Czarny telefon

2021 Film
7.1 10.0 0.0 12
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.5
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

13-latek zostaje porwany i uwięziony w piwnicy. Nagle zaczyna odbierać połączenia od poprzednich ofiar, na niepodłączonym telefonie.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 6.5

  Derrickson udowadnia jak wiele świetnych zabiegów jest w stanie reżysersko unieść, bo cała masa tutaj leniwych scenariuszowych rozwiązań. Fabularne uproszczenia walą zaś po oczach. Dlatego tym większe pokłony dla reżysera za niesamowite czucie obrazu, konwencji, emocji i żonglowanie nimi tak, aby przykryć tamtą wątpliwą resztę. Dzieciaki i Hawke to aktorskie: wow! Intro jest kozackie.

 • 7

  Jedna z lepszych adaptacji książek Stephena Kinga nie będąca jednocześnie adaptacją książek Stephena Kinga.

 • 7

  Nic przełomowego, ale wciąż warto sprawdzić, bo Scott Derrickson dostarczył ładnie wyglądający i angażujący thriller. A Ethan Hawke jest wspaniały.

 • 5

  Nie jest to nic wybitnego,ani też nic złego.W swojej materii-horroro-thrillerowej-to średniak.Na uwagę zasługuję naprawdę świetna rola Hawke'a który bawi się tą rolą i wychodzi mu to koncertowo.Również dwójka młodych aktorów spisuje się świetnie i tak naprawdę to ta trójka trzyma aktorsko ten film w ryzach poprawności.Od strony wizualnej dobrze oddany duch lat 70.A co do samej historii i jej ukazania to poza dobrym tempem i braku znużenia jest to mało wciągająca i trzymająca w napięciu historia.

 • 6

  Jest dokładnie tym, czym chce być - przeciętnym, niezbyt ambitnym horrorem opartym na ciekawym, choć nieco naciąganym pomyśle. Ważne, że fajnie się go ogląda!