Aktualizacja serwisu! M.in. import z IMDb. Sprawdź

Blog

 • Aktualizacja serwisu

  Cześć!

  Dzisiaj kolejna aktualizacja serwisu. Zobaczcie co tym razem zostało zrobione.

  Import z IMDb

  Dodaliśmy możliwość importu z największej filmowej bazy na świecie, czyli serwisu IMDb. Nasz import obsługuje wszystkie pliki eksportu IMDb. Możecie więc importować z IMDb:

  • Swoje oceny ze strony "Your Ratings" na IMDb.
  • Swoje zaznaczenia ze strony "Your Check-Ins" na IMDb.
  • Swoje "chcę zobaczyć" ze strony "Your Watchlist" na IMDb.
  • Swoje listy ze strony "Your Lists" na IMDb.

  Importować swoją aktywność z IMDb możecie na stronie "Import i eksport" w ustawieniach swojego konta: https://mediakrytyk.pl/ustawienia/import_eksport

  Opcjonalne zapisywanie recenzji, komentarzy i wiadomości Enterem

  Dodaliśmy nową opcję "Zapisywanie recenzji, komentarzy i wiadomości Enterem" do ustawień preferencji. Domyślnie Enter tworzy nową linię podczas pisania recenzji, komentarzy i wiadomości. Gdy włączycie nową opcję, to wtedy Enter zapisuje, dzięki czemu nie musicie już klikać w przycisk "Dodaj" lub "Zapisz". Nowe linie można wtedy tworzyć wciskając jednocześnie Enter + Ctrl.

  Przenoszenie ocen połówkowych

  Od pewnego czasu nie ma już konieczności zapisywania ocen połówkowych w recenzjach, ponieważ oceny połówkowe można dodawać bezpośrednio (rozwijając skalę ocen). Część recenzji ma jednak jeszcze w swojej treści zapisane oceny połówkowe. Są to najczęściej recenzje napisane przed wprowadzeniem ocen połówkowych lub recenzje importowane z Filmwebu, gdzie ocen połówkowych nie ma. Stworzyliśmy więc miejsce gdzie można zobaczyć i łatwo zmienić (np. dodać ocenę połówkową i usunąć ją z recenzji) swoje recenzje, w których zapisane są oceny połówkowe.

  Sprawdzić swoje recenzje z ocenami połówkowymi możecie tutaj: https://mediakrytyk.pl/ustawienia/polowkowe

  Mniejsze zmiany

  • Możliwa jest teraz zmiana filmów przed zatwierdzeniem importu.
  • Ustawienia list teraz zajmują całą stronę (bez prawej kolumny). Dzięki temu na ekranach komputerów ustawienia list są jeszcze bardziej przejrzyste.
  • Panele krytyków i źródeł teraz zajmują całą stronę (bez prawej kolumny). Dzięki temu na ekranach komputerów panele są jeszcze bardziej przejrzyste.
 • Drobna aktualizacja serwisu

  Poprawiliśmy daty premier seriali i związany z tym błąd. Teraz strony "nowości" i "zapowiedzi" w dziale seriali działają dobrze. Uzupełniliśmy też zwiastuny dla premier i zapowiedzi filmów i seriali. Teraz strona "zwiastuny" jest znacznie pełniejsza.

 • Aktualizacja serwisu

  Cześć!

  Dzisiaj kolejna aktualizacja serwisu. Zobaczcie co tym razem zostało zrobione.

  Rozbudowa powiadomień

  • Podzieliliśmy zakładkę "od obserwowanych" w powiadomieniach na rodzaje: filmy, seriale, krytycy, źródła, osoby, użytkownicy i listy. Dzięki temu możecie precyzyjniej sprawdzić czego dotyczy powiadomienie. To była Wasza sugestia. Powiadomienia od obserwowanych: https://mediakrytyk.pl/powiadomienia/od_obserwowanych
  • Dodaliśmy możliwość pełnej personalizacji powiadomień. Od teraz możecie dokładnie zobaczyć i wybrać jakie powiadomienia chcecie otrzymywać. Możecie to zrobić z poziomu ustawień powiadomień: https://mediakrytyk.pl/ustawienia/powiadomienia
  • Powiadomienia teraz zajmują całą stronę (bez prawej kolumny).

  Zwiastuny filmów i seriali

  Dotychczas zwiastuny filmów i seriali były dodawane tylko dla najpopularniejszych premier. Teraz uzupełniliśmy zwiastuny dla kilkuset filmów i seriali. Będą one jeszcze uzupełniane w kolejnych dniach i później dodawane regularnie. Ta zmiana to uzupełnienie tego co zrobiliśmy w ostatniej aktualizacji, w której usprawniliśmy dodawanie obrazków dla filmów i seriali. Dążymy do tego aby jak najwięcej filmów i seriali miało widoczny obrazek i zwiastun. Teraz powinniście widzieć dużą różnicę.

  Bez utraty recenzji podczas zmiany

  Dotychczas było tak, że gdy podczas pisania recenzji zmieniliście ocenę, polubienie lub datę obejrzenia, to recenzja była resetowana. Mogło to być irytujące, dlatego teraz możecie spokojnie zmieniać ocenę, polubienie lub datę obejrzenia podczas pisania recenzji. Recenzja zostanie wtedy zapisana.

  Mniejsze zmiany

  • W niektórych przypadkach na stronie filmów i seriali pokazywana była zła pozycja w rankingu użytkowników. Błąd został naprawiony.
  • Konwersacje teraz zajmują całą stronę (bez prawej kolumny).
  • Ustawienia teraz zajmują całą stronę (bez prawej kolumny).

  Pracujemy nad kolejnymi usprawnieniami, o których jak zawsze Was powiadomimy.

 • Duża aktualizacja recenzji

  Dzisiaj zakończyliśmy dużą aktualizację bieżących recenzji. W sumie dodaliśmy 725 nowych recenzji.

  Na załączonym obrazku lista najpopularniejszych (najwięcej recenzji) filmów i seriali z okresu 22.02.2020 - 22.04.2020. Pod plakatami znajduje się liczba dodanych recenzji dla danego filmu lub serialu w tym czasie.

 • Aktualizacja serwisu

  Cześć!

  Dzisiaj kolejna aktualizacja serwisu. Zobaczcie co tym razem zostało zrobione.

  Obrazki filmów i seriali

  Dotychczas obrazki filmów i seriali były dodawane tylko dla najpopularniejszych premier. Teraz uzupełniliśmy obrazki dla kilkuset filmów i seriali. Będą one jeszcze uzupełniane w kolejnych dniach i później dodawane regularnie tak aby jak najwięcej filmów i seriali miało widoczny obrazek.

  Awatary osób

  Dotychczas awatary osób były dodawane tylko dla najpopularniejszych osób. Teraz uzupełniliśmy awatary dla kilkuset osób. Będą one jeszcze uzupełniane w kolejnych dniach i później dodawane regularnie tak aby jak najwięcej osób miało widoczny awatar.

  Mniejsze zmiany

  • Przywracamy obrazki filmów i seriali na stronie głównej oraz na stronie filmów i seriali na całą szerokość ekranu (sugestia).
  • Jeżeli chcecie dodać sugestię lub zgłosić błąd, to na dole strony znajduje się link "sugestie", który zostaje tam na stałe.

  Pracujemy nad kolejnymi usprawnieniami. Życzymy miłego korzystania z serwisu i dużo zdrowia!

 • Aktualizacja serwisu

  W nocy dodaliśmy aktualizację, a w niej 3 rzeczy:

  1. Usprawniliśmy działanie wielu stron, dzięki czemu powinny ładować się zdecydowanie szybciej.

  2. Naprawiliśmy kilka zgłoszonych przez Was spraw. Np. poprawiliśmy daty premier seriali. Dzięki za zgłoszenia.

  3. Dodaliśmy możliwość łatwiejszego zgłaszania sugestii i ewentualnych błędów. Dzięki userreport na stronie dostępne jest teraz okienko (prawy dolny róg ekranu), które umożliwia dodawanie zgłoszeń i głosowanie na już dodane.

 • Podsumowanie ostatnich dni

  Minął już prawie tydzień od aktualizacji serwisu. Dodajemy więc małe podsumowanie, szczególnie że serwis zanotował ostatnio spory wzrost.

  Liczba wyświetleń serwisu wzrosła o 100%.

  Dodaliście przez te kilka dni już ponad 100000 ocen (dokładnie 102552, w tym 21682 minirecenzji). To nieporównywalnie więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

  Dodaliście również ponad 20000 relacji z filmami i serialami (dokładnie 20882). To również nieporównywalnie więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

  Baza filmów i seriali powiększyła się o ponad 16000 pozycji (dokładnie 16154), a baza osób filmu o ponad 18000 pozycji (dokładnie 18415).

  Dziękujemy za Waszą aktywność!

  Zachęcamy wszystkich do dodawania swojej aktywności związanej z filmami i serialami. Przede wszystkim do oceniania i recenzowania. To wspiera i rozwija projekt, sprawia że wyniki filmów są bogatsze, motywuje też do dalszego rozwoju.

  Zachęcamy również krytyków, recenzentów i blogerów do oceniania i recenzowania filmów i seriali, dla których nie napisali pełnej recenzji. Taka aktywność jako użytkownik uzupełnia profil krytyka o opinie dla wszystkich obejrzanych filmów i również jest bardzo cenna.

  Wasza aktywność jest paliwem do rozwoju serwisu i zdobycia większej popularności.

  Cały czas przed sobą mamy cel jakim jest dodanie wszystkich archiwalnych recenzji. Teraz cel ten powiększył się o seriale. Szacujemy że może to być około 50000 recenzji do dodania. A ponieważ 99% nowych i archiwalnych recenzji dodajemy ręcznie, jest to wielkie wyzwanie. Jednak wierzymy że wraz z rozwojem serwisu uda się to zrobić.

 • Największa aktualizacja w historii serwisu

  Dzisiaj została wgrana największa aktualizacja w historii serwisu. Uzupełnia i mocno rozbudowuje koncepcję serwisu. Mamy równy podział na filmy i seriale oraz krytyków i użytkowników. Również jasno rozdzielona została aktywność ogólna oraz aktywność naszych obserwowanych. To wszystko zostało ubrane w wiele nowych funkcji. Pełna lista zmian:

  Seriale

  Jedną z najważniejszych nowości są seriale. Można od teraz sprawdzać oceny i recenzje krytyków i użytkowników dla seriali. Funkcje seriali są takie same jak dla filmów. Można więc je oceniać, pisać recenzje, dodawać do list itp.

  Dziennik obejrzeń

  Jedną z najważniejszych nowości jest również dziennik obejrzeń. Od teraz można zapisywać każde obejrzenie filmu. Rejestrowanie każdego seansu tworzy Wasz dziennik obejrzanych filmów. Każde obejrzenie może mieć opcjonalnie niezależną ocenę i recenzję, dzięki czemu można rejestrować wrażenia z kolejnych seansów bez konieczności usuwania wcześniejszych. Zawsze jeden z wpisów jest oznaczany jako główny (najnowszy z priorytetem oceny) i tylko on liczy się do średniej danego filmu.

  Nowości powiązane z tą zmianą:

  • Nowe miejsce "dziennik" w profilu użytkownika. Znajdziecie tam wszystkie zapisane obejrzenia filmów (z opcjami sortowania, filtrowania i wykresami).
  • Zmienione "obejrzane" w profilu użytkownika. Znajdziecie tam wszystkie filmy, dla których zapisaliście co najmniej jedno obejrzenie (z opcjami sortowania, filtrowania i wykresami).
  • Ciekawą opcją jest możliwość posortowania obejrzanych filmów po liczbie obejrzeń. Chcecie wiedzieć jaki film obejrzeliście najwięcej razy? Wystarczy skorzystać z nowej opcji sortowania.
  • Na wszystkich listach filmów (np. lista filmów ulubionego reżysera, baza filmów itp.) obok oceny filmu widoczna jest informacja ile razy obejrzeliśmy dany film z możliwością szybkiego podglądu i edycji wszystkich wpisów oraz dodania nowego.

  Polecamy używanie dziennika razem z nowym filtrem "data obejrzenia". Możecie ustawić miesiąc albo rok obejrzenia i zobaczyć jakie dokładnie filmy zostały przez Was obejrzane w tym czasie. Dodatkowo można też spojrzeć na nowe wykresy i zobaczyć oceny, gatunki, kraje i lata produkcji tych filmów w graficznej formie.

  Moja strefa

  Stworzyliśmy cały osobny dział "moja strefa" dostępny z głównego menu. Są tam informacje związane z aktywnością Waszych obserwowanych. Znajdziecie tam m.in. aktywność obserwowanych, dziennik obserwowanych, recenzje obserwowanych i listy obserwowanych. Jednak dwie rzeczy w tym miejscu zasługują na szczególną uwagę: obejrzane obserwowanych i pożądane obserwowanych. Są to listy filmów i seriali bazujące tylko na aktywności obserwowanych. Możecie tam zobaczyć np. najlepiej ocenione filmy i seriale przez obserwowanych, najbardziej pożądane (najwięcej chce zobaczyć) filmy i seriale przez obserwowanych itp. Zamiast szukać ocen w aktywności obserwowanych czy na profilach filmów i seriali, wystarczy wejść na tę listę i zobaczyć wszystkie filmy i seriale jakie ostatnio oglądali (lub chcą obejrzeć) Wasi obserwowani z widoczną pod filmem lub serialem średnią obliczoną tylko z ocen obserwowanych.

  Import

  Dodaliśmy możliwość importu aktywności. Importować można do dziennika, obejrzanych, "chcę obejrzeć" oraz "nie interesuje mnie". Importować można także do własnych list. Możliwe jest importowanie naszych plików CSV oraz plików XLS z Filmwebu. Przeniesienie aktywności z Filmwebu jest teraz znacznie prostsze.
  Import: https://mediakrytyk.pl/ustawienia/import_eksport

  Eksport

  Uważamy że każdy powinien mieć możliwość zgrania swojej aktywności do pliku. Dlatego dodaliśmy możliwość eksportowania dziennika, obejrzanych, "chcę obejrzeć" oraz "nie interesuje mnie". Opcję eksportu znajdziecie w ustawieniach konta. Dodaliśmy również możliwość eksportowania własnych list. Opcję eksportu list znajdziecie w ustawieniach list.

  Konwersacje

  Dodaliśmy możliwość tworzenia konwersacji. Można więc teraz prowadzić prywatne rozmowy z użytkownikami.
  W ustawieniach prywatności można ustalić, kto może pisać do nas prywatne wiadomości (np. tylko obserwowani). Ponadto można zablokować konkretnego użytkownika (służy do tego nowy przycisk na profilu użytkownika) i wtedy konwersacja z tym użytkownikiem będzie dla nas niewidoczna.
  Można też pisać prywatne wiadomości do krytyków i źródeł, ale pod warunkiem że połączyli oni swoje konto użytkownika z profilem krytyka lub źródła oraz ich ustawienia prywatności na to zezwalają.
  Żeby przejść do konwersacji wystarczy kliknąć w kopertę w prawym górnym rogu ekranu lub kliknąć w kopertę na profilu użytkownika, krytyka lub źródła.
  Konwersacje: https://mediakrytyk.pl/konwersacje

  Komentarze

  Opinie o filmach to nie tylko oceny i recenzje, ale również dyskusje. Dlatego dodaliśmy system komentarzy. Komentarze można dodawać do recenzji użytkowników (pod recenzją) i do list (nowa zakładka w profilu). System jest rozbudowany. Komentarze mają formę drzewa, obsługują powiadomienia, polubienia, blokady, są też widoczne w aktywnościach i profilach użytkowników w nowej zakładce.

  Wykresy

  Do profili krytyków i źródeł (zakładka "recenzje"), osób i list (zakładka "filmy") oraz użytkowników (zakładka "dziennik" i "obejrzane") dodaliśmy możliwość zobaczenia nowych wykresów. Dotychczas na tych stronach można było zobaczyć np. wykres ocen. Teraz znajdziecie tam również wykres gatunków, krajów i lat. Np. chcecie zobaczyć jakie gatunki, kraje i lata obejrzeliście w obecnym roku? Wystarczy wybrać odpowiednie filtry i spojrzeć na wykresy. Wykresy są dynamiczne, tzn. uwzględniają wybrane filtry, dzięki czemu można przeglądać na nich efekt zastosowania najróżniejszych kombinacje filtrów. Te dodatkowe wykresy są domyślnie schowane i żeby je otworzyć trzeba kliknąć w ikonę wykresów obok ikony filtrów.

  Ranking filmów na podstawie ocen i aktywności użytkowników

  Ranking filmów bazował dotychczas tylko na ocenach i aktywności krytyków. Dodaliśmy teraz analogiczne rankingi na podstawie ocen i aktywności użytkowników. Powstał więc ranking najlepiej i najgorzej ocenionych przez użytkowników filmów oraz ranking najpopularniejszych filmów obliczany na podstawie liczby recenzji użytkowników. Do tego filtry czasu, gatunku i kraju filmu. Można więc sprawdzić m.in. najlepiej ocenione przez użytkowników nowości czy najpopularniejsze wśród użytkowników polskie filmy bieżącego roku. Dodatkowo stworzyliśmy czwarty ranking, który pokazuje najbardziej pożądane filmy, czyli filmy, które najbardziej chcecie zobaczyć. Na stronach filmów w zakładce "użytkownicy" pojawiają się pozycje filmu w tych rankingach.
  Ranking filmów użytkowników: https://mediakrytyk.pl/filmy/ranking/uzytkownicy

  Ranking osób i list oraz inne usprawnienia rankingów

  • Dodaliśmy ranking osób i list. Najpopularniejsze (mające najwięcej obserwujących) osoby i listy zostają wyróżnione. Teraz wszystkie główne działy mają rankingi. W profilu użytkownika pojawia się informacja, gdy użytkownik posiada listy znajdujące się w pierwszej 100 rankingu.
  • Dodaliśmy oznaczanie kryteriów rankingów. Teraz kryteria rankingów są oznaczone poprzez grube podkreślenie. Np. w rankingu najaktywniejszych użytkowników liczba dodanych recenzji (kryterium tego rankingu) jest podkreślona grubą niebieską przerywaną linią. Dzięki temu nie ma wątpliwości, jakie dane wpływają na pozycję w danym rankingu.
  • Dodaliśmy informację o własnej pozycji w rankingu użytkowników oraz informację o liczbie własnych recenzji i list w rankingu recenzji i list.
  • Ranking filmów nie ma już limitu czasowego. Dotychczas obliczaliśmy roczne rankingi tylko dla filmów do 2016 roku (rok startu serwisu). Teraz można sprawdzić ranking dla dowolnego roku.
  • Rankingi zyskały teraz nowe rodzaje. Oprócz rankingów całkowitych można zobaczyć rankingi nowych i rankingi rosnących. Np. dla list, oprócz najpopularniejszych list w ogóle, można zobaczyć najpopularniejsze nowe listy i listy z najbardziej rosnącą popularnością.

  Przebudowa głównego menu

  W związku z wprowadzeniem seriali i ze zwiększającą się liczbą stron przebudowaliśmy główne menu. Główne menu jest teraz dwupoziomowe. Pierwszy poziom to główne działy (filmy, seriale itp.), a drugi poziom to strony działów.

  Oceny połówkowe

  Wprowadziliśmy możliwość dodawania ocen połówkowych np. 7.5/10. Obok skali ocen dodaliśmy przycisk "...", który rozszerza skalę ocen o oceny połówkowe.

  Nowe widoki list filmów i recenzji

  Dodaliśmy nowe widoki dla list filmów i recenzji w profilach krytyków, źródeł i użytkowników. Oprócz widoku pełnego można włączyć widok kompaktowy, widok tabelki i widok plakatów. Widok kompaktowy to dużo widocznych pozycji na ekranie i tylko najważniejsze informacje, widok tabelki to bardzo dużo widocznych pozycji na ekranie i informacje w kolumnach, a widok plakatów jest skierowany dla osób lubiących widzieć przede wszystkim duże plakaty filmów.

  Oceny na plakatach filmów na życzenie

  W ustawieniach preferencji można wybrać czy oceny na plakatach filmów mają być zawsze widoczne (domyślnie) czy schowane i widoczne dopiero na życzenie czyli po najechaniu na plakat kursorem. Oceny na plakatach zasłaniają sporą część obrazka, więc jeżeli wolicie bardziej minimalistyczny widok z całymi plakatami, to polecamy skorzystanie z tej opcji.

  Uznane filmy na osobnej stronie

  Uznane filmy są na tyle istotne, że dodaliśmy osobną stronę, na której można wygodnie zobaczyć najnowsze uznane filmy.
  Uznane filmy: https://mediakrytyk.pl/filmy/uznane

  Zwiastuny na osobnej stronie

  Dodajemy nową stronę przeznaczoną wyłącznie dla zwiastunów. Można na niej bezpośrednio zobaczyć zwiastuny premier, popularnych nowości i zapowiedzi.
  Zwiastuny: https://mediakrytyk.pl/filmy/zwiastuny

  Rozbudowa profilu użytkownika

  • W ustawieniach konta można podać nową informację - "miejsce zamieszkania". Widoczność tej informacji można zmienić w ustawieniach prywatności.
  • Na profilu użytkownika dodaliśmy nową informację - "ostatnia obecność". Widoczność tej informacji można zmienić w ustawieniach prywatności. Dzięki temu można ustalić, komu (np. tylko obserwowanym) i czy w ogóle chcemy pokazywać, kiedy byliśmy ostatnio na stronie i czy jesteśmy online.
  • W ustawieniach konta dodaliśmy nowe miejsce - "preferencje". Można tam ustalić własne preferencje dotyczące funkcjonowania niektórych rzeczy na stronie. Preferencje: https://mediakrytyk.pl/ustawienia/preferencje

  Widoczna relacja z filmem przy ocenie

  Teraz relacja "chcę zobaczyć", "nie interesuje mnie" i "obserwuję" jest widoczna na listach filmów, nawet gdy wystawiliśmy filmowi ocenę. Wcześniej ocena "zasłaniała" relację z filmem. Teraz gdy jest ocena, to relacje są widoczne przy ocenie jako mały kwadrat w odpowiednim kolorze.

  Ocena obserwowanych krytyków i użytkowników widoczna na stronie filmu

  Na stronie filmu pod główną oceną krytyków i użytkowników dodaliśmy ocenę obserwowanych krytyków i użytkowników. Teraz jednym rzutem oka można sprawdzić ogólne i spersonalizowane wyniki filmu.

  Usprawnienia powiadomień

  • Dodaliśmy możliwość wyboru, od których obserwowanych chcemy otrzymywać powiadomienia. Dotychczas dodanie kogoś do obserwowanych było równoznaczne z otrzymywaniem powiadomień o aktywności. Teraz jest to rozdzielone. Np. możemy dodawać krytyków do obserwowanych (np. żeby liczyć z ich recenzji indywidualną średnią ocenę filmów), ale tylko od wybranych otrzymywać powiadomienia. Obok przycisków "obserwujesz" można teraz zobaczyć nowy przycisk z ikoną dzwonka. Gdy przycisk ten jest włączony, to będziemy otrzymywali powiadomienia.
  • Powiadomienia nie są już automatycznie oznaczane jako przeczytane. Żeby oznaczyć wszystkie powiadomienia jako przeczytane, wystarczy kliknąć w przycisk na stronie powiadomień. Dzięki temu można spokojnie sprawdzić wszystkie powiadomienia i wygasić je dopiero wtedy, kiedy chcemy.
  • Dodaliśmy liczniki nowych powiadomień do zakładek na stronie powiadomień. Teraz wiadomo jest ile nowych powiadomień kryje się pod każdą zakładką.
  • Dodaliśmy nowy rodzaj powiadomień informujący o przypisaniu obserwowanej osoby do filmu. Nowe powiadomienie ma na celu informowanie o pojawieniu się w bazie filmu związanego z obserwowaną osobą.

  Przeglądy głównych działów

  Każdy główny dział ("filmy", "krytycy", "źródła" itd.) zyskał teraz przegląd. Przegląd to podsumowanie najważniejszych informacji z danego działu. Np. w przeglądzie źródeł można zobaczyć źródła z rosnącą popularnością czy nowe najpopularniejsze źródła, a w przeglądzie recenzji nowe najlepsze recenzje.

  Rozbudowa profili osób i list

  Dodaliśmy nową podstronę "przegląd" do profili osób i list. Można tam zobaczyć podsumowanie najważniejszych informacji jak najczęstsze gatunki, kraje i dekady filmów oraz średnie (krytyków, użytkowników, autora oraz własną) liczone ze wszystkich filmów na listach.

  Pełniejszy podział na krytyków i użytkowników

  Wcześniej wiele miejsc na stronie bazowała tylko na aktywności krytyków. Teraz wszędzie gdzie to możliwe uwzględniliśmy też aktywność użytkowników. Mamy więc rankingi filmów bazujące na aktywności użytkowników. W podsumowaniach (np. sekcja "najlepsze nowości" na stronie głównej czy "popularne nowości" w prawej kolumnie) możemy przełączać pomiędzy krytykami i użytkownikami. Na głównej stronie filmu mamy pełniejszy obraz aktywności krytyków i użytkowników. Dodatkowo w ustawieniach preferencji możemy wybrać czy większy priorytet ma dla nas aktywność krytyków czy użytkowników. Np. jeżeli wybierzemy użytkowników, to w podsumowaniach będą pokazywać się najpierw listy bazujące na aktywności użytkowników.

  Aktywność profili

  Dotychczas zakładkę "aktywność" miały tylko profile użytkowników. Teraz dodaliśmy podobną funkcję dla wszystkich profili (tj. do filmów, krytyków, źródeł, osób i list). Dzięki temu, np. na stronie filmu, można sprawdzić całą aktywność związaną z filmem.

  Formatowanie tekstów

  Dodaliśmy podstawowe formatowanie tekstów. Można więc m.in. dodawać nowe linie i tworzyć akapity w recenzjach i opisach profili (użytkowników i list).

  Zgłoszenia

  Stworzyliśmy system zgłoszeń. Można zgłaszać rzeczy (np. listy, recenzje itp.), które przede wszystkim są niezgodne z regulaminem. Zgłoszenie można stworzyć poprzez kliknięcie w ikonę flagi.

  Dla krytyków i źródeł (panele administracyjne krytyków i źródeł)

  • Możliwa jest teraz zmiana i usunięcie oczekującej na zatwierdzenie recenzji. Dzięki temu można wprowadzać ewentualne poprawki.
  • Dodaliśmy system zgłoszeń recenzji. Zgłaszać można zatwierdzone recenzje w celu aktualizacji albo poprawy danych oraz odrzucone recenzje w celu zatwierdzenia gdy spełniają już wymagania.
  • Dodaliśmy możliwość ustawienia opisu krytyka i źródła. Opis jest widoczny na listach oraz na profilach krytyków i źródeł.
  • Można teraz pisać prywatne wiadomości do krytyków i źródeł (poprzez kopertę na profilach). Jest to zrealizowane jako przekierowanie na konwersację z użytkownikiem obsługującym profil krytyka lub źródła.

  Mniejsze zmiany

  • Nowy filtr recenzji, który umożliwia wyświetlenie ocen użytkowników tylko z recenzją.
  • Nowy filtr daty obejrzenia i daty dodania.
  • Nowy filtr i sortowanie po długości filmów.
  • Można zobaczyć listę zdobytych punktów. Liczniki punktów są teraz linkami prowadzącymi do nowej strony "punkty".
  • Na listach wyświetlane są teraz oceny autora listy. Można też sortować i filtrować filmy na liście po ocenie autora.
  • Do list filmów i recenzji dodaliśmy nowy filtr "moja ocena". Dzięki temu można filtrować listy filmów po naszej ocenie.
  • Uzupełniliśmy filtry filmów i recenzji. Są teraz spójne z filtrami filmów i recenzji na innych stronach.
  • Poprawiliśmy wyświetlanie filtrów. Dla przejrzystości filtry są teraz wyświetlane tylko, gdy ma to sens. Np. w "ulubionych" pojawią się filtry tylko wtedy, gdy użytkownik polubił przynajmniej jeden film.
  • Poprawiliśmy działanie filtru "moja aktywność". Teraz możliwe jest łączenie większej liczby opcji.
  • Dodaliśmy nową opcję sortowania "chcą zobaczyć" do list filmów. Dzięki temu można zobaczyć, które filmy (np. w bazie filmów, na stronie aktora, w zapowiedziach itp.) są najbardziej pożądane przez użytkowników. Dokładna liczba użytkowników chcących zobaczyć film jest też widoczna na listach filmów.
  • Do listy "chcę zobaczyć" dodaliśmy opcję sortowania "losowo". Jeżeli więc nie wiecie jaki następny film z tej listy obejrzeć, to możecie zdać się na los.
  • Do podglądu polubień recenzji użytkowników dodaliśmy datę polubienia. Można teraz nie tylko sprawdzać kto polubił recenzję, ale też kiedy ją polubił.
  • Naprawiliśmy problem, który występował w sortowaniach. Sortowanie po najmniejszych ocenach, średnich i odrębności zwraca teraz poprawną kolejność. Wcześniej najpierw wyświetlane były wartości puste (bez ocen).
  • Górna belka (główne menu) jest teraz domyślnie przypinana, tzn. jest stale widoczna nawet podczas przewijania strony. W ustawieniach preferencji można to zachowanie zmienić i na życzenie odpiąć górną belkę.
  • Można teraz w ustawieniach preferencji włączyć automatyczny ciemny motyw. W takim przypadku system włączy ciemny motyw automatycznie po zachodzie słońca i wyłączy go po wschodzie słońca.
  • Dodaliśmy nową opcję sortowania recenzji - po popularności krytyka i popularności użytkownika. Na stronie filmu można więc teraz posortować recenzje po popularności autora (mającego najwięcej obserwujących).
  • Usprawniliśmy wyszukiwanie. Teraz wyszukiwanie sprawdza występowanie tylko całych słów lub początków słów.
  • W prawej kolumnie można teraz przeglądać "popularne nowości" i "aktywne" również na podstawie aktywności użytkowników. Dodaliśmy w tych miejscach linki, które umożliwiają przełączanie listy z krytyków na użytkowników i na odwrót. Dzięki temu można sprawdzić jakie nowości były najchętniej oceniane przez użytkowników oraz jakie filmy są aktualnie (ostatnie 7 dni) najczęściej oceniane przez użytkowników.
  • W profilach użytkowników na głównej stronie (zakładka "przegląd") dodaliśmy wykresy najpopularniejszych gatunków, krajów i dekad obejrzanych filmów.
  • Liczby w profilach są teraz linkami. Np. wchodząc na profil użytkownika można kliknąć w liczbę napisanych recenzji i zostaniemy przeniesieni do recenzji użytkownika.
  • Przenieśliśmy "obserwowane" do profilu użytkownika.
  • Dodaliśmy możliwość filtrowania dodanych list według rodzaju (publiczne albo prywatne).
  • Zastosowane filtry można teraz łatwo usuwać z listy filtrów.
 • Najgorsze filmy 2019 roku

  Podium najgorzej ocenionych filmów 2019 roku w całości zajęte jest przez polskie produkcje. Są to: "Serce do walki" [1.6], "Jak poślubić milionera?" [2.2] oraz "#​Jestem M. Misfit" [2.3].

  W sumie aż 9 filmów (połowa) na liście najgorzej ocenionych filmów 2019 roku to produkcje polskie (Polska występuje jako kraj produkcji).

  W zestawieniu powinna się jeszcze pojawić "Polityka", która na 19 miejscu ma taki sam wynik jak "Fighter" czyli [3.5].

  Pełna lista najgorszych filmów 2019 roku: https://mediakrytyk.pl/filmy/ranking?rodzaj=najgorsze&czas=2019

 • Najlepsze filmy 2019 roku

  "Parasite" został zdecydowanym zwycięzcą w rankingu najlepiej ocenionych filmów 2019 roku! Średnia dla tego filmu to aż [9.0]!

  Na drugim miejscu uplasowała się "Historia małżeńska" [8.6], a na trzecim z podobnym wynikiem "Lighthouse" [8.6]. Czwarte miejsce należy do "Jokera" [8.4], a na piątym znajdziemy film "Na noże" [8.4].

  W zestawieniu znalazł się jeden polski film: "Boże Ciało" [8.2] na jedenastej pozycji.

  Pełna lista najlepszych filmów 2019 roku: https://mediakrytyk.pl/filmy/ranking?rodzaj=najlepsze&czas=2019