Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Parasite

2019 Film
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Kiedy Ki-woo dostaje pracę jako korepetytor córki zamożnego małżeństwa, wymyśla sposób na zapewnienie zatrudnienia również reszcie swojej rodziny.

 • Najlepsze recenzje użytkowników

  • Zaczyna się niewinnie,intryga rodzinna wchodzi w życie i wszystko idzie zgodnie z planem.Jednak to co się dzieję po pierwszym akcie to istne szaleństwo.Niby dramat,ale z wieloma elementami innych gatunków,akcja powolna-ale jest tak rewelacyjnie rozpisana, scenariusz to mistrzostwo,zarówno jak i sama realizacja.To kino suspensu,nie wiadomo czego można się spodziewać.Film ten to bliska doskonałości metafora napięć,niepokojów i postępującej utraty złudzeń jakie wyczuwa się we współczesnym świecie.

  • To świetnie napisany, zagrany oraz nakręcony film, który wciąga widza od pierwszej minuty i nie puszcza go aż do końca. Potrzebujemy więcej takich projektów na takim poziomie.

  • Wielkie to kino, gdy reżyser potrafi bawić się gatunkami z taką łatwością i gdy w każdym czuje się tak pewnie. Wielki to humor, gdy bez sprośności i żenującej głupoty, potrafi rozbawić całą salę. Wielki to scenariusz, gdy każdy plot twist zaskakuje i jeszcze bardziej przykuwa uwagę widza. "Parasite" to film oryginalny, czerpiący z najlepszych wzorców, w których tematy społeczne stanowią tło najlepszej rozrywki. Joon-ho Bonga warto obserwować. Może po Złotej Palmie czas na Oscara?

  • Mistrzowska mieszanka gatunkowa. Stopniowo przechodzi z komedii w thriller. Na końcu dostajemy wachlarz akcji połączony z emocjami wychodzącymi od postaci które pokochaliśmy przez seans. Nic więcej wiedzieć nie trzeba tylko uciekać do kina póki jest!

  • Reżyser ciągnie wiele srok za ogon, lecz w przeciwieństwie do swoich kolegów po fachu robi to w tak inteligentny sposób, ze ciężko się do czegokolwiek przyczepić. „Parasite” jest lekcją, nauczką oraz katharsis dla widza, być może i dla samego twórcy. Ciągłe napięcie pogłębia zaprezentowany wachlarz emocji przez co film zyskuje na wiarygodności.

 • Nowe recenzje krytyków

  • Jest końcem pewnego etapu w życiu tego twórcy i w historii koreańskiej kinematografii w ogóle. Jest to jednak zarazem początek czegoś nowego i nieznanego, co dopiero czeka na odkrycie. Jedno jest pewne: Bong Joon-ho już niczego nie musi nikomu udowadniać.

   Więcej
  • Wszystkich, którzy zdecydują się na obejrzenie "Parasite" z czystym sumieniem zapewniam, że nie będzie to czas stracony, a wręcz przeciwnie, czas i refleksje zbliżone do tych, które towarzyszyły Polakom jeszcze kilka dekad temu w oglądaniu rodzimych produkcji filmowych, w których humoru i śmiechu było sporo, ale często był to śmiech przez łzy maskujący lub obśmiewający to, co w polskiej rzeczywistości nie bardzo Polakom odpowiadało.

   Więcej
  • Bogata symbolika i piękne przesłanie sprawiają że z oglądaniem tego filmu jest jak z obiadem u babci: niby ciągle są to te same dania, a jednak za każdym razem odkrywa się w nich coś nowego, dzięki czemu aż chce się konsumować tą ucztę jak najdłużej. Bongowi udało się więc uzyskać tutaj istny filmowy złoty środek - "Parasite" to nie tylko film przeznaczony dla tych ambitniejszych kinomanów, ale także i widzów, którzy po kinie oczekują zwykłej rozrywki.

   Więcej
  • W kręceniu filmów o przemocy rynek azjatycki jest bardzo bogaty. To jednak u Koreańczyka stanowi jedynie deser do bardzo dobrego, wręcz genialnego głównego dania.

   Więcej
 • Nowe recenzje użytkowników

  • Dawno żaden film nie zrobił na mnie tak kolosalnego wrażenia! Wszystkie statuetki od Akademii w pełni zasłużone!

  • Tak mało jest takich perełek w ciągu roku. Kolejny, znakomity koreański film. Trzeba obejrzeć.

  • Tak wielu filmów w tak wielce koherentnym filmie nie widziałem już dawno. Bong umieszcza tutaj całą swoją dotychczasową twórczość i tym samym potwierdza, że jest jednym z najwybitniejszych reżyserów XXI wieku. Jestem przekonany, że każdy w tym filmie znajdzie coś dla siebie. Emocjonalny, gatunkowy i fabularny rollercoaster.

  • bardzo ostre klepnięcie w czoło. mrzonki i dwa światy, których się nie da połączyć. ciekawa - trzeba przyznać - forma, ale i przekaz na niesamowitym poziomie. nasza rzeczywistość, chyba nawet bez krzywego zwierciadła

  • Aba

   Nie wiem, czy oglądałam komedię, tragedię, thriller czy film obyczajowy. Film bardzo kreatywny, niezwykła struktura narracyjna, przepiękne ujęcia i interesujące przedstawienie kultury Korei. Fabuła dosyć męcząca psychicznie i po poznaniu wszystkich zwrotów akcji, film nie jest tak angażujący jak za pierwszym razem, więc nie nadaje się on do wielokrotnego obejrzenia. Spokojnie film na 8-9, ale ode mnie 7, nie jest w moim guście.