Recenzje

Najlepsze nowe użytkowników

 • 6

  Ostatnimi czasy podchodzę dość mocno sceptycznie do oryginalnych netflixowych produkcji.Angielski horror w reżyserii Garetha Evansa jest ku mojemu zdziwieniu dość miłym zaskoczeniem.Fabuła filmu wydaję się być dość ciekawa,scenariusz nie jest poszarpany, a akcja idzie w miarę sprawnie wraz z biegiem filmu.Ciekawe rozwiązania montażowe i stylistyczne-prowadzenie kamery momentami jest niezwykle ciekawe i intrygujące.Reasumując to niezła historia przepełniona ciekawymi postaciami.Na wieczór idealny

 • 8

  Bliżej mu do realistycznego, niezależnego kina europejskiego, bez hollywoodzkiego zadęcia i taniego szantażu, a blisko bohaterów i emocji kryjących się na ich twarzach. Wspaniałe, autentyczne role, realizacja nie gorsza (ta scena porodu, ten mastershot!), tylko te metafory jak dla mnie niepotrzebnie wybijały z realistycznie przedstawionej historii.

 • 7

  kobiece i poruszając, chociaż teatralne i przeciągnięte, świetna rola Kirby

 • 5

  Początek? Świetny. Końcówka? Również. Środek? Niestety już gorzej... Niby czułem, że jest potencjał, żeby dobrze poruszyć ten temat, ale przez sporo czasu czułem jakby nic się nie działo. A to nie jest tak, że powolne tempo to jakiś problem. Szkoda w tym wszystkim bardzo dobrych ról Kirby i LaBeoufa.

 • 8

  Lupin

  2021- Premiera 13 dni temu

  Świetny serial.

Nowe krytyków

Nowe użytkowników

 • 7

  Niepokojący, hipnotyzujący (wizualia i muzyka cudowne), ale trochę zbyt jednostronny w swoim przesłaniu.

 • 8.5

  To obraz skromny w środkach,skromniejszy jeszcze bardziej w słowach,gdzie wraz z fabułą traci dźwięk,traci to co nadawało sens bohaterowi.Oglądało się to z przejęciem,trudnym do wytłumaczenia.Trzeba pochwalić dwie,jakże piękne i mądre męskie role.I ten tytułowy dźwięk metalu tworzący jakże specyficzną klamrę kompozycyjną która sprawia,że pojawia się pytanie.Czy aby na pewno warto wracać za wszelką cenę do tego co się utraciło?A może lepiej zaakceptować nowe-mieć tę odwagę.Bezkompromisowy film.

 • 6.5

  Lupin

  2021- Premiera 13 dni temu

  Serial jest dobrze zrealizowany,fabuła wciąga i gdzieś cała otoczka sprawia,że serial ogląda się z wielkim zaciekawieniem.
  Sezon 1 - 6.5 - pomimo niektórych niedociągnięć fabularnych i nielogicznych zdarzeń serial ma swoje tempo,ciekawą pierwszoplanową rolę oraz wzbudza w widzu ciekawość na "więcej"
  Sezon 2 - czekam ...

 • 7.5

  Jest tu kilka problemów; czasem nie wszystkie elementy do siebie pasują, bo niektóre wydarzenia są zszywane dość grubymi nićmi. A główny bohater na tyle posklejany z różnych elementów, że czasami ma się wrażenie, że to tylko iluzja. Na tym jednak w dużej mierze polega urok filmu, to uporządkowany w sposobie opowiedzenia, dramaturgicznie dociśnięty w podłogę, awanturniczy i nerwowy show. Spektrum emocji na odpowiednim poziomie, a główny wątek wciągający. Nadal nie wiem, który film braci lepszy.

Najlepsze użytkowników

 • 9

  Tak posrany film, że nie chcę wiedzieć, co jeszcze Jordan Peele kryje w swojej główce, ale także tak fantastycznie przemyślany, zagrany i napisany horror, że chcę wiedzieć, co jeszcze Jordan Peele kryje w swojej główce. Połączenie fenomenalnie wygranego napięcia z częstym i gęstym humorem, który wynika zarówno z samej sytuacji, jak i z charakterów postaci (scena obydwóch "home invasion" - majstersztyk!!!). Groteska w stanie czystym, perfekcyjny horror i genialna zabawa formą i gatunkiem.

 • 4

  Zważywszy że Bohemian Rhapsody mi nie podszedł to tutaj nie miałem żadnych oczekiwań. No i cóż dostałem niezwykle charyzmatycznych aktorów, fatalny scenariusz i raz śmieszne a raz żenujące żarty. Z naciskiem na żenujące

 • 9.5

  Zaczyna się niewinnie,intryga rodzinna wchodzi w życie i wszystko idzie zgodnie z planem.Jednak to co się dzieję po pierwszym akcie to istne szaleństwo.Niby dramat,ale z wieloma elementami innych gatunków,akcja powolna-ale jest tak rewelacyjnie rozpisana, scenariusz to mistrzostwo,zarówno jak i sama realizacja.To kino suspensu,nie wiadomo czego można się spodziewać.Film ten to bliska doskonałości metafora napięć,niepokojów i postępującej utraty złudzeń jakie wyczuwa się we współczesnym świecie.

 • 9

  Ja chyba na taki filmem czekałem.Na film o antybohaterze,który nie jest oprawiony w komiksowy anturaż.Nie sili się nawet żeby być blockbusterowym dziełem,a raczej skupia się na dramacie wewnętrznych człowieka zniszczonego przez społeczeństwo,rodzinę,niespełnionego fizycznie i psychicznie.Tu gra wszystko,od kadrów zaczerpanych z kina lat 80 po genialną muzykę,świetny montaż.Film jest dość rozległy,nie ma w Nim wielkich wybuchów,ale ta duszna atmosfera.I Joaquin Phoenix-Joker zmienia historie kina

 • 4

  Disney może się zachwiać gdyż ten film jest co najmniej rozczarowujący