-
749recenzji
-
706ocen
-
495pozytywnych
-
211negatywnych
-
6.1średnia
-
70%pozytywnych
-
0.8odrębność
Gatunki, kraje i dekady
Ostatnio zrecenzowane
-
Kiedy jednak "Gniewny człowiek" nie udaje głębi i rzuca się w wir krwawej akcji, zabawa jest przednia. Zadowoleni będą zwłaszcza widzowie, którzy odczuwają już znużenie panującą we współczesnym Hollywoodzie wszechobecną poprawnością.
-
Okazuje się więc opowieścią o dziewczęcej przyjaźni, burzliwym wkraczaniu w dorosłość i walce o prawo do samostanowienia. To także dowcipny portret wielkomiejskich millenialsów - pokolenia, które w przeciwieństwie do wychowanych w PRL-u rodziców ma nieograniczone możliwości rozwoju, a mimo to wciąż tkwi jedną nogą w polskim piekiełku.
-
Podejrzewam, iż dużej części fanów serialu przewidywalność nowych odcinków nie będzie specjalnie przeszkadzać. Zwłaszcza, że twórca "Life's Too Short" ma w zanadrzu parę komediowych perełek, obsada błyszczy, a morał krzepi.
-
Z "Ocalenia" bije bowiem ambicja, by urządzić desant na kanon kina akcji i stanąć w jednym szeregu z nowymi klasykami gatunku jak "Raid", "John Wick" czy "Mission: Impossible". A że aspiracje idą tu pod rękę z wysokim poziomem umiejętności, chwilami udaje się osiągnąć zamierzony cel.
-
Utwory takie jak "Obraz pożądania" Amerykanie zwykli określać mianem slow burner. Wymagają one od widza cierpliwości oraz skupienia, w zamian obiecując atrakcje w finałowym akcie. To film, który trzeba sączyć, zamiast konsumować haustami.
Najniżej ocenione
-
Regucki kolejny raz potwierdza, że jest dobrym katolikiem i nie najlepszym reżyserem - nieporadnym warsztatowo, bezradnym w prowadzeniu obsady. Trzeba było się naprawdę wysilić, by aktorzy pokroju Jerzego Treli i Kamilli Baar wypadli przed kamerą jak naturszczycy z łapanki.
Odrębnie ocenione
-
Przez większość seansu reżyserskiemu duetowi udaje się wzorcowo utrzymać napięcie.