Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Blog

 • Dzisiaj została wgrana duża aktualizacja serwisu. Dużo nowości funkcjonalnych, ale też zmian wizualnych. Pełna lista zmian:

  Gry

  Największą nowością tej aktualizacji są gry. Obok filmów, seriali i programów dodajemy do serwisu gry. Gry na różne platformy, starsze i najnowsze. Cała dotychczasowa funkcjonalność serwisu obejmuje gry. Możecie więc gry oceniać, recenzować, tagować, dodawać do list, przeglądać nowości, zapowiedzi, rankingi i wiele więcej. Dodaliśmy nowy główny dział "Gry". Zachęcamy też do importu ocenionych gier z innych serwisów.

  Oczywiście dla gier zbieramy też recenzje krytyków, recenzentów i blogerów. Od teraz możliwe jest zgłaszanie również źródeł recenzujących gry, a obecne źródła mogą zgłaszać linki do swoich list z recenzjami gier.

  Notatki do "chcę obejrzeć" i "nie chcę obejrzeć"

  Wprowadziliśmy możliwość dodawania własnych notatek do relacji "chcę obejrzeć" i "nie chcę obejrzeć" z filmami, serialami i programami. Po kliknięciu w przycisk "chcę obejrzeć" lub "nie chcę obejrzeć" poniżej pojawi się okienko gdzie możecie dodać informację dlaczego chcecie lub nie chcecie obejrzeć danego tytułu.

  Następnie na profilach użytkowników na listach "chcę obejrzeć" i "nie chcę obejrzeć" możecie zobaczyć te notatki pod filmami, serialami i programami. Podobnie na stronach filmów, seriali i programów notatki są widoczne w "chcą obejrzeć" i "nie chcą obejrzeć".

  Notatki te to ciekawe i przydatne informacje dla nas samych, dla naszych obserwowanych i obserwujących, oraz dla wszystkich użytkowników serwisu. Podpowiedzą dlaczego dany tytuł ma dużo chętnych do obejrzenia lub dlaczego nie budzi zainteresowania.

  Obejrzane, chcę obejrzeć i... oglądam

  Dodaliśmy nowy rodzaj relacji z filmami, serialami i programami - oglądam. Jest to relacja czasu teraźniejszego czyli w zamyśle filmy, seriale i programy, które aktualnie oglądamy. Użycie tej funkcji może być oczywiście szersze i służyć do zapisywania filmów, seriali i programów, które nie tylko właśnie oglądamy, ale mamy zamiar obejrzeć w bardzo bliskiej przyszłości (np. dzisiaj, w najbliższy weekend itp.). Jest to swojego rodzaju wirtualna półeczka z bieżącymi pozycjami.

  Na profilach użytkowników oraz filmów, seriali i programów dodaliśmy odpowiednie nowe zakładki dla tej funkcji.
  Nowa funkcja widoczna jest też w aktywnościach i powiadomieniach oraz filtrach "Moja aktywność".

  Statystyki

  Dodaliśmy nowy dział ze statystykami obejrzanych filmów, seriali i programów z podziałem na lata, miesiące i dni.

  Statystyki: https://mediakrytyk.pl/statystyki

  Listy społecznościowe

  Dodaliśmy możliwość tworzenia list społecznościowych, tzn. takich gdzie dodawać filmy, seriale i programy mogą wszyscy użytkownicy. Za włączenie tej funkcji odpowiada nowe opcja "Dodawanie". Znajdziecie ją w ustawieniach listy i przy dodawaniu listy.

  Ta nowa funkcja wraz z funkcją ustalania pozycji przez użytkowników poprzez głosowanie daje możliwość tworzenia całkowicie społecznościowych list gdzie pozycje oraz kolejność pozycji ustalane są przez użytkowników.

  W przypadku włączenia obu społecznościowych opcji, użytkownik zdobywa punkty za polubienia swojej dodanej pozycji.

  Średnie na wykresach

  Na profilach dodaliśmy wyświetlanie średnich ocen na wykresach. Możecie teraz już na wykresach zobaczyć jak oceniacie poszczególne gatunki, kraje i lata.

  Sortowanie wykresów

  Dodaliśmy też możliwość sortowania wykresów (przełącznik pod wykresami). Dotychczas sortowanie było tylko po popularności (liczbie filmów, recenzji itp.). Teraz dodaliśmy możliwość zmiany sortowania na "średnia" lub "nazwa". Możecie więc zobaczyć kraje, gatunki i lata z najwyższą średnią lub posortować sobie po nazwie i sprawdzić wszystko w kolejność alfabetycznej.

  Różne widoki nie tylko dla list filmów

  Dotychczas zmienić widok można było tylko dla list filmów, seriali, programów i gier. Teraz dodaliśmy różne widoki (pełny, kompaktowy, tabelka i plakaty) również dla list krytyków, źródeł, osób, użytkowników i list.

  Dodatkowo w widoku filmów umieściliśmy rok w osobnej kolumnie.

  Linki do recenzji użytkowników

  Do recenzji użytkowników dodaliśmy możliwość dodawania linków do pełnych recenzji. Jeżeli umieszczasz recenzje na zewnętrznym serwisie (np. na profilu społecznościowym, na blogu itp.) to możesz teraz dodawać linki do tych recenzji podczas dodawania recenzji użytkownika.

  Jeżeli już wcześniej podawałeś linki w tekście swoich recenzji, to możesz użyć specjalnego narzędzia do przeniesienia linków z recenzji do linków:
  https://mediakrytyk.pl/ustawienia/linki

  Eksport też z poziomu list

  Dotychczas eksport możliwy był tylko w ustawieniach konta lub listy. Pobierane były wszystkie pozycje w domyślnym sortowaniu od najnowszych. Teraz dodaliśmy możliwość eksportowania również z poziomu list "Obejrzane", "Dziennik", "Chce obejrzeć" i "Nie chcę obejrzeć" na Waszych profilach. Również taka opcja jest dostępna na stronie filmów listy. Jakie to daje możliwości? Eksport w tym miejscu bierze pod uwagę filtry i sortowania więc możecie dowolnie posortować swoje listy, dowolnie zawęzić filtrami i takie dane pobrać. Np. chcecie pobrać tylko filmy ocenione w tym roku posortowane alfabetycznie? Wybierzcie takie filtry, ustawcie odpowiednie sortowanie i kliknijcie w nową ikonkę pobierania widoczną obok filtrów.

  Dodaliśmy też możliwość eksportowania recenzji i ulubionych.

  Więcej podobnych

  Stworzyliśmy algorytm dodawania podobnych filmów, seriali i programów automatycznie. Z każdym dniem liczba podobnych będzie rosnąć. Zachęcamy więc do odwiedzania podobnych i do głosowania na najlepsze podobne. Również zachęcamy do dodawania brakujących podobnych, szczególnie tych nieoczywistych (nienależących do danego uniwersum, ale mających podobny klimat, tematykę itp.).

  Stronicowanie wyników

  Na profilach dodaliśmy stronicowanie wyników. Umożliwia to łatwe przeglądanie wybranych stron, przejście na środek czy na sam koniec. Np. na profilu użytkownika w obejrzanych, na dole strony pojawia się liczba stron i możecie łatwo nawigować pomiędzy stronami. Stronicowanie dodaliśmy do wszystkich profili (krytycy, źródła, listy itp.).

  Automatyczne zatwierdzanie recenzji

  Dodając recenzję krytyka przez panel krytyka lub źródła jest teraz możliwość automatycznego zatwierdzenia recenzji.
  Recenzje po dodaniu będą od razu widoczne w serwisie po spełnieniu dwóch warunków i wypełnieniu wszystkich wymaganych pól. Warunki te to: dodane przynajmniej 10 zatwierdzonych recenzji oraz upłynęło co najmniej 30 dni od dodania pierwszej recenzji.

  Rozbudowa dodawania recenzji

  Rozbudowujemy system dodawania recenzji w szczególności automatyczne pobieranie danych recenzji, ale nie tylko. Wszystkie informacje o automatycznym pobieraniu danych recenzji znajdziecie na stronie integracji: https://mediakrytyk.pl/integracja

  • Dodajemy kolejną metodę do automatycznego pobierania danych recenzji: Schema.org (Microdata lub JSON-LD). Np. krytyka możemy teraz pobrać też ze znacznika "<div itemprop="author">Tomasz Raczek</div>".
  • Dodajemy kolejną metodę do automatycznego pobierania danych recenzji: podstawowe znaczniki. Np. krytyka możemy teraz pobrać też ze znacznika "<meta name="author" content="Tomasz Raczek" />".
  • Dodajemy możliwość automatycznego pobrania sezonu lub odcinka. Np. "<div class="mediakrytyk_movie_part">S01E02</div>".
  • Gdy nie pobrano wszystkich informacji pojawia się teraz pomarańczowy komunikat.
  • Automatyczne pobieranie nie wyczyści teraz wprowadzonych danych gdy pobrane dane są puste.
  • Dodaliśmy informację o dodanych już wpisach i recenzjach w formularzu dodawania wpisów i recenzji. Umożliwia to rozeznanie czy nie dodaliśmy już takiego wpisu lub recenzji wcześniej.

  Rozbudowa recenzji i wpisów

  Zrobiliśmy kilka istotnych rzeczy związanych z recenzjami.

  • Recenzje mają teraz priorytet nad wpisami bez recenzji na listach wpisów. Ma to szczególne znaczenie na stronach filmów, seriali i programów gdzie domyślne sortowanie jest po liczbie polubień recenzji. Dotychczas było tak, że recenzje bez polubień były wymieszane z wpisami i trzeba było szukać recenzji na wszystkich stronach. Teraz recenzje są wyświetlane w pierwszej kolejności gdy wartość podlegająca sortowaniu jest taka sama.
  • Sezon lub odcinek jest teraz widoczny obok nazwy filmu we wszystkich widokach.
  • Liczba recenzji użytkowników to teraz wszystkie recenzje łącznie z duplikatami, sezonami i odcinkami. Również na profilach użytkowników w zakładce "Recenzje" znajdziecie teraz wszystkie recenzje.
  • Liczba recenzji krytyków i źródeł, to teraz wszystkie recenzje łącznie z duplikatami, sezonami i odcinkami. Również na profilach krytyków i źródeł w zakładce "Recenzje" znajdziecie teraz wszystkie recenzje.
  • Dodaliśmy możliwość szukania po sezonie lub odcinku. Np. wchodząc na swój dziennik i wpisując NAZWA_SERIALU S01 znajdziecie wszystkie wpisy dla sezonu 1 wraz z odcinkami dla serialu NAZWA_SERIALU.
  • Obok daty obejrzenia lub zrecenzowania pojawia się teraz informacja (liczba w kwadratowym nawiasie), która mówi nam, które z kolei jest to zrecenzowanie lub obejrzenie.
  • Można teraz dodawać fragmenty recenzji także do wideorecenzji i audiorecenzji.

  Rozbudowa filmów, serial i programów

  • Opcja udostępniania jest teraz widoczna również na urządzaniach mobilnych obok przycisku dodawania do listy.
  • Sezon lub odcinek jest teraz widoczny obok daty na liście wpisów w formularzu dodawania nowych wpisów.
  • Na liście uznanych filmów, seriali i programów dodaliśmy nową zakładkę "Krytycy i użytkownicy" gdzie możecie zobaczyć pozycje jednocześnie uznane przez krytyków i użytkowników.
  • W rankingach, podobnie jak w bazie, do filtru lat dodaliśmy dekady. Możecie więc teraz przeglądać rankingi nie tylko według lat, ale też dekad.
  • Na stronie "Osoby" dodaliśmy nową zakładkę "Obserwowane", gdzie można zobaczyć tylko obserwowane osoby.
  • Na stronie "Przegląd" dodaliśmy sekcję "Popularne osoby", gdzie można zobaczyć najpopularniejsze osoby.
  • Dodaliśmy nowe powiadomienie o premierze obserwowanego filmu, serialu lub programu. Powiadomienie zostanie wysłane w dniu premiery.
  • Zmieniliśmy w niewielkim stopniu wygląd strony filmu. Zmiany są widoczne szczególnie na większych ekranach gdzie okienko naszych interakcji jest teraz po prawej stronie.
  • Nowości i zapowiedzi (zestawienia, rankingi itp.) to teraz dla filmów również premiery VOD. Dotychczas były to tylko premiery kinowe.

  Rozbudowa krytyków

  • Na stronie krytyka, obok daty dodania, dodaliśmy link do strony krytyka. W panelu administracyjnym krytyka można podać URL do strony krytyka.
  • Na stronie "Źródła" dodaliśmy nową zakładkę "Obserwowane", gdzie można zobaczyć tylko obserwowane źródła.
  • Na stronie "Przegląd" dodaliśmy sekcję "Popularne źródła", gdzie można zobaczyć najpopularniejsze źródła, dla których pisze krytyk.

  Rozbudowa źródeł

  • Na stronie źródła, obok daty dodania, dodaliśmy link do strony źródła.
  • Na stronie "Krytycy" dodaliśmy nową zakładkę "Obserwowani", gdzie można zobaczyć tylko obserwowanych krytyków.
  • Na stronie "Przegląd" dodaliśmy sekcję "Popularni krytycy", gdzie można zobaczyć najpopularniejszych krytyków piszących dla źródła.

  Rozbudowa osób

  • Dodaliśmy informację o liczbie filmów, seriali lub programów w wybranym zawodzie (aktor, reżyser lub scenarzysta) do bazy osób. Informacja ta jest widoczna tylko gdy wybierzemy filtr "Zawód". Dodatkowo gdy wybierzemy filtr "Zawód" pojawia się nowa opcja sortowania po liczbie filmów, seriali i programów tylko w tym wybranym zawodzie. Dzięki temu możemy np. podczas gdy przeglądamy samych aktorów (filtr "Zawód: Aktor"), zobaczyć ile filmów, seriali lub programów mają przypisanych jako aktor i posortować po tej liczbie.
  • Podobnie jak wyżej, dodaliśmy taki sposób działania do rankingów aktywnych osób. Wybierając zawód pojawiają się informacje oraz sortowanie tylko dla tego zawodu.

  Rozbudowa list

  • Na stronie listy, obok daty dodania, dodaliśmy link do strony listy. W ustawieniach listy można podać URL do strony listy.
  • Dodaliśmy wyszukiwarkę po nazwie do list użytkownika.

  Rozbudowa użytkowników

  • Na stronie użytkownika, obok daty dodania, dodaliśmy link do strony użytkownika. W ustawieniach konta można podać URL do własnej strony.
  • Na stronie "Chcę obejrzeć" dodaliśmy nowy filtr "Premiera". Możecie wybrać opcję "Przed premierą" lub "Po premierze".

  Rozbudowa konwersacji

  • Dodajemy kategorie do konwersacji: bieżące, archiwum i spam. Możecie teraz przenosić nieaktywne konwersacje do archiwum, a konwersacje zablokowanych użytkowników zobaczycie w spamie. Funkcja ta pozwala utrzymać porządek w konwersacjach.

  Rozbudowa kalendarza

  Przebudowaliśmy kilka istotnych rzeczy funkcjonalnych i wizualnych w kalendarzu. Dodaliśmy też recenzje i dziennik do kalendarza.

  Porządek w nazewnictwie

  Wprowadziliśmy kilka zmian w nazewnictwie aby była spójność nazw:

  Wpis - każde zarejestrowane obejrzenie filmu, serialu lub programu. Wpis może mieć opcjonalnie ocenę, recenzję, link do pełnej recenzji, tagi i datę obejrzenia lub zagrania
  Recenzja - wpis z recenzją, dla krytyków każdy wpis jest również automatycznie recenzją
  Obejrzane - filmy, seriale i programy z przynajmniej jednym wpisem
  Dziennik - lista wszystkich wpisów
  Recenzje - lista wszystkich wpisów z recenzją

  Zmiany w dynamicznych wyszukiwarkach

  Zrobiliśmy kilka istotnych zmian w dynamicznych wyszukiwarkach. Dynamiczne wyszukiwarki są najczęściej używane do wyszukiwania filmów, serial i programów przy dodawaniu recenzji. Zmiany dotyczą też głównej wyszukiwarki.

  • Naprawiliśmy błąd, który powodował zawieszenie wyszukiwania. Teraz wyszukiwanie powinno działać bez problemów.
  • Dodaliśmy wyświetlanie komunikatu gdy nic nie znaleziono, dzięki czemu wiemy że wyszukiwanie zakończyło się, ale nie było wyników.
  • Dodaliśmy wygaszenie wyników gdy trwa wyszukiwanie, dzięki czemu wiemy że wyszukiwanie jest w trakcie realizacji.

  Mniejsze zmiany

  • Dodaliśmy wyświetlanie liczby punktów na awatarach na profilach.
  • W przeglądach profili dodaliśmy możliwość filtrowania wykresów (gatunek, kraj, dekada) także po rodzaju (film, serial, program lub gra).
  • Przechodząc wstecz na przeglądarce teraz poprawnie wraca na poprzednie dynamicznie zmienione strony (np. na profilach).
  • Grubość niebieskiej linii (1px, 2px lub 3px) na ocenie zmienia się teraz w zależności od tego jak bardzo chcemy obejrzeć film, serial lub program.
  • Treść notatek jest teraz widoczna również na widoku tabelarycznym.
  • Treść notatek i recenzji jest teraz widoczna na widoku obrazków po najechaniu kursorem na ikonę tekstu.
  • Dodaliśmy obsługę klawiatury do filtrów. Teraz długie listy filtrów możecie przeglądać za pomocą klawiszy klawiatury tak jak w wyszukiwarce.
  • Zapisane filtry są teraz zawsze widoczne.
  • W ustawieniach konta dodaliśmy możliwość szybkiego ustawienia powiadomień według schematów: wszystkie, domyślne, najważniejsze i żadne.
  • Średnia ocena na listach obejrzanych i recenzji oraz w dzienniku na profilach jest teraz zawsze widoczna i jest graficznie bardziej wyróżniona. Np. wchodząc na swoje "Obejrzane" od razu widzimy średnią ocen obok filtrów.
  • Najlepsze recenzje w przeglądzie profili teraz też z podziałem na filmy, seriale i programy.
  • Recenzja widoczna teraz jest też w obejrzanych na profilach użytkowników.
  • Oznaczenie filmu, serialu lub programu jako obejrzany kasuje teraz oznaczenie "nie chcę obejrzeć".
 • Przed chwilą dodaliśmy nową wersję skryptu pobierającego oceny (i nie tylko) z nowych profili Filmwebu. Kto już ma, może aktualizować, a kto jeszcze nie ma, może zainstalować skrypt tutaj:
  https://greasyfork.org/pl/scripts/455717-filmweb-pl-eksport-ocen-wersja-poprawiona

 • Dodajemy kolejne nowe źródła. Oto one:

  "Galeria Horroru", czyli kanał Rafała Białopiotrowicza z recenzjami horrorów.
  https://mediakrytyk.pl/zrodlo/392/galeria-horroru

  "Segregator Aliny Ert-Eberdt", czyli kulturalny serwis Aliny Ert-Eberdt.
  https://mediakrytyk.pl/zrodlo/393/segregator-aliny-ert-eberdt

  Niedługo kolejne nowe źródła.

 • Filmweb ostatnio wprowadził sporo zmian w profilach przez co skrypt do pobierania m.in. własnych ocen przestał działać. Pracujemy nad skryptem i niedługo opublikujemy aktualizację.

 • "Chłopi" mają już 30 recenzji i z tej okazji mała grafika pokazująca rozkład ocen. Film ma (100%) pozytywnych ocen, a średnia ocen to [8.0]. Film z tak dobrym wynikiem trafił do uznanych filmów.

  Szczegóły:
  https://mediakrytyk.pl/film/48125/chlopi-2023

 • Dodajemy kolejne nowe źródła. Oto one:

  "Marcin Kamyk Kamiński", czyli kulturalny blog Marcina Kamińskiego.
  https://mediakrytyk.pl/zrodlo/391/marcin-kamyk-kaminski

  "OldCamera.pl", czyli portal, który powstał z myślą o wszystkich miłośnikach kina, a szczególnie tych ceniących klasyczne pozycje X Muzy. Stronę tworzą pasjonaci zakochani w starych mistrzach filmu.
  https://mediakrytyk.pl/zrodlo/390/oldcamerapl

  Niedługo kolejne nowe źródła.

 • Liczba recenzji w bazie przekroczyła 80000!

 • Dodajemy kolejne nowe źródła. Oto one:

  "Planeta Marvel", czyli nieoficjalna strona przeznaczona dla wszystkich fanów wydawnictwa komiksowego oraz studia filmowego Marvel.
  https://mediakrytyk.pl/zrodlo/383/planeta-marvel

  "Ponarzekajmy o filmach", czyli kanał filmowy Michała Lipińskiego.
  https://mediakrytyk.pl/zrodlo/384/ponarzekajmy-o-filmach

  "Immersja", czyli portal poświęcony rozrywce kulturowej od pasjonatów dla pasjonatów.
  https://mediakrytyk.pl/zrodlo/385/immersja

  Niedługo kolejne nowe źródła.

 • Dodajemy kolejne nowe źródła. Oto one:

  "Bez/Schematu", czyli recenzje Bartosza Filipa Malinowskiego.
  https://mediakrytyk.pl/zrodlo/381/bezschematu

  "newonce.net", czyli popularny portal kulturalny.
  https://mediakrytyk.pl/zrodlo/382/newoncenet

  Niedługo kolejne nowe źródła.

 • Dodajemy kolejne nowości i poprawki do serwisu.

  Rozbudowa dodawania recenzji

  • Dodajemy drugi sposób do systemu automatycznego pobierania danych recenzji, który wykorzystuje znaczniki Open Graph. Np. datę zrecenzowania możemy teraz pobrać też ze znacznika "<meta property="article:published_time" content="01.06.2023" />". Szczegóły: https://mediakrytyk.pl/integracja
  • Dodaliśmy możliwość szukania filmu, serialu lub programu po URL z Filmwebu.
  • Podczas dodawania recenzji do serialu lub programu, którego nie ma jeszcze w bazie, wybór sezonu lub odcinka pojawi się również gdy w formularzu podamy URL serialu lub programu z Filmwebu.

  Rozbudowa konwersacji

  • Dodaliśmy podgląd ostatniej wiadomości na liście konwersacji.

  Niedługo kolejna aktualizacja.