Recenzje

Najlepsze nowe użytkowników

 • 9

  Moi drodzy,to co się zadziało wizualnie zapiera dech bo tak niebanalnie stworzonego dzieła nie widziałem dawno.Klaustrofobia kadrów(format flat),kontrast światła(uwypukla to co istotne),oniryczny montaż,monumentalna/teatralna scenografia,dźwięk elementem nieoczywistym,skala odcieni czerni i bieli.Te wszystkie aspekty sprawiają,że Makbet staje się fascynującym filmowym doświadczeniem gdzie podczas seansu widz ma wręcz halucynacyjną percepcje poznawczą.Czuć inspiracje Nosferatu.Jestem oszołomiony.

 • 8

  Piękna gra podchodów, gestów, spojrzeń, milczenia. Pełna świeżego oddechu historia miłosna na żywym tle epoki. Anderson rozumie dynamikę relacji międzyludzkich jak nikt. Haim!

 • 8.5

  Nie było w 2021 roku filmu, który wprowadziłby mnie w tak dobry nastrój. Mieszanka zapadających w pamięć scen rodem z najlepszych komedii, romansów, a nawet thrillerów. Ta jakże oryginalna miłosna opowieść o czasach i ludziach niesie za sobą sporo pozytywnych emocji. Anderson kreuje epokę fantastycznie, choć nie wiem, czy "kreacja" to do końca odpowiednie słowo, bo ogląda się to pod tym względem jak dokument. Na ten moment to mój ulubiony film PTA. Będzie klasykiem w gatunku, a wykracza poza.

 • 7.5

  Krzyk

  2022 Premiera 4 dni temu

  Tegoroczny Krzyk to uczta dla starych wyjadaczy i żółtodziobów a twórcy prowadzą z Nami ciekawy dyskurs.Ten film nie próbuję być filmem z lat 90,on mądrze i ciekawie autoironizuje ten aspekt uwspółcześniając na tyle,żeby nie popaść w totalną groteskę.Slasher rządzi się swoimi prawami i twórcy pięknie to odzwierciedlają-absurd goni absurd ale w odpowiednim tonie.Dają też pstryczka w nos posthorrorowej rewolucji i modzie na "odświeżanie" dla zysków.Ten film to zabawa i ja bawiłem się wyśmienicie.

 • 10

  Klasyczna adaptacja powieści Stephena Kinga , słusznie uważana dziś za jedno z największych arcydzieł gatunku. Kubrick perfekcyjnie buduje klimat grozy i osaczenia , potęgując niepokój widza za sprawą wizualnych perełek w rodzaju ekranu wypełnionego hektolitrami krwi czy różnego rodzaju motywów muzycznych i dźwiękowych , które dosłownie przyprawiają o dreszcze. No i czym było by 'Lśnienie' gdyby nie obłędna rola Jacka Nicholsona. Koniecznie.

Nowe krytyków

Nowe użytkowników

 • 7

  To prosty (i nieco banalny) feel-good movie, ale działa przez poruszony temat.

 • 2

  Próbowano tu uczłowieczyć włamywaczy, przez co zaczyna się im kibicować, a chyba nie tak to miało wyglądać. xD Efekt jest taki, że dzieciak jest wybitnie irytujący.

 • 0

  Ciężko jakkolwiek skomentować tą produkcję. Dno dna. Jeden z najgorszych polskich filmów.

 • 6

  Chwała Smarzowskiemu za podjęcie tak ważnego tematu, ale nie jest to dzieło kompletne. W pierwszych 30 minutach zamiast rozwodzić się nad ukazaniem dawnych wiejskich weselnych obyczajów, mógł pokazać wiele migawek z ówczesnych relacji pol-ukr. Tymczasem pod tym względem jest biednie. Sama rzeź pokazana jako spontaniczny ruch, jakby nie istniało OUN-B i UPA, przymus chłopów do zbrodni i narastający nacjonalizm. Film wiele nie wyjaśnia, ale trochę pokazuje.

 • 7.5

  C'mon C'mon

  2021 Premiera za 2 dni

  Pełna autentyzmu oraz niezwykłej subtelności opowieść o wyrażaniu uczuć i nawiązywaniu wzajemnych relacji. Mills szczególny nacisk kładzie na wątek budowania więzi między dorosłym a dzieckiem , stawiając po drodze szereg pobudzających do refleksji egzystencjalnych pytań , nie popadając jednak przy tym ani w natrętne moralizatorstwo ani tani sentymentalizm , dzięki czemu jego opowieść i bohaterowie zyskują większej wiarygodności. Wspaniały ekranowy duet Phoenix - Norman.

Najlepsze użytkowników

 • 9.5

  Zaczyna się niewinnie,intryga rodzinna wchodzi w życie i wszystko idzie zgodnie z planem.Jednak to co się dzieję po pierwszym akcie to istne szaleństwo.Niby dramat,ale z wieloma elementami innych gatunków,akcja powolna-ale jest tak rewelacyjnie rozpisana, scenariusz to mistrzostwo,zarówno jak i sama realizacja.To kino suspensu,nie wiadomo czego można się spodziewać.Film ten to bliska doskonałości metafora napięć,niepokojów i postępującej utraty złudzeń jakie wyczuwa się we współczesnym świecie.

 • 4

  Zważywszy że Bohemian Rhapsody mi nie podszedł to tutaj nie miałem żadnych oczekiwań. No i cóż dostałem niezwykle charyzmatycznych aktorów, fatalny scenariusz i raz śmieszne a raz żenujące żarty. Z naciskiem na żenujące

 • 9

  Tak posrany film, że nie chcę wiedzieć, co jeszcze Jordan Peele kryje w swojej główce, ale także tak fantastycznie przemyślany, zagrany i napisany horror, że chcę wiedzieć, co jeszcze Jordan Peele kryje w swojej główce. Połączenie fenomenalnie wygranego napięcia z częstym i gęstym humorem, który wynika zarówno z samej sytuacji, jak i z charakterów postaci (scena obydwóch "home invasion" - majstersztyk!!!). Groteska w stanie czystym, perfekcyjny horror i genialna zabawa formą i gatunkiem.

 • 4

  Disney może się zachwiać gdyż ten film jest co najmniej rozczarowujący

 • 9

  Ja chyba na taki filmem czekałem.Na film o antybohaterze,który nie jest oprawiony w komiksowy anturaż.Nie sili się nawet żeby być blockbusterowym dziełem,a raczej skupia się na dramacie wewnętrznych człowieka zniszczonego przez społeczeństwo,rodzinę,niespełnionego fizycznie i psychicznie.Tu gra wszystko,od kadrów zaczerpanych z kina lat 80 po genialną muzykę,świetny montaż.Film jest dość rozległy,nie ma w Nim wielkich wybuchów,ale ta duszna atmosfera.I Joaquin Phoenix-Joker zmienia historie kina