Pomoc

Czym jest Mediakrytyk

Mediakrytyk to największa baza recenzji filmów i seriali w Polsce. Znajdziesz tu również wiele opcji rejestrowania swojego filmowego i serialowego świata oraz masę możliwości poszerzania jego horyzontów.

Wiele recenzji, jedna średnia

Każdy film lub serial może posiadać wiele różnych recenzji, a co za tym idzie - wiele różnych ocen. Samodzielne określenie jakości filmu lub serialu na podstawie wielu różnych recenzji jest trudne. Dlatego, żeby ułatwić szybkie zapoznanie się z jakością filmu lub serialu, obliczana jest średnia ze wszystkich ocen.
Do wyliczenia średniej potrzeba przynajmniej 3 ocen.

Znaczenie oceny filmu lub serialu

Ocena filmu lub serialu to konsensus wszystkich ocen krytyków. Najgorsza ocena to 0.0, a najlepsza to 10.0. Oceny recenzji są przeliczane (normalizowane) do naszego systemu ocen (0-10).
Dla ułatwienia rozróżnienia jakości filmu lub serialu oceny zostały podzielone na dwie grupy oznaczone innym kolorem:
Kolor fioletowy (ocena do 5.9) oznacza ocenę negatywną.
Kolor zielony (ocena od 6.0) oznacza ocenę pozytywną.
 • ?
  Brak wyniku (mniej niż 3 oceny)
 • 3.0
  Ocena krytyków negatywna
 • 7.0
  Ocena krytyków pozytywna

Uznane filmy i seriale

Filmy i seriale, które osiągnęły bardzo dobry wynik (ocena co najmniej 7.5) na podstawie wielu recenzji krytyków (co najmniej 20 recenzji), zostają wyróżnione. Wyróżnienie ułatwia rozpoznanie (zielone tło oceny) oraz znalezienie filmów i seriali, które zostały bardzo dobrze ocenione przez wielu krytyków. Te filmy i seriale trzeba obejrzeć!
 • Uznany film lub serial

Recenzje użytkowników

Serwis umożliwia dodawanie recenzji użytkowników. Każda osoba posiadająca konto w serwisie może dodawać swoje recenzje. Recenzje użytkowników są niezależne od recenzji krytyków i tworzą osobne wyniki. Oceny użytkowników są oznaczone innym symbolem.
 • ?
  Brak wyniku (mniej niż 3 oceny)
 • 3.0
  Ocena użytkowników negatywna
 • 7.0
  Ocena użytkowników pozytywna

Procent pozytywnych recenzji

Obok oceny podawany jest także procent pozytywnych recenzji. Wskaźnik ten jest przydatny, bo informuje jaki odsetek krytyków wystawił filmowi lub serialowi ocenę pozytywną.

Personalizacja wyników

Serwis umożliwia personalizację wyników filmów i seriali. Każda osoba posiadająca konto w serwisie może obserwować wybranych krytyków (również całe źródła) i użytkowników. Na podstawie obserwowanych krytyków i użytkowników, obok głównych wyników, obliczane są spersonalizowane wyniki filmów i seriali.