Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Znachor

2023 Film
VOD 2 mies. temu
Świat 2 mies. temu
6.9 10.0 0.0 46
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.3
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Renomowany niegdyś chirurg, który stracił rodzinę i pamięć, dostaje szansę na nowe życie, gdy po latach spotyka swoją córkę.

 • Nowe recenzje krytyków

 • Nowe recenzje użytkowników

  • Film z 1981 po mnie spłynął, a tu emocjonalny seans, świetna muzyka.

  • Co za emocjonalna jazda! Michał Gazda znowu pokazuje, że potrafi wydobyć głębokie emocje z melodramatu. Film trwa 2 godziny i 20 minut, ale uwierzcie mi, nie poczujecie tego czasu. Scenariusz Marcina Baczyńskiego jest jak chirurgiczny nóż – precyzyjny i celuje prosto w serce. Leszek Lichota jako zapomniany chirurg? Genialny! Jego chemia z Marią Kowalską jest tak namacalna, że aż ciężko uwierzyć, że to tylko film.

  • Bardzo pozytywne wrażenie i dobrze zagrana rola Znachora przez Lichotę.

  • Interesujaca próba wskrzeszenia ducha klasycznej pozycji filmowej sprzed lat, która ma trochę inne podejście do materiału źródłowego powieści, starając się nieco bardziej wejść w nuty narracyjne w stylu klasycznych romansów spod pióra Jane Austen. Pełna humoru, dramaturgii i społecznych nieprawdziwości opowieść o człowieczeństwie i miłości w czasach, gdzie ciężko o jasne i jednoznaczne wypunktowanie granic moralności. Ciekawe, ale niewyczerpujące. Zdecydowanie lepszy byłby z tego serial...

  • W tej wersji bardziej postawiono na wątki romansowe, niż w wersji Hoffmana. Głębsze wątki dotyczące medycyny i znachorstwa ograniczono do minimum. Ta wersja dobrze wprowadza w opowieść, ale później jest różnie. Słabo prezentuje się wątek młodych. O ile postać Marysi daje radę, to młody Czyński jest porażką - zamiast hrabiego, przypomina współczesnego, irytującego licealistę. Jednak mimo, że nie wszystko się udało, to ogląda się ten film dobrze (zwłaszcza, że realizacja jest na bdb poziomie).