlikwidowaniu zbędnych gatunków (np. usunęliśmy gatunek "Krótkometrażowy" ponieważ dla kryterium długości filmu mamy osobny filtr "Długość"). Dzięki temu uproszczeniu łatwiej filtrować filmy i oglądać statystyki. Np. wybierając gatunek "Dramat" widzimy wszystkie dramaty. Poprzednio całkowicie osobno byłyby jeszcze klasyfikowane "Dramat obyczajowy", "Dramat historyczny", "Dramat sądowy" i "Dramat społeczny".

  Więcej informacji o osobach

  Dodaliśmy więcej informacji o osobach. W bazie osób oraz na stronach osób można teraz zobaczyć płeć, wiek i kraj.

  Filtrowanie baz osób i użytkowników

  Dodaliśmy nowe filtry do baz osób i użytkowników. Nowe filtry to płeć, wiek oraz kraj (dla osób) lub miejscowość (dla użytkowników). Dzięki tym filtrom możecie zobaczyć w bazie osób np. samych aktorów, mających 30 lat i urodzonych w Polsce.

  Łatwiejsze zgłaszanie krytyków i źródeł

  Uprościliśmy sposób zgłaszania nowych krytyków i źródeł. Oprócz napisania do nas na kontakt można teraz też wysłać formularz. Zapraszamy do zgłaszania nowych krytyków i źródeł.

  Zgłoś krytyka: https://mediakrytyk.pl/krytycy/zglos
  Zgłoś źródło: https://mediakrytyk.pl/zrodla/zglos

  Patronaty

  Stworzyliśmy osobną stronę, na której umieszczamy informacje o patronatach medialnych. Zapraszamy do zgłaszania festiwali i innych wydarzeń filmowych w celu objęcia ich przez nas patronatem medialnym.

  Patronaty: https://mediakrytyk.pl/patronaty

  Mniejsze zmiany

  • Uprościliśmy nazwy powiadomień w ustawieniach.
  • Dodawanie zgłoszeń zajmuje teraz całą stronę (bez prawej kolumny).
 • Patronujemy On Art Film Festiwal 2020

  Miło nam jest poinformować, że patronujemy On Art Film Festiwal 2020. Festiwal odbędzie się od 3 lipca do 6 września w formule kin letnich w 10 miastach Polski. Wstęp wolny na wszystkie pokazy i wydarzenia towarzyszące.

  Więcej informacji:
  http://onart.eu/pl/festiwal

 • Patronujemy 10 Ars Independent Festival

  Przyjemnie nam jest poinformować, że również w tym roku patronujemy Ars Independent Festival. Festiwal odbędzie się od 24 do 26 września całkowicie w sieci. Wszystkie wydarzenia będą w tym roku bezpłatne.

  Więcej informacji:
  http://www.arsindependent.pl/pl/10-urodziny-ars-independent-w-sieci

 • Aktualizacja serwisu

  Witajcie!

  Dzisiaj kolejna aktualizacja serwisu. Zobaczcie co tym razem zostało zrobione.

  Audiorecenzje (podcasty)

  Wprowadzamy możliwość dodawania audiorecenzji. Audiorecenzje najczęściej publikowane są w formie podcastów. Audiorecenzje najlepiej dodawać jako bezpośredni link do pliku mp3. Pojawi się wtedy odtwarzacz już na naszej stronie. Można ewentualnie dodać link do strony z audiorecenzją, wtedy spróbujemy znaleźć plik mp3 samodzielnie przy sprawdzaniu recenzji.

  Łatwiejszy dostęp do paneli administracyjnych krytyków i źródeł

  Uprościliśmy sposób uzyskiwania dostępu do paneli administracyjnych krytyków i źródeł. Oprócz napisania do nas na kontakt można teraz też wysłać prosty formularz.

  Połącz z krytykiem: https://mediakrytyk.pl/krytycy/polacz
  Połącz ze źródłem: https://mediakrytyk.pl/zrodla/polacz

  Ostatnio odwiedzone na dole strony

  Przenieśliśmy ostatnio odwiedzone z prawej kolumny na dół strony. Dzięki temu są bardziej przejrzyste (obrazki), widoczne są na wszystkich urządzeniach (prawa kolumna widoczna jest tylko na większych ekranach) oraz widoczne są zawsze (prawa kolumna nie jest widoczna na wszystkich stronach).

  Mniejsze zmiany

  • Dla seriali dodaliśmy przedział lat produkcji. Wcześniej pokazywany był tylko początkowy rok produkcji serialu. Teraz dla zakończonych seriali pokazuje pełny przedział np. "2009-2014", a dla pozostałych seriali przedział otwarty np. "2020-".
  • Blog teraz zajmuje całą stronę (bez prawej kolumny).
  • Usprawniliśmy import z IMDb. Teraz lepiej dopasowuje filmy i seriale, szczególnie te polskiej produkcji.
  • Poprawiliśmy automatyczne odtwarzanie wideo (zwiastuny, wideorecenzje) na przeglądarce Chrome. Teraz na tej przeglądarce nie trzeba już podwójnie klikać w wideo, aby je odtworzyć.