Blog

 • Patronujemy 10 Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

  Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy patronem 10 Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Mamy też dla Was 4 karnety na ten festiwal!

  Festiwal odbędzie się pomiędzy 17 a 20 października w Szkole Filmowej w Łodzi. Zobaczyć będzie można 80 filmów, w tym 25 premier. W programie również warsztaty, dyskusje oraz spotkania z ciekawymi osobami świata filmu. Festiwal odwiedzą m.in. Łukasz Maciejewski, Barbara Hollender, Xawery Żuławski, Mateusz Pacewicz i Łukasz Fabijański.

  Od organizatorów festiwalu otrzymaliśmy możliwość przekazania 4 karnetów dla naszych użytkowników. Pomyśleliśmy, że najlepiej będzie przekazać te karnety dla najaktywniejszych użytkowników serwisu. Czekamy więc na zgłoszenia do końca dzisiejszego dnia (do 23:59 9.10.2019). W zgłoszeniu wystarczy podać nazwę użytkownika w serwisie. Karnety przyznamy 4 osobom, które wysłały zgłoszenie i są najwyżej w rankingu aktywności.

  Lista wszystkich filmów festiwalu:
  http://kameraakcja.com.pl/80-filmow-blisko-25-premier-poznaj-sekcje-programu-filmowego-10-fka

  Harmonogram festiwalu:
  http://kameraakcja.com.pl/80-filmow-blisko-25-premier-poznaj-sekcje-programu-filmowego-10-fka

 • Trzy lata istnienia

  Trudno nam w to uwierzyć, ale dzisiaj mija dokładnie 3 rok naszego istnienia! Dziękujemy recenzentom za recenzje, a użytkownikom za odwiedzanie serwisu i aktywność na stronie!

  Od dość dawna nie pisaliśmy co dzieje się "na zapleczu" serwisu, więc wykorzystamy okazję aby to zrobić. Pamiętacie może jak rok temu poinformowaliśmy Was, że pracujemy nad dużą rozbudową serwisu, której efektem było wprowadzenie we wrześniu wielu zmian m.in. recenzji użytkowników, list, widoerecenzji, powiadomień i wielu innych rzeczy? Teraz scenariusz jest podobny. Od wiosny pracujemy nad dużą rozbudową serwisu. Będzie dużo nowości, które mamy nadzieję zaskoczą pozytywnie niejednego miłośnika filmów.

  Co pewien czas będziemy informować Was o rzeczach, które pojawią się w nowej wersji serwisu, a dzisiaj możemy już poinformować o jednej z największych zmian - będą seriale!

 • Życzymy udanych Świąt Wielkanocnych!

  Wszystkim miłośnikom filmów, a w szczególności użytkownikom serwisu, krytykom, recenzentom i blogerom życzymy udanych, spokojnych i pełnych radości Świąt Wielkanocnych.

 • 50000 recenzji

  Dzisiaj liczba recenzji w bazie przekroczyła 50000!

 • Aktualizacja serwisu

  Dodaliśmy kolejną aktualizację serwisu. Dużo drobnych zmian i poprawek, ale też kilka większych nowości. Poniżej lista najważniejszych zmian.

  Data obejrzenia filmu

  Dodajemy możliwość ustalenia daty obejrzenia filmu. Obok rejestrowania faktu obejrzenia filmu, oceny i opinii, można teraz też ustalić datę obejrzenia filmu poprzez kliknięcie w ikonkę kalendarza obok daty. Domyślnie data obejrzenia jest równa dacie dodania, więc dzisiejsza zmiana nie miesza w kolejności obejrzanych już filmów, ale dzięki niej możecie dowolnie zmieniać ich kolejność oraz ustalać datę dla nowych obejrzanych filmów.

  Notatki do filmów na listach

  Dodaliśmy możliwość dodawania notatek do filmów na listach. Dodane notatki są widoczne pod filmem. Dzięki temu możecie dodawać dodatkowe informacje do filmów na swoich listach.

  Usprawnienia list

  Poprawiliśmy zarządzanie filmami na listach. Ręczna zmiana pozycji filmów działa teraz tak jak powinna. Można teraz też szybko zmienić kolejność całej listy według wybranego sortowania. Np. jeżeli chcecie mieć listę w kolejności alfabetycznej, to nie musicie zmieniać ręcznie pozycji filmów, ale wystarczy w panelu zarządzania listą posortować listę "Nazwa A-Z" i następnie kliknąć w przycisk "Ustaw obecną kolejność". Lista zostanie automatycznie ponumerowana w takiej kolejności.

  Ranking recenzji użytkowników

  Dodajemy ranking recenzji użytkowników. Recenzje, które zdobyły najwięcej polubień, tworzą ranking najlepszych recenzji użytkowników. Dodatkowo 100 najlepszych recenzji zostaje specjalnie oznaczonych oraz w profilu użytkownika pojawia się informacja ile recenzji danego użytkownika znajduje się w gronie tych 100 najlepszych recenzji.

  Ranking recenzji użytkowników: https://mediakrytyk.pl/recenzje/ranking

  Ranking krytyków, źródeł i użytkowników

  Co prawda obliczanie pozycji w rankingach dodaliśmy już wcześniej, ale brakowało stron z rankingami. Dodaliśmy więc nowe osobne strony (podobnie jak dla filmów), na których można zobaczyć ranking krytyków, źródeł i użytkowników.

  Ranking krytyków: https://mediakrytyk.pl/krytycy/ranking
  Ranking źródeł: https://mediakrytyk.pl/zrodla/ranking
  Ranking użytkowników: https://mediakrytyk.pl/uzytkownicy/ranking

  Podział powiadomień

  Podzieliliśmy powiadomienia na 4 zakładki: "wszystkie", "od obserwowanych" (aktywność obserwowanych), "do mnie" (aktywność związana z nami np. polubienie naszej recenzji) i "pozostałe". Podział ten ułatwia sprawdzanie interesujących nas aktywności.

  Dodawanie filmów

  Dotychczas można było dodać nowy film tylko podczas dodawania recenzji lub podczas dodawania filmów do listy. Teraz można niezależnie dodawać brakujące filmy do bazy.

  Mniejsze zmiany

  • Poprawiony został wygląd list filmowych. Są teraz bardziej czytelne.
  • Poprawiony został wygląd dynamicznych wyników wyszukiwania. Są teraz bardziej czytelne.
  • Poprawiony został widok recenzji. Widoczne są awatary źródeł.
  • Do podglądu własnej oceny na listach filmów i recenzji dodana została ikona informująca że ocena zawiera tekst.
  • W podsumowaniu wyników na stronie filmu, obok średniej oceny, dodaliśmy procent pozytywnych recenzji.
  • Recenzje użytkowników na stronie filmu są teraz domyślnie sortowane w kolejności od najlepiej ocenionych (najwięcej polubień).
  • Poprawiona została aktywność w profilu użytkownika. Pokazuje teraz też aktywność w prywatnych listach (oczywiście tylko twórcy listy).
  • Dla niezalogowanych użytkowników ciemny motyw włącza się teraz automatycznie po zachodzie słońca. Można wyłączyć automatyczną zmianę ustawiając tryb ciemny albo jasny ręcznie na dole strony.
 • Nowy serwer

  W styczniu odnotowaliśmy znacznie zwiększony ruch na stronie, który powodował przeciążanie serwera. Mogliście zauważyć dłuższe ładowanie się stron. Dzisiaj w nocy przenieśliśmy serwis na szybszy serwer.

 • Wszystkiego dobrego w 2019 roku!

  Wszystkiego dobrego w 2019 roku! Żeby wszystkie Wasze plany się spełniły. My planujemy dużo nowych ciekawych rzeczy. M.in. przekładamy z szufladki "na kiedyś" do szufladki "2019" wprowadzenie seriali. Mamy dużą nadzieję na dodanie w nadchodzącym roku działu seriali. Tymczasem pracujemy nad kolejną rozbudową serwisu. Powinna pojawić się już w pierwszych tygodniach nowego roku. Będzie sporo nowych możliwości. Szczegóły już niedługo.

 • Lista osób kina

  Lista osób kina została dzisiaj zaktualizowana. Zawiera już wszystkie osoby związane z filmami w bazie. Baza osób jest teraz rozszerzana podczas dodawania nowego filmu (np. przy dodawaniu recenzji albo filmu do listy).
  Lista osób: https://mediakrytyk.pl/filmy/osoby
  Przykładowy profil Roberta De Niro: https://mediakrytyk.pl/osoba/56/robert-de-niro

 • Duża aktualizacja serwisu

  W ostatnich tygodniach pracowaliśmy nad kolejną rozbudową serwisu. Dzisiaj efekt tych prac ujrzał światło dzienne. Dodaliśmy sporo nowości i poprawek. Poniżej lista najważniejszych zmian.

  Prywatne listy filmów

  Dodajemy możliwość tworzenia prywatnych list filmów. Prywatne listy filmów są dostępne tylko dla ich twórcy. Uwaga! Zmiana listy publicznej na prywatną spowoduje usunięcie wszystkich użytkowników obserwujących listę.

  Listy filmów obserwowanych użytkowników

  W zakładce "listy", oprócz wszystkich list, można teraz zobaczyć listy stworzone przez obserwowanych użytkowników.

  Obejrzany, oceniony, zrecenzowany film

  Recenzja dla oceny filmu jest teraz opcjonalna. Można dodawać oceny do filmów, a nawet rejestrować sam fakt obejrzenia filmu (wystarczy zaznaczyć brak oceny). W profilu zobaczycie wszystkie obejrzane filmy. Warto jednak dodawać opinię, szczególnie że funkcjonalność serwisu w dużej mierze bazuje na recenzjach (m.in. rankingi i polubienia dotyczą tylko recenzji). Uwaga! Zmiana lub usunięcie treści recenzji powoduje zresetowanie zebranych polubień.

  Ulubione filmy

  Można dodawać filmy do ulubionych! Wszystkie ulubione filmy można zobaczyć w profilu.

  Dodawanie filmów do list na stronach filmów

  Można teraz dodawać filmy do list już z poziomu stron filmów. Dodany został nowy przycisk dodawania do list obok głównych przycisków.

  Osoby filmu

  Stworzyliśmy nowy dział "osoby". Jest to lista osób filmu. Znajdują się tam aktorzy, reżyserzy i scenarzyści związani z filmami w bazie. Każda osoba ma swój profil, na którym można zobaczyć m.in. listę filmów związanych z daną osobą. Możecie więc sprawdzić np. jak zostały ocenione filmy ulubionego reżysera. Osoby można obserwować, co wpływa na ich popularność. Lista osób jest w trakcie uzupełniania i jeszcze dzisiaj powinna być gotowa.

  Liczniki i wykresy filmów obejrzanych, nieobejrzanych i dodanych do "chcę obejrzeć"

  Na stronach list filmów oraz na stronach osób kina można zobaczyć liczniki i wykresy filmów obejrzanych, nieobejrzanych i dodanych do "chcę obejrzeć". Dzięki temu można m.in. łatwo sprawdzić ile filmów z danej listy albo danego aktora/reżysera/scenarzysty już widzieliśmy.

  Filtry aktywności

  Listy filmów i recenzji zostały wzbogacone o filtry aktywności użytkownika. Można teraz zawęzić listy filmów i recenzji m.in. do tych pozycji, które obejrzeliśmy, jeszcze nie obejrzeliśmy albo mamy na liście "chcę obejrzeć". Dodatkowo dla filtru "nie obejrzałem" można wykluczyć "chcę obejrzeć" i "nie interesuje mnie" dzięki czemu dostajemy listę filmów, dla których jeszcze nie podjęliśmy aktywności (przydatna opcja do wyszukiwania nowych filmów do obejrzenia).
  Oprócz tego dodaliśmy też do list filmów i recenzji możliwość sortowania po własnych ocenach. Możemy więc np. zobaczyć najlepiej ocenione przez nas filmy na dowolnej liście filmów i recenzji.

  Zmiana w odtwarzaniu zwiastunów i udostępnianiu filmów

  Odtwarzanie zwiastunów zostało przeniesione na górny obrazek na stronach filmów. Wystarczy kliknąć w obrazek żeby zobaczyć zwiastun. Linki udostępniania zostały przeniesione do rozwijanego menu obok głównych przycisków.

  Ulepszone powiadomienia

  Poprawiliśmy wygląd powiadomień. Powinny być teraz bardziej czytelne. Dodatkowo, pojedyncze recenzje mają teraz swoje osobne strony (każda recenzja ma swój własny URL). Dzięki temu powiadomienia kierują bezpośrednio do nowych recenzji, a nie całych list recenzji jak dotychczas.

  Nowe rodzaje powiadomień

  Dodane zostały nowe rodzaje powiadomień. Teraz powiadomienie pojawi się również gdy:

  • Zostanie dodana lista przez obserwowanego użytkownika.
  • Obserwowany użytkownik chce zobaczyć film.
  • Obserwowany użytkownik polubi recenzję.
  • Obserwowany film ma ocenę krytyków lub użytkowników.
  • Obserwowany film zdobył uznanie krytyków.

  Aktywność użytkowników

  Na profilach użytkowników pojawiła się nowa zakładka "aktywność". Można tam zobaczyć aktywność danego użytkownika.

  Licznik i lista "chcę zobaczyć"

  Na stronach filmów można zobaczyć licznik i listę osób, które chcą zobaczyć film.

  Średnie oceny i liczby użytkowników na listach filmów

  Na listach filmów widoczne są teraz również średnie oceny i liczby użytkowników. Można też sortować listy filmów po średnich ocenach i popularności użytkowników. Możliwe jest więc np. sprawdzenie w bazie filmów, które filmy zostały najlepiej ocenione przez użytkowników.

  Ocenianie filmów z poziomu list filmów

  Można oceniać filmy i dodawać jest do list już z poziomu list filmów. Po prawej stronie, na listach filmów, dodaliśmy przycisk, dzięki któremu sprawdzicie i zmienicie swoją aktywność z danym filmem. Umożliwia to również porównanie swojej oceny ze średnimi ocenami krytyków i użytkowników już na listach filmów.

  Filtr dekad

  Filtr roku dla filmów i recenzji został wzbogacony o możliwość wyboru dekad. Wybierając np. wartość "199X" pojawią się filmy z lat 1900 - 1999.

  Podsumowanie ocen na stronach filmów

  Na stronach filmów, tuż pod tytułem filmu, dodaliśmy podsumowanie ocen. W jednym miejscu można zobaczyć i porównać średnią ocenę krytyków, użytkowników oraz ocenę własną.

  Ulepszony formularz dodawania opinii

  Ulepszyliśmy formularz dodawania opinii do filmów. Jest teraz bardziej interaktywny i intuicyjny.

  Dynamiczne przeglądanie profili

  Podstrony wszystkich profili (filmów, krytyków, źródeł, osób, użytkowników i list) można teraz przeglądać dynamicznie bez przeładowania całych stron.

 • Nowe źródła recenzji filmowych

  W ostatnim czasie dodaliśmy kilka nowych źródeł. Jeżeli macie swoje ulubione źródła (krytyków i użytkowników też to dotyczy), to możecie je obserwować. Wpływa to na ich popularność w serwisie. Nie przegapicie też żadnej nowej recenzji.

  Ostatnio dołączyli:

  Kusi na Kulturę

  Box Office'owy Zawrót Głowy

  Korporacja Ha!art

  IgiMag

  Sfilmowani

  16mm

  Poza Kadrem

  Górna Ogląda

  Dobry Tygodnik Sądecki

  Pełna Coolturka

  Soundrive