Blog

 • Życzymy udanych Świąt Wielkanocnych!

  Wszystkim miłośnikom filmów, a w szczególności użytkownikom serwisu, krytykom, recenzentom i blogerom życzymy udanych, spokojnych i pełnych radości Świąt Wielkanocnych.

 • 50000 recenzji

  Dzisiaj liczba recenzji w bazie przekroczyła 50000!

 • Aktualizacja serwisu

  Dodaliśmy kolejną aktualizację serwisu. Dużo drobnych zmian i poprawek, ale też kilka większych nowości. Poniżej lista najważniejszych zmian.

  Data obejrzenia filmu

  Dodajemy możliwość ustalenia daty obejrzenia filmu. Obok rejestrowania faktu obejrzenia filmu, oceny i opinii, można teraz też ustalić datę obejrzenia filmu poprzez kliknięcie w ikonkę kalendarza obok daty. Domyślnie data obejrzenia jest równa dacie dodania, więc dzisiejsza zmiana nie miesza w kolejności obejrzanych już filmów, ale dzięki niej możecie dowolnie zmieniać ich kolejność oraz ustalać datę dla nowych obejrzanych filmów.

  Notatki do filmów na listach

  Dodaliśmy możliwość dodawania notatek do filmów na listach. Dodane notatki są widoczne pod filmem. Dzięki temu możecie dodawać dodatkowe informacje do filmów na swoich listach.

  Usprawnienia list

  Poprawiliśmy zarządzanie filmami na listach. Ręczna zmiana pozycji filmów działa teraz tak jak powinna. Można teraz też szybko zmienić kolejność całej listy według wybranego sortowania. Np. jeżeli chcecie mieć listę w kolejności alfabetycznej, to nie musicie zmieniać ręcznie pozycji filmów, ale wystarczy w panelu zarządzania listą posortować listę "Nazwa A-Z" i następnie kliknąć w przycisk "Ustaw obecną kolejność". Lista zostanie automatycznie ponumerowana w takiej kolejności.

  Ranking recenzji użytkowników

  Dodajemy ranking recenzji użytkowników. Recenzje, które zdobyły najwięcej polubień, tworzą ranking najlepszych recenzji użytkowników. Dodatkowo 100 najlepszych recenzji zostaje specjalnie oznaczonych oraz w profilu użytkownika pojawia się informacja ile recenzji danego użytkownika znajduje się w gronie tych 100 najlepszych recenzji.

  Ranking recenzji użytkowników: https://mediakrytyk.pl/recenzje/ranking

  Ranking krytyków, źródeł i użytkowników

  Co prawda obliczanie pozycji w rankingach dodaliśmy już wcześniej, ale brakowało stron z rankingami. Dodaliśmy więc nowe osobne strony (podobnie jak dla filmów), na których można zobaczyć ranking krytyków, źródeł i użytkowników.

  Ranking krytyków: https://mediakrytyk.pl/krytycy/ranking
  Ranking źródeł: https://mediakrytyk.pl/zrodla/ranking
  Ranking użytkowników: https://mediakrytyk.pl/uzytkownicy/ranking

  Podział powiadomień

  Podzieliliśmy powiadomienia na 4 zakładki: "wszystkie", "od obserwowanych" (aktywność obserwowanych), "do mnie" (aktywność związana z nami np. polubienie naszej recenzji) i "pozostałe". Podział ten ułatwia sprawdzanie interesujących nas aktywności.

  Dodawanie filmów

  Dotychczas można było dodać nowy film tylko podczas dodawania recenzji lub podczas dodawania filmów do listy. Teraz można niezależnie dodawać brakujące filmy do bazy.

  Mniejsze zmiany

  • Poprawiony został wygląd list filmowych. Są teraz bardziej czytelne.
  • Poprawiony został wygląd dynamicznych wyników wyszukiwania. Są teraz bardziej czytelne.
  • Poprawiony został widok recenzji. Widoczne są awatary źródeł.
  • Do podglądu własnej oceny na listach filmów i recenzji dodana została ikona informująca że ocena zawiera tekst.
  • W podsumowaniu wyników na stronie filmu, obok średniej oceny, dodaliśmy procent pozytywnych recenzji.
  • Recenzje użytkowników na stronie filmu są teraz domyślnie sortowane w kolejności od najlepiej ocenionych (najwięcej polubień).
  • Poprawiona została aktywność w profilu użytkownika. Pokazuje teraz też aktywność w prywatnych listach (oczywiście tylko twórcy listy).
  • Dla niezalogowanych użytkowników ciemny motyw włącza się teraz automatycznie po zachodzie słońca. Można wyłączyć automatyczną zmianę ustawiając tryb ciemny albo jasny ręcznie na dole strony.
 • Nowy serwer

  W styczniu odnotowaliśmy znacznie zwiększony ruch na stronie, który powodował przeciążanie serwera. Mogliście zauważyć dłuższe ładowanie się stron. Dzisiaj w nocy przenieśliśmy serwis na szybszy serwer.

 • Wszystkiego dobrego w 2019 roku!

  Wszystkiego dobrego w 2019 roku! Żeby wszystkie Wasze plany się spełniły. My planujemy dużo nowych ciekawych rzeczy. M.in. przekładamy z szufladki "na kiedyś" do szufladki "2019" wprowadzenie seriali. Mamy dużą nadzieję na dodanie w nadchodzącym roku działu seriali. Tymczasem pracujemy nad kolejną rozbudową serwisu. Powinna pojawić się już w pierwszych tygodniach nowego roku. Będzie sporo nowych możliwości. Szczegóły już niedługo.

 • Lista osób kina

  Lista osób kina została dzisiaj zaktualizowana. Zawiera już wszystkie osoby związane z filmami w bazie. Baza osób jest teraz rozszerzana podczas dodawania nowego filmu (np. przy dodawaniu recenzji albo filmu do listy).
  Lista osób: https://mediakrytyk.pl/filmy/osoby
  Przykładowy profil Roberta De Niro: https://mediakrytyk.pl/osoba/56/robert-de-niro

 • Duża aktualizacja serwisu

  W ostatnich tygodniach pracowaliśmy nad kolejną rozbudową serwisu. Dzisiaj efekt tych prac ujrzał światło dzienne. Dodaliśmy sporo nowości i poprawek. Poniżej lista najważniejszych zmian.

  Prywatne listy filmów

  Dodajemy możliwość tworzenia prywatnych list filmów. Prywatne listy filmów są dostępne tylko dla ich twórcy. Uwaga! Zmiana listy publicznej na prywatną spowoduje usunięcie wszystkich użytkowników obserwujących listę.

  Listy filmów obserwowanych użytkowników

  W zakładce "listy", oprócz wszystkich list, można teraz zobaczyć listy stworzone przez obserwowanych użytkowników.

  Obejrzany, oceniony, zrecenzowany film

  Recenzja dla oceny filmu jest teraz opcjonalna. Można dodawać oceny do filmów, a nawet rejestrować sam fakt obejrzenia filmu (wystarczy zaznaczyć brak oceny). W profilu zobaczycie wszystkie obejrzane filmy. Warto jednak dodawać opinię, szczególnie że funkcjonalność serwisu w dużej mierze bazuje na recenzjach (m.in. rankingi i polubienia dotyczą tylko recenzji). Uwaga! Zmiana lub usunięcie treści recenzji powoduje zresetowanie zebranych polubień.

  Ulubione filmy

  Można dodawać filmy do ulubionych! Wszystkie ulubione filmy można zobaczyć w profilu.

  Dodawanie filmów do list na stronach filmów

  Można teraz dodawać filmy do list już z poziomu stron filmów. Dodany został nowy przycisk dodawania do list obok głównych przycisków.

  Osoby filmu

  Stworzyliśmy nowy dział "osoby". Jest to lista osób filmu. Znajdują się tam aktorzy, reżyserzy i scenarzyści związani z filmami w bazie. Każda osoba ma swój profil, na którym można zobaczyć m.in. listę filmów związanych z daną osobą. Możecie więc sprawdzić np. jak zostały ocenione filmy ulubionego reżysera. Osoby można obserwować, co wpływa na ich popularność. Lista osób jest w trakcie uzupełniania i jeszcze dzisiaj powinna być gotowa.

  Liczniki i wykresy filmów obejrzanych, nieobejrzanych i dodanych do "chcę obejrzeć"

  Na stronach list filmów oraz na stronach osób kina można zobaczyć liczniki i wykresy filmów obejrzanych, nieobejrzanych i dodanych do "chcę obejrzeć". Dzięki temu można m.in. łatwo sprawdzić ile filmów z danej listy albo danego aktora/reżysera/scenarzysty już widzieliśmy.

  Filtry aktywności

  Listy filmów i recenzji zostały wzbogacone o filtry aktywności użytkownika. Można teraz zawęzić listy filmów i recenzji m.in. do tych pozycji, które obejrzeliśmy, jeszcze nie obejrzeliśmy albo mamy na liście "chcę obejrzeć". Dodatkowo dla filtru "nie obejrzałem" można wykluczyć "chcę obejrzeć" i "nie interesuje mnie" dzięki czemu dostajemy listę filmów, dla których jeszcze nie podjęliśmy aktywności (przydatna opcja do wyszukiwania nowych filmów do obejrzenia).
  Oprócz tego dodaliśmy też do list filmów i recenzji możliwość sortowania po własnych ocenach. Możemy więc np. zobaczyć najlepiej ocenione przez nas filmy na dowolnej liście filmów i recenzji.

  Zmiana w odtwarzaniu zwiastunów i udostępnianiu filmów

  Odtwarzanie zwiastunów zostało przeniesione na górny obrazek na stronach filmów. Wystarczy kliknąć w obrazek żeby zobaczyć zwiastun. Linki udostępniania zostały przeniesione do rozwijanego menu obok głównych przycisków.

  Ulepszone powiadomienia

  Poprawiliśmy wygląd powiadomień. Powinny być teraz bardziej czytelne. Dodatkowo, pojedyncze recenzje mają teraz swoje osobne strony (każda recenzja ma swój własny URL). Dzięki temu powiadomienia kierują bezpośrednio do nowych recenzji, a nie całych list recenzji jak dotychczas.

  Nowe rodzaje powiadomień

  Dodane zostały nowe rodzaje powiadomień. Teraz powiadomienie pojawi się również gdy:

  • Zostanie dodana lista przez obserwowanego użytkownika.
  • Obserwowany użytkownik chce zobaczyć film.
  • Obserwowany użytkownik polubi recenzję.
  • Obserwowany film ma ocenę krytyków lub użytkowników.
  • Obserwowany film zdobył uznanie krytyków.

  Aktywność użytkowników

  Na profilach użytkowników pojawiła się nowa zakładka "aktywność". Można tam zobaczyć aktywność danego użytkownika.

  Licznik i lista "chcę zobaczyć"

  Na stronach filmów można zobaczyć licznik i listę osób, które chcą zobaczyć film.

  Średnie oceny i liczby użytkowników na listach filmów

  Na listach filmów widoczne są teraz również średnie oceny i liczby użytkowników. Można też sortować listy filmów po średnich ocenach i popularności użytkowników. Możliwe jest więc np. sprawdzenie w bazie filmów, które filmy zostały najlepiej ocenione przez użytkowników.

  Ocenianie filmów z poziomu list filmów

  Można oceniać filmy i dodawać jest do list już z poziomu list filmów. Po prawej stronie, na listach filmów, dodaliśmy przycisk, dzięki któremu sprawdzicie i zmienicie swoją aktywność z danym filmem. Umożliwia to również porównanie swojej oceny ze średnimi ocenami krytyków i użytkowników już na listach filmów.

  Filtr dekad

  Filtr roku dla filmów i recenzji został wzbogacony o możliwość wyboru dekad. Wybierając np. wartość "199X" pojawią się filmy z lat 1900 - 1999.

  Podsumowanie ocen na stronach filmów

  Na stronach filmów, tuż pod tytułem filmu, dodaliśmy podsumowanie ocen. W jednym miejscu można zobaczyć i porównać średnią ocenę krytyków, użytkowników oraz ocenę własną.

  Ulepszony formularz dodawania opinii

  Ulepszyliśmy formularz dodawania opinii do filmów. Jest teraz bardziej interaktywny i intuicyjny.

  Dynamiczne przeglądanie profili

  Podstrony wszystkich profili (filmów, krytyków, źródeł, osób, użytkowników i list) można teraz przeglądać dynamicznie bez przeładowania całych stron.

 • Nowe źródła recenzji filmowych

  W ostatnim czasie dodaliśmy kilka nowych źródeł. Jeżeli macie swoje ulubione źródła (krytyków i użytkowników też to dotyczy), to możecie je obserwować. Wpływa to na ich popularność w serwisie. Nie przegapicie też żadnej nowej recenzji.

  Ostatnio dołączyli:

  Kusi na Kulturę

  Box Office'owy Zawrót Głowy

  Korporacja Ha!art

  IgiMag

  Sfilmowani

  16mm

  Poza Kadrem

  Górna Ogląda

  Dobry Tygodnik Sądecki

  Pełna Coolturka

  Soundrive

 • 1000 recenzji użytkowników

  Liczba recenzji użytkowników przekroczyła 1000! Z tej okazji mamy dla Was wiadomość. Zaczęliśmy prace nad kolejną aktualizacją serwisu. Będą kolejne nowości, w tym rzeczy zgłoszone przez Was. Będzie można m.in. zobaczyć oraz dodać opinię i relację (chcę zobaczyć, nie interesuje mnie) już z poziomu list filmów, sprawdzić ile filmów oceniliśmy z list filmowych, będziemy także rozwijać serwis w kierunku lepszej widoczności aktywności obserwowanych. Aktualizacji możecie spodziewać się już w październiku!

 • Serwis w nowej odsłonie

  Prezentujemy nową wersję serwisu! Dużo nowości funkcjonalnych, ale też zmian wizualnych, w tym dla urządzeń mobilnych. Poniżej lista najważniejszych zmian.

  Listy

  Dodajemy możliwość tworzenia list filmów. Każdy zalogowany użytkownik może tworzyć dowolne listy filmów. Można ustawić awatar i opis listy oraz ustalić dowolną kolejność filmów. Można też obserwować listy i przeglądać je na wiele sposobów. Istotną cechą list jest możliwość zobaczenia recenzji dla filmów z listy. Jest to metoda na śledzenie nowych recenzji dla grupy filmów np. z festiwalu. Zachęcamy do tworzenia list i sprawdzenia ich możliwości.

  Wyróżnienie uznanych filmów

  Wprowadzamy wyróżnienie dla filmów, które osiągnęły bardzo dobry wynik (średnia ocena >= 7.5) na podstawie wielu recenzji (co najmniej 20 recenzji). Wyróżnienie ułatwia rozpoznanie (zielone tło oceny) i znalezienie filmów, które zostały bardzo dobrze ocenione przez wielu krytyków. Te filmy trzeba zobaczyć! Zobacz listę wszystkich uznanych filmów.

  Ostatnio odwiedzone filmy

  W prawej kolumnie dodaliśmy listę ostatnio odwiedzonych filmów. Lista umożliwia szybki dostęp do filmów, które ostatnio przeglądaliśmy. Funkcja jest dostępna dla zalogowanych użytkowników.

  Wideorecenzje

  Wprowadzamy wideorecenzje. Oprócz możliwości dodawania wideorecenzji dla istniejących już w serwisie źródeł, które dodatkowo publikują widoerecenzje, możliwe jest dodawanie nowych źródeł (np. kanałów na YouTube), publikujących tylko wideorecenzje.

  Ciemny motyw

  Stworzyliśmy ciemny motyw, który ułatwia korzystanie z serwisu w nocy. Powinien sprawdzić się w warunkach sprzyjających oglądaniu filmów. Jeżeli podoba Wam się ten styl, możecie oczywiście ustawić go na stałe. Zalogowani użytkownicy mogą włączyć ciemny motyw dla swojego konta w rozwijanym menu użytkownika. Niezalogowani użytkownicy mogą włączyć ciemny motyw dla obecnej przeglądarki na dole strony.

  Recenzje użytkowników

  Każdy użytkownik serwisu może dodać do filmu minirecenzję wraz z oceną. Recenzje użytkowników są niezależne od recenzji krytyków i tworzą osobne wyniki na osobnej liście. System recenzji użytkowników zbudowany został na podobnych zasadach co recenzje krytyków: mamy jawność recenzji, wykres ocen i statystyki. Do tego filtry i sortowania oraz profile użytkowników. Dobre recenzje można nagrodzić polubieniem, a ciekawych użytkowników obserwować. Dodatkowo na osobnej karcie, podobnie jak dla obserwowanych krytyków, obliczana jest średnia ocena tylko dla recenzji obserwowanych użytkowników.

  HTTPS

  Cały serwis działa teraz na bezpiecznym szyfrowanym protokole HTTPS.

  Logowanie i rejestracja przez Facebooka

  Możliwa jest teraz szybka rejestracja nowego konta oraz błyskawiczne logowanie przez konto na Facebooku. Możliwe jest również połączenie swojego konta z kontem na Facebooku z poziomu ustawień konta (zakładka "Połączone konta").

  Więcej informacji o filmach

  Dodajemy listy aktorów oraz zwiastuny do filmów. Zwiastuny można zobaczyć na stronach filmów, ale są też dostępne na listach filmów.

  Więcej informacji o użytkownikach

  Możliwe jest ustawienie awatara (zakładka "Awatar") oraz płci, daty urodzenia i opisu w ustawieniach konta. Dodaliśmy też ustawienia prywatności (zakładka "Prywatność"), dzięki czemu można kontrolować widoczność tych informacji.

  Newsletter z podsumowaniem tygodnia

  W ustawieniach konta można włączyć newsletter z podsumowaniem premier tygodnia.

  Powiadomienia

  Stworzyliśmy system powiadomień. Powiadomienie pojawi się gdy:

  • Zostanie dodana recenzja dla obserwowanego filmu.
  • Zostanie dodana recenzja napisana przez obserwowanego krytyka lub przez obserwowane źródło.
  • Zostanie dodana recenzja użytkownika dla obserwowanego filmu.
  • Zostanie dodana recenzja użytkownika napisana przez obserwowanego użytkownika.
  • Ktoś zacznie obserwować Twój profil krytyka.
  • Ktoś zacznie obserwować Twój profil źródła.
  • Ktoś zacznie Cię obserwować.
  • Ktoś zacznie obserwować Twoją listę.
  • Ktoś polubi Twoją recenzję użytkownika.
  • Zostanie dodany film do obserwowanej listy.

  Rankingi krytyków, źródeł i użytkowników

  Dodajemy rankingi dla krytyków, źródeł i użytkowników. Stworzone zostały dwa podstawowe rodzaje rankingów. Pierwszy to ranking popularności, dla którego kryterium jest liczba obserwujących użytkowników. Drugi to ranking aktywności, dla którego kryterium jest liczba dodanych recenzji. Miejsce w rankingach jest widoczne na stronie krytyka, źródła i użytkownika (pod warunkiem, że jest to co najmniej 100 miejsce). Użytkownicy mają dodatkowy trzeci ranking, którego kryterium jest suma polubień dodanych recenzji.

  Dynamiczne listy recenzji

  Listy recenzji na stronie filmu, krytyka, źródła i użytkownika są teraz dynamiczne. Ustawienie filtru lub sortowania nie przeładowuje całej strony, a jedynie same wyniki.

  Listy "Chcę zobaczyć" i "nie interesuje mnie"

  Można dodawać filmy do list "chcę zobaczyć" i "nie interesuje mnie". Funkcja jest dostępna dla zalogowanych użytkowników.

  Rozbudowane profile

  Strony filmów, krytyków i źródeł zostały mocno rozbudowane i podzielone na podstrony. Na wszystkich profilach możecie zobaczyć obserwujących użytkowników. Na profilach krytyków możecie dodatkowo sprawdzić dokładną listę źródeł, dla których krytyk napisał recenzje (razem z liczbami recenzji i procentowym udziałem). Analogiczna lista jest w profilach źródeł. Na stronach filmów możecie sprawdzić, do jakich list został dodany film. Dodane zostały profile użytkowników i list. Profile krytyków, źródeł i użytkowników na głównej stronie mają przegląd najważniejszych informacji. Zobaczyć tam można m.in. procentowy rozkład recenzowanych gatunków i krajów (kliknięcie w liczbę przenosi na listę recenzji z wybranym filtrem). Pojawiła się też nowa informacja statystyczna: stopień odrębności. Stopień odrębności informuje jak średnio różnią się oceny recenzenta od ocen innych recenzentów.

  Nowe filtry i sortowania

  Dodaliśmy wiele nowych opcji filtrowania i sortowania niemal dla wszystkich list. Szczególnie rozbudowane zostały możliwości filtrowania list filmów i recenzji. Wybrane zmiany w tym obszarze:

  • Dodanie filtrów gatunku i kraju filmu dla rankingów.
  • Dodanie filtrów gatunku, kraju i oceny filmu dla "nowości" i "zapowiedzi".
  • Dodanie filtrów gatunku, kraju, roku i długości filmu dla list recenzji w profilach. Możliwe jest także wyszukiwanie recenzji po tytule filmu lub nazwie krytyka i źródła. Po zastosowaniu filtrów pojawia się liczba znalezionych recenzji oraz średnia ocena obliczona tylko dla recenzji objętych filtrem. Na podstawie filtrów dynamicznie aktualizuje się wykres ocen, a wszystko to działa bez przeładowania strony.

  Inne usprawnienia

  • Jawne połączenie konta użytkownika z profilem krytyka. Gdy konto jest połączone (przypominamy że każdy krytyk może połączyć swoje konto użytkownika z profilem krytyka), to pojawia się link, który umożliwia przejście z profilu krytyka na profil użytkownika i na odwrót.
  • Zmieniliśmy sposób wyboru filmu przy dodawaniu recenzji. Wcześniej była to lista filmów, teraz jest to pole z możliwością wyszukiwania filmów.
  • Większe znaczenie obserwowanych. Obserwowanie krytyków, źródeł, użytkowników i list wpływa na ich popularność. Widoczne są także liczby i listy obserwujących. Również powiadomienia oparte są na obserwowanych. Warto więc obserwować to co nas interesuje.