Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Pomoc

Czym jest Mediakrytyk

Mediakrytyk to największa baza recenzji oraz najbardziej funkcjonalny serwis filmowy w Polsce.

Wiele recenzji, jedna średnia

Każdy film, serial, program lub gra może posiadać wiele różnych recenzji, a co za tym idzie - wiele różnych ocen. Samodzielne określenie jakości filmu, serialu, programu lub gry na podstawie wielu różnych recenzji jest trudne. Dlatego, żeby ułatwić szybkie zapoznanie się z jakością filmu, serialu, programu lub gry, obliczana jest średnia ze wszystkich ocen.
Do wyliczenia średniej potrzeba przynajmniej 3 ocen.

Znaczenie oceny filmu, serialu, programu lub gry

Ocena filmu, serialu, programu lub gry to konsensus wszystkich ocen krytyków. Najgorsza ocena to 0.0, a najlepsza to 10.0. Oceny recenzji są przeliczane (normalizowane) do naszego systemu ocen (0-10).
Dla ułatwienia rozróżnienia jakości filmu, serialu, programu lub gry oceny zostały podzielone na dwie grupy oznaczone innym kolorem:
Kolor fioletowy (ocena do 5.9) oznacza ocenę negatywną.
Kolor zielony (ocena od 6.0) oznacza ocenę pozytywną.
 • ?
  Brak wyniku (mniej niż 3 oceny)
 • 3.0
  Ocena krytyków negatywna
 • 7.0
  Ocena krytyków pozytywna

Uznane filmy, seriale, programy i gry

Filmy, seriale, programy i gry, które zdobyły ocenę co najmniej 7.5 na podstawie co najmniej 20 krytyków, zostają wyróżnione. Wyróżnienie ułatwia rozpoznanie (zielona gwiazdka) oraz znalezienie filmów, seriali, programów i gier, które zostały bardzo dobrze ocenione przez wielu krytyków.
 • Uznany film, serial, program lub gra przez krytyków

Recenzje użytkowników

Serwis umożliwia dodawanie recenzji użytkowników. Każda osoba posiadająca konto w serwisie może dodawać swoje recenzje. Recenzje użytkowników są niezależne od recenzji krytyków i tworzą osobne wyniki. Oceny użytkowników są oznaczone innym symbolem.
 • ?
  Brak wyniku (mniej niż 3 oceny)
 • 3.0
  Ocena użytkowników negatywna
 • 7.0
  Ocena użytkowników pozytywna

Uznane filmy, seriale, programy i gry przez użytkowników

Filmy, seriale, programy i gry, które zdobyły ocenę co najmniej 7.5 na podstawie co najmniej 50 użytkowników, zostają wyróżnione. Wyróżnienie ułatwia rozpoznanie (zielona gwiazdka) oraz znalezienie filmów, seriali, programów i gier, które zostały bardzo dobrze ocenione przez wielu użytkowników.
 • Uznany film, serial, program lub gra przez użytkowników

Procent pozytywnych recenzji

Obok oceny podawany jest także procent pozytywnych recenzji. Wskaźnik ten jest przydatny, bo informuje jaki odsetek krytyków wystawił filmowi, serialowi, programowi lub grze ocenę pozytywną.

Personalizacja wyników

Serwis umożliwia personalizację wyników filmów, seriali, programów i gier. Każda osoba posiadająca konto w serwisie może obserwować wybranych krytyków (również całe źródła) i użytkowników. Na podstawie obserwowanych krytyków i użytkowników, obok głównych wyników, obliczane są spersonalizowane wyniki filmów, seriali, programów i gier.