Recenzje

Najlepsze nowe użytkowników

Nowe użytkowników

 • 8

  Żeby nie było śladów

  2021 Premiera 3 dni temu

  Matuszyński umie pięknie odwzorowywać autentyczność i duszność przedstawianych czasów.Makrokosmos,który Nam przedstawia to zakłamanie polskiego prawa i polskiej władzy.Nie wynosi tego na wyżyny-przedstawia widzom ten świat bardzo chłodno,bez emocji i skrupułów.Tam jednak gdzie ma bodnąć to to robi,tam zaś gdzie chce zachować ducha dokumentu zachowuje go.To ogromna zaleta świetnego scenariusza,dobrze poprowadzonej reżyserii.I zadaje widzom ten pewnego rodzaju ból,ale tak...żeby nie było śladów.

 • 6.5

  Jeśli przenosić sztukę teatralną na grunt kina, to właśnie w taki sposób. Zachwycająca operatorska robota i olśniewająca obsada. Cały zespół aktorski błyszczy i zasługuje na minione i przyszłe peany do kwadratu. Michalczuk znajduje niezły balans w swojej opowieści i mimo dopychania kolejnych często przemielonych stereotypów wychodzi mu świeże dzieło. Czasami jednak potrafi przegiąć i zaserwować żart raczej nie przystający do reszty (np. postać księdza), innym razem przegina z dramatycznością.

 • 7

  Spodziewałem się kolejnego nijakiego filmu z Reynoldsem, a jest rzeczywiście zabawny, dobrze napisany, z przesłaniem i umiejętnie budowanym napięciem. Taki rozrywkowyTruman Show. Na minus karykaturalny złol.

 • 7

  Nolan na wojnie-techniczny majstersztyk, momentami ciężko złapać oddech-to z pewnością inne kino wojenne niż dostajemy zazwyczaj, niemal minimalistyczne. Zabrakło trochę lepszego nakreślenia postaci i historii, lekki zgrzyt na końcu także jest, jednak całość was nie rozczaruje.

Najlepsze użytkowników

 • 9.5

  Zaczyna się niewinnie,intryga rodzinna wchodzi w życie i wszystko idzie zgodnie z planem.Jednak to co się dzieję po pierwszym akcie to istne szaleństwo.Niby dramat,ale z wieloma elementami innych gatunków,akcja powolna-ale jest tak rewelacyjnie rozpisana, scenariusz to mistrzostwo,zarówno jak i sama realizacja.To kino suspensu,nie wiadomo czego można się spodziewać.Film ten to bliska doskonałości metafora napięć,niepokojów i postępującej utraty złudzeń jakie wyczuwa się we współczesnym świecie.

 • 4

  Zważywszy że Bohemian Rhapsody mi nie podszedł to tutaj nie miałem żadnych oczekiwań. No i cóż dostałem niezwykle charyzmatycznych aktorów, fatalny scenariusz i raz śmieszne a raz żenujące żarty. Z naciskiem na żenujące

 • 9

  Tak posrany film, że nie chcę wiedzieć, co jeszcze Jordan Peele kryje w swojej główce, ale także tak fantastycznie przemyślany, zagrany i napisany horror, że chcę wiedzieć, co jeszcze Jordan Peele kryje w swojej główce. Połączenie fenomenalnie wygranego napięcia z częstym i gęstym humorem, który wynika zarówno z samej sytuacji, jak i z charakterów postaci (scena obydwóch "home invasion" - majstersztyk!!!). Groteska w stanie czystym, perfekcyjny horror i genialna zabawa formą i gatunkiem.

 • 4

  Disney może się zachwiać gdyż ten film jest co najmniej rozczarowujący

 • 9

  Ja chyba na taki filmem czekałem.Na film o antybohaterze,który nie jest oprawiony w komiksowy anturaż.Nie sili się nawet żeby być blockbusterowym dziełem,a raczej skupia się na dramacie wewnętrznych człowieka zniszczonego przez społeczeństwo,rodzinę,niespełnionego fizycznie i psychicznie.Tu gra wszystko,od kadrów zaczerpanych z kina lat 80 po genialną muzykę,świetny montaż.Film jest dość rozległy,nie ma w Nim wielkich wybuchów,ale ta duszna atmosfera.I Joaquin Phoenix-Joker zmienia historie kina