lubiekino

Użytkownik
 • Mężczyzna
 • 34 lata
Uwielbiam oglądać filmy. Parafrazując klasyka, kto ogląda filmy, żyje podwójnie.
 • Ostatnio obejrzany film: 17 sierpnia 2019 (4 dni temu)
 • Na Mediakrytyku od: 16 grudnia 2017 (1 rok temu)
 • ?
  ?
  7
  Dobrze się oglądało, chociaż nie ma w nim nic szczególnie dobrego ani oryginalnego. Wiemy czego się spodziewać i to dostajemy. Na plus klimat starych horrorów oraz leśne miejsce akcji.
 • ?
  ?
  6.7
  6.7
  7
  Klaustrofobiczny klimat łodzi podwodnej, tajemnicze dźwięki, trzyma w napięciu i ma dobrze dobraną obsadę. Momentami przypominał rewelacyjny "Okręt" i bardzo dobrze. Nie daję wyższej oceny bo czegoś mu jednak brakuje w drugiej połowie filmu, jakiegoś ciekawszego rozwinięcia.
 • 7.2
  7.2
  7.0
  7.0
  6
  Jest niebanalny i to jego największa zaleta. Najbardziej podobały mi się psy i młodzi aktorzy. Na plus też kameralność, zdjęcia i miejsce akcji czyli las. Nie oceniam wyżej bo nie specjalnie porwała mnie ta historia, która wydaje się trochę sztuczna, mało konkretna i jakby improwizowana. Możliwe że taki był zamysł.
 • 7.0
  7.0
  6.3
  6.3
  7
  Dobry western bo inny. Bardziej emocjonalny i skromny. Świetny Christian Bale.
 • ?
  ?
  8
  Kolejny raz przekonałem się że w prostocie siła. Film ma formę niemal dokumentalną i to jego największa zaleta. Piękne ujęcia, realistyczny klimat i powolne tempo. Na pewno znajdą się osoby, co powiedzą że film jest nudny i mało się dzieje "dużych rzeczy", ale mnie również te małe rzeczy i wydarzenia interesują. Szczególnie gdy towarzyszy im niebanalna sytuacja i świetna realizacja.
 • ?
  ?
  7.0
  7.0
  5
  Nie podał mi się. Temat i aktorstwo na plus, reszta kiepsko. W ogóle nie zaangażował mnie w tę historię, a postacie były mi obojętne. Lecimy od sceny do sceny, bez większych emocji i zainteresowania. Film ma jakby na siłę wpychane sceny prostackiego seksu (chyba aż z 4 sceny), co mi przeszkadzało i odrzucało od samego filmu. No i największy minus to dialogi. Ciężko je zrozumieć, są ledwo słyszalne, w różnych językach i gwarach. Cieszyłem się gdy były napisy...
 • ?
  ?
  7
  Dość dobry thriller. Ma wszystko co trzeba, czyli trzyma w napięciu i zaciekawieniu od samego początku aż do końca. Nie daję wyższej oceny dlatego, że od połowy zmienia się bardziej w film sensacyjny (strzelaniny, pościgi) i nie jest zbyt oryginalny (oklepane tematy jak korupcja, polityka, pieniądze).
 • ?
  ?
  7
  Dobre kino. Takie trochę w starym stylu (to nie wada). Ciekawy podział filmu na stronę amerykańską i irańską (kultura, aktorzy...). Trochę blado wypadł główny bohater, za to trenerzy William Fichtner i Ali Afshar świetni.
 • 6.7
  6.7
  8.3
  8.3
  7
  Warto zobaczyć. Przejmujące wypowiedzi różnorodnych osób z całego świata. Na mnie duże wrażenie zrobiły też przerywniki, czyli piękne zdjęcia z muzyką.
 • 4.7
  4.7
  5.0
  5.0
  7
  Całkiem dobry i zaskakujący. Nie jest to nic wielkiego, ale przyjemnie się oglądało. Na początku spokojny i ciekawy, później coraz więcej zwrotów akcji i dynamiki. Mi takie połączenie się podobało. Dobra rozrywka.
 • ?
  ?
  8
  Bardzo dobry thriller w klimatach jakie lubię tzn. lasy, przetrwanie, napięcie i klimat. Wszystko to tu jest. Jest też zaskakujące rozwinięcie akcji i ciekawe postacie. Jest też inny niż typowe tego typu produkcje. Nie mamy grupy głupiutkich nastolatków jadących na imprezę, nie ma rzezi, nie ma też przesady i taniego szokowania.
 • ?
  ?
  7
  Dobry film, taki inny, prawie jak dokument. Bardzo spokojny i z minimalną liczbą dialogów. Świetne zdjęcia. Obserwujemy codzienne zmagania i właśnie na tej obserwacji oparty jest cały film. Ciekawy.
 • ?
  ?
  3.8
  3.8
  4
  Początek jest ciekawy i daje nadzieję na dobre sci-fi. Niestety to co dzieje się później jest słabe, a o zakończeniu wolałbym w ogóle nie wspominać takie jest fatalne. Ta istota powinna fascynować, a dla mnie była odrażająca.
 • ?
  ?
  7.0
  7.0
  8
  Bardzo dobre kino. Od pierwszej sekundy wciągnął mnie i już wiedziałem że będzie to coś dobrego i tak było. Trzyma w napięciu. Wydarzenia przejmujące i bardzo dobrze ukazane. Dałbym 9 gdyby nie typowe dla amerykańskiego kina kolorowanie postaci przez co film traci miejscami na realizmie. Na szczęście nie ma tego dużo.
 • ?
  ?
  6.7
  6.7
  7
  Dobry i realistyczny. Pierwsza połowa świetna i nawet chciałem dać 8 albo 9 właśnie za ten realizm i dobre powolne tempo. Później robi się trochę za bardzo dramatyczny i płaczliwy. Jeżeli ktoś lubi takie histeryczne wręcz klimaty to powinien być zadowolony. Mimo to oceniam wysoko i warto go zobaczyć.
 • 7.6
  7.6
  8
  Brutalny i mocny. Chyba w filmie zawarto cały zakres okrutności ludzkiej i mam na myśli nie tylko samą rzeź wołyńską, ale też to co pokazano wcześniej. Brak szacunku dla drugiego człowieka aż bije tutaj niemal prawie od początku filmu i przejawia się w wielu scenach. Można zwątpić w ludzkość. Jeżeli chodzi o techniczne sprawy to zapamiętam świetne zdjęcia. Krajobrazy są wspaniałe i dodają niezwykłego kontrastu. Największy minus to montaż przez co robi się czasami chaos.
 • ?
  ?
  8
  Bardzo dobra podróż przez dolinę niesamowitości. Polecam fanom sztucznej inteligencji i robotyki. Film jest dość kameralny i składa się głównie z rozmów, ale są to tematy bardzo ciekawe. Dla mnie nawet lepszy od Ex Machiny.
 • ?
  ?
  7
  Mnie nie porwał, ale dobrze się oglądało, przede wszystkim dlatego, że jest bardzo dobrze zrobiony i zagrany.
 • 7.0
  7.0
  6.3
  6.3
  7
  Jacek Braciak rzeczywiście kradnie całe show. Na plus też fajne zielone plenery, tenis i wakacje. Nie zgodzę się jednak że film był przyjemny. Może w pierwszej połowie rzeczywiście był dość lekki jak na polskie kino, jednak w drugiej połowie już zaczęła się typowa polska arogancka drama. Dla mnie byłby zdecydowanie lepszy gdyby jednak był bardziej pozytywny i utrzymany w lekkiej konwencji jak na samym początku.
 • ?
  ?
  8
  Świetny wartościowy film. Zdjęcia, muzyka i aktorstwo znakomite. No i ten niepowtarzalny klimat filmów lat 80.
 • 5.5
  5.5
  4.7
  4.7
  7
  Nie był taki zły jak spodziewałem się po opiniach. Powiem nawet że był dobry i przyjemnie się oglądało. Zaznaczam że oglądałem go nie zważając na inne adaptacje i nie czytałem książki. Do mniej więcej 2/3 filmu był naprawdę wciągający, później zmienił się niestety w coś bardziej typowego. Jest klimat, jest niezły Jason Clarke, którego bardzo lubię, film fajnie się rozkręca, nie ma dużo jump scare'ów, sceny są wyważone, ogólnie to przyjemny horror, ale bez rewelacji.
 • ?
  ?
  7
  Bardzo lubię filmy gdzie akcja dzieje się w jednym miejscu. Tutaj dodatkowo mamy tajemnicę i atmosferę zagrożenia. Nie wiem o co chodzi i z zainteresowaniem śledzę jak się to rozwinie. Zapowiadało się więc bardzo dobrze, ale ostatecznie wyszło "tylko" dobrze, bo od połowy film robi się trochę naciągany i mało wiarygodny.
 • ?
  ?
  6
  Całkiem niezły sci-fi. Niestety tylko niezły bo to raczej film akcji w klimatach sci-fi. Dużo strzelania pomiędzy ludźmi i robotami. Swoją drogą robotami bardzo dobrze wyglądającymi. Niestety słaba fabuła nie pozwala na lepszą ocenę.
 • 6.3
  6.3
  6.1
  6.1
  6
  Intryguje i daje do myślenia. Mimo iż bardzo lubię takie spokojniejsze sci-fi tutaj jednak zbyt powolne tempo daje się we znaki. Temat filmu jest ciekawy i udało się dotrwać do końca. Warto, ale raczej tylko dla bardzo cierpliwych.
 • 7.7
  7.7
  8
  Nie wiem co bierze Jordan Peele, ale to działa. Film jest nieźle zakręcony, ale w tym pozytywnym znaczeniu. Świetna realizacja, dobra muzyka, a aktorstwo to mistrzostwo.
 • ?
  ?
  4.7
  4.7
  5
  Myślałem że będzie to bardziej klasyczny film akcji z Nessonem. Gatunek wskazywał na coś innego i trochę się zawiodłem. Chociaż zaczął się klasycznie, to później zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Film ma dużo elementów dramatu, a nawet komedii. Jest kręcony z przymrużeniem oka. W tych klimatach są lepsze filmy.
 • ?
  ?
  6
  Typowy prawie niczym niewyróżniający się film akcji. Na plus Bruce Payne i Wesley Snipes. Oni ratują ten film.
 • ?
  ?
  6
  6 kul oceniam na 6. W sumie nic szczególnego, schemat za schematem, ale oglądałem z sentymentu dla JCVD i się nie zawiodłem.
 • 6.8
  6.8
  7.4
  7.4
  8
  Bardzo dobrze się to oglądało. Ambitny sci-fi. Właściwie każdy element filmu był co najmniej dobry. Daje do myślenia i intryguje. Kameralny, w klimacie postapokalipsy, trzymający w napięciu i bardzo interesujący. Do tego jeszcze roboty i sztuczna inteligencja. Super!
 • ?
  ?
  6.1
  6.1
  7
  Mimo iż scenariusz składa się z oklepanych pomysłów, to warto zobaczyć. Isabelle Huppert jest tu świetna. Tajemnicza, zwariowana i przerażająca. Trzyma w napięciu, momentami straszy, czasami bawi. Dobry thriller.
 • ?
  ?
  8
  Świetny. Trzyma w napięciu od początku do samego końca. To co było najlepsze, to tajemnica i mroczny klimat miejsca akcji. Z ogromną ciekawością odkrywałem przerażającą prawdę o tym co się tam dzieje. Dobrze wyważony. Nie ma przesadnej brutalności i szokowania co bardzo cenię. Naprawdę kawał dobrego ciekawego thrillera. Dałbym nawet ocenę wyżej, ale trochę przeszkadzały mi groteskowe postacie. Gdyby dali ten jeden mały krok w stronę realizmu byłoby jeszcze lepiej.
 • ?
  ?
  6
  Trochę gorszy od jedynki, ale to nadal przyjemne głupkowate kino. No i sentyment.
 • 5.0
  5.0
  8
  To było zaskakująco dobre kino postapokaliptyczne. Widać że film miał niewielki budżet, ale to wcale nie było wadą. Przez to film był bardziej kameralny, realistyczny i skupiony na prostszych wydarzeniach bez fajerwerków. Trzeba jednak przyznać, że nie był szczególnie oryginalny. Mimo to, spełnił swoje zadanie. Trzymał mocno w napięciu i wciągnął w swój klimat.
 • ?
  ?
  8
  Bardzo dobrze się go oglądało. Z jednej strony spokojny i nostalgiczny, a z drugiej trzymający w napięciu zaskakujący thriller. Świetne połączenie. Do tego wspaniałe krajobrazy, morze i latarnia stworzyły niezwykły klimat.
 • 6.1
  6.1
  4.8
  4.8
  6
  Podobało mi się że był zrobiony w Finlandii. Piękne tereny i młodzi aktorzy mówiący w swoim języku. Ciekawa i tajemnicza jest też prawdziwa historia, na której bazuje ten film. Warto o niej poczytać przed obejrzeniem filmu. Zaczęło się bardzo dobrze. Do momentu pierwszego ataku jest nieźle. Później robi się gorzej, bo reżyser postanowił iść w schematy i dodatkowo jeszcze pokombinować z fabułą. Potencjał był duży, szkoda że film nie poszedł w kierunku realizmu, tak jak to obiecywał początek.
 • ?
  ?
  5
  Bardzo przeciętny. Prawie wszystko w tym filmie było takie typowe. Grupa łotrów, jeden najważniejszy i najmocniejszy, jeden najgłupszy, bomba, dziewczyna, pieniądze i niezniszczalny twardziel... Jeżeli macie ochotę na takie naiwne typowe kino akcji to można zobaczyć. Na plus plenery. Akcja dzieje się w ciekawej górskiej scenerii i za to punkt wyżej.
 • 7.5
  7.5
  8
  Bardzo ciekawy i jednocześnie bardzo gorzki. Dla mnie to nie była tylko ciemna strona sportu, ale przede wszystkim ciemna strona ludzi. Wrednych trenerów, którzy traktują swoich podopiecznych jak narzędzia, bez szacunku. Sport to wiadomo - wyrzeczenia, krew, pot i łzy. Dążenie do doskonałości przez ciężkie treningi i niełatwy tryb życia. I to jest ok, ale nie przekona mnie ten, kto stwierdzi że poniżanie i krzyk to najskuteczniejsze metody trenerskie.
 • 7.2
  7.2
  8.0
  8.0
  8
  Ależ to był klimatyczny horror. Zero jumpscarów i tanich sztuczek, tylko gęsty świetny klimat. Bardzo niepokojący. Mimo że akcja dzieje się powoli (raczej tylko dla cierpliwych), to trzymał w napięciu cały czas. Świetnie zagrane przez trzy dziewczyny.
 • 7.0
  7.0
  8.7
  8.7
  8
  Świetny film o zombie. Spodziewałem się czegoś bardziej typowego, a tu taka miła niespodzianka. Inwazja zombie z perspektywy pojedynczej osoby. Klimat bardzo surowy i survivalowy. Bez wymyślnych niestworzonych akcji i bez rzezi, po prostu próba przeżycia ukazana w bardziej realistyczny sposób. Super! Ciekawie też były przedstawione same zombie. Pod wieloma względami podobny do też dobrego "Kataklizmu" z 2018.
 • ?
  ?
  7
  Dobry thriller, ciekawy i trzymający w napięciu. Rozkręca się powoli (to dobrze) i interesująco wprowadza w klimat. Duży plus za Szkocję i Radhę Mitchell. Ocean i te widoki są piękne. Końcówka niestety przesadzona i taka typowa, za dużo się dzieje, co psuje klimat i za to jedno oczko w dół.
 • 6.0
  6.0
  7
  Dobry film akcji i całkiem niezła rozrywka. Rozkręcał się dość topornie, ale po kilkunastu minutach trafił na właściwie tory i już do końca było dobrze. Trzyma w napięciu, niezłe ujęcia, dużo scen z pociągami i Denzel Washington to największe zalety tego filmu.
 • 7.1
  7.1
  7.3
  7.3
  8
  Naprawdę udany film katastroficzny. Przede wszystkim za sprawą świetnego Madsa Mikkelsena. Dużym plusem jest też mroźna sceneria, surowy realistyczny klimat i minimalistyczna forma. Zdecydowanie nie dla fanów akcji i szybkiego tempa. Film jest powolny, nie dzieje się w nim za wiele, jest za to przejmująca walka z tragiczną sytuacją. Ja takie klimaty bardzo lubię.
 • ?
  ?
  8
  Bardzo lubię ten film. Demi Moore i Viggo Mortensen są tu świetni. Oglądałem wielokrotnie i zawsze są emocje. Znakomite zakończenie.
 • 5.5
  5.5
  5.3
  5.3
  5
  Taka ciekawostka. Pełen efektów i zaskakujących wydarzeń. Można obejrzeć właśnie jako ciekawostkę i coś innego. Mocno przeciągnięty, przez co pod koniec był już męczący.
 • ?
  ?
  7
  Zaskakująco dobry remake. Sean Bean dobrze wypadł w roli oprawcy. Trzyma w napięciu i nie nudzi.
 • ?
  ?
  8
  Świetny klimatyczny thriller. Rutger Hauer zostaje w pamięci.
 • ?
  ?
  7
  Świetna historia. Warto poznać ten kawałek historii medycyny. Sam film dobry. Nico zbyt mocno w klimatach amerykańskich. Dobrze oglądało się dwójkę głównych bohaterów.
 • 3.2
  3.2
  2.5
  2.5
  5
  Nie był aż tak fatalny jak się spodziewałem. Na pewno nie jest to dobry film, ale tragiczny też nie jest. Taki średniaczek. Na pewno moja ocena wynika z tego że jestem fanem filmów w tematyce walka o przetrwanie w pogrążonym kataklizmie świecie i film miał kilka ciekawych momentów. Do czasu wypadku samochodowego był nawet dobry. Do momentu pojawienia się sekty średni, a później niestety kiepski. Film ma dużo głupot i jest mało oryginalny. Czekam na porządny remake ptaków z 1963 roku!
 • 8.4
  8.4
  8
  Bardzo dobra animacja z przesłaniem. Rewelacyjnie zrobiony. Ogląda się z dużą ciekawością. Świetnie przedstawiony temat zmarłych.