6.1 10.0 0.0 3
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.0
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Niewolnica Eden jest własnością przywódcy Konfederacji na plantacji bawełny w Luizjanie. Po kolejnym gwałcie kobieta zasypia, budząc się jako Veronica, znana współczesna socjolog oraz pisarka.

  • W recenzjach "Antebellum" często padają oskarżenia o brak delikatności, epatowanie bestialstwem. Nazywa się film "nieprzyjemnym doświadczeniem". Rodzi się tu pytanie, jaki ma być horror o kolektywnej psychopatii i ponadczasowym problemie rasizmu. Wygładzony? Pobłażliwy? Bush i Renz serwują "Antebellum" z realizacyjną brawurą, dzięki czemu dużo będzie się o nim mówiło. Już się mówi. Film ma absolutnie wszystko, co powinno postawić go w jednym rzędzie z "Us" Jordana Peele'a.

  • 5.3

    Seans "Antebellum" nie jest może zmarnowanym czasem, ale mógłby być czymś znacznie więcej, gdyby duet reżyserów/scenarzystów skupił się wyłącznie na filmie, a nie na rachowaniu, gdzie postawić akcenty, żeby stać się częścią ruchu, załapać się na wysoką falę i przemawiać w imieniu tłumów. Fałszywa nuta wybrzmiewa zbyt głośno, żeby nie wywołać grymasu rozczarowania.

  • 4

    Pięknie nakręcony, niedorzeczny odcinek "Strefy mroku", którego nie powstydziłby się M. Night Shyamalan w najgorszym momencie swojej kariery.