Aktualizacja serwisu! M.in. import z IMDb. Sprawdź

Ostatnio zrecenzowane

 • 6.5

  Nie jest filmem zaangażowanym politycznie. Przeciwnie: zamiast wikłać widza w swoją ideologię, Jones i Brown postawiły na dobrze znaną, slasherową narrację. Ich projekt to na równi hymn opiewający kobiecą siłę oraz kolejny teen horror, w którym nieodpowiedzialne dzieciaki mierzą się z niezrównoważonym mordercą. Wszystko jest możliwe: quasi-matriarchalne zrywy w podgatunku slashera też.

 • 7

  Skrzyżowanie "Midsommar" z "Opowieścią podręcznej", nihilistyczne spojrzenie na patriarchalną dominację i toksyczną męskość, która zatruwa sens istnienia obu, tak naprawdę, płci. Szumowska podejmuje temat męskiego uprzywilejowania i fantazji o bezwzględnej uległości kobiet, w finale pozwala na szczęście zawalczyć jagniętom o swoje. Film jest wyrafinowany formalne, zwraca uwagę za sprawą trików operatorskich, a jego strunowa ścieżka dźwiękowa, choć minimalistyczna, ma potężną siłę oddziaływania.

 • 6.5

  Horror przyjemnie zły, dla niektórych będzie stanowił guilty pleasure, dla innych - po prostu okazję do bezwstydnej, filmowej zabawy. Sceny jak ta, w której niedźwiedź walczy z mordercą i jest dopingowany przez potencjalną ofiarę, świadczą o szansie "Berserkera" na stanie się dziełem kultowym. Film jest wzorową tandetą: często nieudolnie zainscenizowaną, marnie zagraną, ale o mocno rozrywkowym potencjale. Jefferson Richard to rzeczywiście cool dude.

 • 3

  W jednej jedynej scenie z udziałem rumuńskiego championa sportów sylwetkowych kulturystyka potraktowana zostaje ciut głębiej niż wcześniej, a guru z Europy poucza Mike'a: "kiedy twój ból staje się przyjemnością, wygraną masz w kieszeni". Bohaterowie filmu może nie do końca zasługują na miano masochistów, ale będą nimi wszyscy, którzy spędzą z "No Pain..." więcej niż kwadrans.

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Najbardziej odrębnie ocenione

Średnio ocenia o 0.4 wyżej niż inni krytycy