22 lipca

2018 Film
7.3 10.0 0.0 22
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.2
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Po zamachu terrorystycznym chłopak, który przeżył atak, pogrążone w żałobie rodziny i społeczeństwo Norwegii pragną sprawiedliwości i wytchnienia.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 8

  Chłodne i surowe spojrzenie na ciągle jeszcze świeże wydarzenia. Z nikogo nie robi się tu potwora, a raczej próbuje tłumaczyć, ukazywać przyczyny i konsekwencje. Wszystko na prostym schemacie akcji-reakcji. Nie ma też rozlewów krwi, wrzasku, szlochania byle gdzie czy ideologicznego patosu.

 • 9

  Film jest genialny w swojej prostocie i szczerym przedstawianiu faktów i wydarzeń sprzed 7 lat. Bardzo dobrze zagrany i bardzo wiarygodny. Takich filmów nam trzeba.

 • 9

  Prosty i wstrząsający. Tragiczne wydarzenia pokazane z wyczuciem i odpowiednim dystansem. Forma filmu niemal dokumentalna. Dużo scen trzymających w napięciu, a cały film ogląda się z dużym zainteresowaniem.

 • 6

  Bardzo czekałem na ten film, a mimo wszystko dość się zawiodłem. Uważam, że Paul Greengrass ma talent do historii tego typu, ale tutaj jest to zbyt pogmatwane w strukturze. Nadal aktorstwo jest na dobrym poziomie, a obłęd problemu nadal jest uwypuklony, ale porównując pierwsze pół godziny i ostatnie pół, film zmienia się o 180 stopni co niekoniecznie jest dobrym wyborem.