Recenzje

Najlepsze nowe użytkowników

 • 6

  Dobrze opowiedziana historia nie przekoloryzowana - warto obejrzeć.

 • 9

  Zuchwała interpretacja klasycznej powieści Brama Stokera w ujęciu Coppoli to romantyczna i przesycona erotyzmem epicka opowieść o miłości wykraczającej poza czas a także hołd dla epoki niemieckiego ekspresjonizmu i oldskulowych technik filmowych. Do tego wyborny Gary Oldman w roli księcia Draculi , wystawne kostiumy i przecudna muzyka Wojciecha Kilara.

 • 10

  Mocne , stylowe kino gangsterskie , nie pozbawione autentyzmu , brutalności i ironii. Wirtuoz Scorsese ukazuje świat mafii od kuchni w jej jasnych i szarych odcieniach , tworząc jedno z najwybitniejszych osiągnięć w swoim filmowym dorobku. Plus znakomite kreacje aktorskie i świetna ścieżka dźwiękowa.

 • 6

  Nie zasługuje na tak złe traktowanie, bo to udane kino festiwalowe poruszające ważny problem i wysuwające dość trafne wnioski. Jasne, nie jest to też idealny film, bo zakończenie wyszło trochę słabo, a nie każda z bohaterek jest tak ciekawą postacią, ale to wciąż warta uwagi produkcja.

 • 10

  Kubrick po mistrzowsku buduje tu klimat osaczenia i klaustrofobii , stopniowo i powoli wciągając nas w świat potwornych wizji i coraz bardziej narastającego , nieznośnego wręcz niepokoju i napięcia , prowadzącego do przerażającej eksplozji istnego szaleństwa i terroru w wykonaniu Jacka Nicholsona. Arcydzieło filmu grozy.

Nowe krytyków

Nowe użytkowników

 • 7

  Wojtyła. Śledztwo

  2020 Premiera 4 dni temu

  Poruszające wspomnienie Świętego Papieża Polaka. Dla wrogów Kościoła i przeciwników Jego pontyfikatu nic odkrywczego i przekonującego.

 • 6

  Z jednej strony nieźle poruszona tematyka walki dobra z złem, a z drugiej poszatkowania i groteskowa historia, w której nie wszystkie wątki dobrze wybrzmiewają.

 • 7.5

  Udana satyra na amerykańskie społeczeństwo z antykapitalistycznym przesłaniem oraz niepokojące studium jednostki wyobcowanej i sfrustrowanej , znakomicie sportretowanej przez Michaela Douglasa. Jeden z lepszych obrazów w dorobku Joela Schumachera.

 • 7

  Rodzaj przytłaczającego swoją chłodną i surową estetyką doświadczenia , które potęguje doskonała praca kamery i sugestywna rola DiCaprio. Mocne survivalowe kino ze starym jak świat motywem zemsty , z pewnością nie dla każdego.

 • 7

  Will Smith na którego barkach spoczywał cały ciężar tej postapokaliptycznej opowieści o ostatnim człowieku na Ziemi , poradził sobie nie najgorzej , sam film jednak momentami za bardzo oddala się od ducha swojego literackiego oryginału. Zarażeni mieszkańcy Nowego Jorku to jakieś dziwne mutanty wykreowane przez CGI w niczym nie przypominające wampirów Mathesona.

Najlepsze użytkowników

 • 4

  Zważywszy że Bohemian Rhapsody mi nie podszedł to tutaj nie miałem żadnych oczekiwań. No i cóż dostałem niezwykle charyzmatycznych aktorów, fatalny scenariusz i raz śmieszne a raz żenujące żarty. Z naciskiem na żenujące

 • 9.5

  Zaczyna się niewinnie,intryga rodzinna wchodzi w życie i wszystko idzie zgodnie z planem.Jednak to co się dzieję po pierwszym akcie to istne szaleństwo.Niby dramat,ale z wieloma elementami innych gatunków,akcja powolna-ale jest tak rewelacyjnie rozpisana, scenariusz to mistrzostwo,zarówno jak i sama realizacja.To kino suspensu,nie wiadomo czego można się spodziewać.Film ten to bliska doskonałości metafora napięć,niepokojów i postępującej utraty złudzeń jakie wyczuwa się we współczesnym świecie.

 • 9

  Tak posrany film, że nie chcę wiedzieć, co jeszcze Jordan Peele kryje w swojej główce, ale także tak fantastycznie przemyślany, zagrany i napisany horror, że chcę wiedzieć, co jeszcze Jordan Peele kryje w swojej główce. Połączenie fenomenalnie wygranego napięcia z częstym i gęstym humorem, który wynika zarówno z samej sytuacji, jak i z charakterów postaci (scena obydwóch "home invasion" - majstersztyk!!!). Groteska w stanie czystym, perfekcyjny horror i genialna zabawa formą i gatunkiem.

 • 9

  Ja chyba na taki filmem czekałem.Na film o antybohaterze,który nie jest oprawiony w komiksowy anturaż.Nie sili się nawet żeby być blockbusterowym dziełem,a raczej skupia się na dramacie wewnętrznych człowieka zniszczonego przez społeczeństwo,rodzinę,niespełnionego fizycznie i psychicznie.Tu gra wszystko,od kadrów zaczerpanych z kina lat 80 po genialną muzykę,świetny montaż.Film jest dość rozległy,nie ma w Nim wielkich wybuchów,ale ta duszna atmosfera.I Joaquin Phoenix-Joker zmienia historie kina

 • 4

  Disney może się zachwiać gdyż ten film jest co najmniej rozczarowujący