Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Pomoc

Czym jest Mediakrytyk

Mediakrytyk to największa baza recenzji filmów, seriali i programów w Polsce. Znajdziesz tu również wiele opcji rejestrowania swojego filmowego, serialowego i programowego świata oraz masę możliwości poszerzania jego horyzontów.

Wiele recenzji, jedna średnia

Każdy film, serial lub program może posiadać wiele różnych recenzji, a co za tym idzie - wiele różnych ocen. Samodzielne określenie jakości filmu, serialu lub programu na podstawie wielu różnych recenzji jest trudne. Dlatego, żeby ułatwić szybkie zapoznanie się z jakością filmu, serialu lub programu, obliczana jest średnia ze wszystkich ocen.
Do wyliczenia średniej potrzeba przynajmniej 3 ocen.

Znaczenie oceny filmu, serialu lub programu

Ocena filmu, serialu lub programu to konsensus wszystkich ocen krytyków. Najgorsza ocena to 0.0, a najlepsza to 10.0. Oceny recenzji są przeliczane (normalizowane) do naszego systemu ocen (0-10).
Dla ułatwienia rozróżnienia jakości filmu, serialu lub programu oceny zostały podzielone na dwie grupy oznaczone innym kolorem:
Kolor fioletowy (ocena do 5.9) oznacza ocenę negatywną.
Kolor zielony (ocena od 6.0) oznacza ocenę pozytywną.
 • ?
  Brak wyniku (mniej niż 3 oceny)
 • 3.0
  Ocena krytyków negatywna
 • 7.0
  Ocena krytyków pozytywna

Uznane filmy, seriale i programy

Filmy, seriale i programy, które zdobyły ocenę co najmniej 7.5 na podstawie co najmniej 20 krytyków, zostają wyróżnione. Wyróżnienie ułatwia rozpoznanie (zielona gwiazdka) oraz znalezienie filmów, seriali i programów, które zostały bardzo dobrze ocenione przez wielu krytyków. Te filmy, seriale i programy trzeba obejrzeć!
 • Uznany film, serial lub program przez krytyków

Recenzje użytkowników

Serwis umożliwia dodawanie recenzji użytkowników. Każda osoba posiadająca konto w serwisie może dodawać swoje recenzje. Recenzje użytkowników są niezależne od recenzji krytyków i tworzą osobne wyniki. Oceny użytkowników są oznaczone innym symbolem.
 • ?
  Brak wyniku (mniej niż 3 oceny)
 • 3.0
  Ocena użytkowników negatywna
 • 7.0
  Ocena użytkowników pozytywna

Uznane filmy, seriale i programy przez użytkowników

Filmy, seriale i programy, które zdobyły ocenę co najmniej 7.5 na podstawie co najmniej 50 użytkowników, zostają wyróżnione. Wyróżnienie ułatwia rozpoznanie (zielona gwiazdka) oraz znalezienie filmów, seriali i programów, które zostały bardzo dobrze ocenione przez wielu użytkowników. Te filmy, seriale i programy trzeba obejrzeć!
 • Uznany film, serial lub program przez użytkowników

Procent pozytywnych recenzji

Obok oceny podawany jest także procent pozytywnych recenzji. Wskaźnik ten jest przydatny, bo informuje jaki odsetek krytyków wystawił filmowi, serialowi lub programowi ocenę pozytywną.

Personalizacja wyników

Serwis umożliwia personalizację wyników filmów, seriali i programów. Każda osoba posiadająca konto w serwisie może obserwować wybranych krytyków (również całe źródła) i użytkowników. Na podstawie obserwowanych krytyków i użytkowników, obok głównych wyników, obliczane są spersonalizowane wyniki filmów, seriali i programów.