lubiekino

Użytkownik
 • Mężczyzna
 • 34 lata
Uwielbiam oglądać filmy. Parafrazując klasyka, kto ogląda filmy, żyje podwójnie.
 • Ostatnio obejrzany film: 16 listopada 2019 (dzisiaj)
 • Na Mediakrytyku od: 16 grudnia 2017 (1 rok temu)
 • ?
  ?
  6
  Całkiem niezły, ale nadaje się tylko na bardziej telewizyjny wieczór. Miła przygoda w pustynnej scenerii.
 • 6.1
  6.1
  6.0
  6.0
  6
  Chyba najlepiej określiłbym ten film jako niezły. Czyli nie było źle, ale też to nic szczególnego. Można polecić tylko fanom zombie jako inne spojrzenie na tę tematykę. Mało w nim akcji i horroru, więcej psychologii i rozmów. Trochę nudnawy, ale sam pomysł dobry.
 • ?
  ?
  8
  Bardzo dobrze zrealizowany horror. Długie ujęcia, niespieszna narracja, ciekawe sceny itp. a to jest dla mnie zawsze zaletą i miłą odskocznią od hollywoodzkich produkcji. Bardzo dobry klimat w hiszpańskim otoczeniu to też na duży plus. Dodatkowym smaczkiem jest fakt że film oparty jest na prawdziwej historii.
 • 6.4
  6.4
  6.7
  6.7
  7
  Miłe zaskoczenie. Początek i środek filmu bardzo dobry! Końcówka trochę gorzej bo była dla mnie chaotyczna. Fabuła jest bardzo dobrze poprowadzona. Na duży plus też sama realizacja. Dobrze się na to patrzy i sama laleczka też jest świetnie zrobiona. Horror z elementami komedii daję dobrą rozrywkę.
 • ?
  ?
  7
  Podobał mi się. Trochę podobny do Wojny światów, który bardzo lubię. Czyli klimat survivalu w świecie zaszczucia przez inwazję obcych. Nie jest to ten poziom, ale dobrze się to oglądało. Ma nawet dobre efekty. Jednak raczej na raz.
 • 4.7
  4.7
  5.3
  5.3
  6
  Całkiem interesujący i wciągający. Niepotrzebnie w połowie filmu korzysta z typowych horrorowych sztuczek. Nie było to potrzebne. Reszta na przyzwoitym poziomie.
 • 4.8
  4.8
  6.9
  6.9
  7
  Dobry thriller. Trzymał w napięciu od początku. Mimo iż domyślałem się co się mogło stać (zbyt dużo podpowiedzi na początku filmu), to oglądałem z dużym zainteresowaniem rozwój akcji. Wiele dobrych sytuacji i dobre aktorstwo.
 • ?
  ?
  8
  Bardzo dobre kino, które jest ciekawym połączeniem sci-fi z melodramatem. Film jest bardzo kameralny i klimatyczny. Powolny, ale ciekawy. Powinien się spodobać tym, którzy lubią patrzeć w gwiazdy i myśleć co się w nich kryje.
 • 5.3
  5.3
  4.2
  4.2
  4
  Myślałem że będzie to coś lepszego. Mocno się zawiodłem. Do połowy jest to jeszcze zjadliwe i całkiem ciekawe. Wysoka trawa intryguje. Jednak później to już zjazd po równi pochyłej. Mocno przeciągnięte, męczące, zbyt szalone i jednocześnie tandetne.
 • 7.4
  7.4
  6.9
  6.9
  7
  Kawał dobrego kina. Takie Polskie filmy to można oglądać. Świetni aktorzy, słyszalne dialogi, spójna ciekawa fabuła, dobry montaż i zdjęcia. No i oczywiście budująca autentyczna historia. To wszystko składa się na dobry film. Minusem jest wulgarność filmu. Moim zdaniem niepotrzebnie tyle przekleństw. Jeszcze rozumiem mocne sceny, ale w wielu miejscach są wciskane jakby na siłę, psując trochę całokształt.
 • ?
  ?
  6.0
  6.0
  6
  Całkiem niezły lekki horror. Niestety widać niski budżet przez co wszystko jest na średnim albo co najwyżej niezłym poziomie. Nic nie zachwyca. Irytujący są też aktorzy (szczególnie ta puszysta Courtney Bell), no może Catherine Parker wyróżnia się na plus. Na minus też kilka typowych dla horrorów zagrywek (coś blisko jump scare), czego nie znoszę. Pozytywne jest to, że jest to ogólnie dość kameralny spokojny horror i sama fabuła jest ciekawa.
 • ?
  ?
  4
  Dawno nie miałem ta ambiwalentnych odczuć. Z jednej strony mamy świetną i tajemniczą historię na faktach, technikę found footage, która dobrze się tu pasuje oraz niezwykły mroźny i groźny klimat Rosji, a z drugiej irytujących amerykańskich nastolatków, słabe aktorstwo i jakąś taką sztuczność. Najgorsze jest jednak to co dzieje się od mniej więcej 3/4 filmu. To niszczy cały film. Lepiej czasami postawić na skromność i niedopowiedzenia.
 • ?
  ?
  8
  W swoim gatunku bardzo dobry. Ma wszystko czego bym oczekiwał od thrillera z ludźmi zamkniętymi w pokoju. Jest intryga, napięcie, tajemnica i klimat.
 • ?
  ?
  7
  Miłe zaskoczenie. Spodziewałem się typowego filmu o duchach, nawiedzeniach itp. a tutaj było inaczej. Bardziej oryginalnie. Duży plus to lokalizacja, czyli wspaniały dom z ogrodem, miło się patrzy na te tajemnicze pomieszczenia i otoczenie. Na plus też główna rola dziewczynki. Ogląda się za ciekawieniem od samego początku, dobrze się rozkręca, nie jest też przesadzony w nachalnym straszeniu ani w brutalności.
 • 7.4
  7.4
  7.0
  7.0
  7
  Lubię klimatyczne kameralne kino sci-fi. Ten film spełnia te warunki. Jest klimat, powolne tempo, niezła realizacja, dobre zdjęcia i aktorstwo. To co zaniża ocenę to fakt, że od połowy filmu zaczyna się zmieniać w kameralne fantasty i to średniej jakości. Mamy śmieszne stworki mieszkające w szałasach na obcej planecie i to jeszcze w średniej raczej groteskowej realizacji. Jeżeli lubicie kameralne sci-fi z elementami klimatu gwiezdnych wojen to powinno się Wam bardziej spodobać.
 • ?
  ?
  7
  Ciekawe połączenie horroru zombie z sci-fi. Ciekawe bo dzieje się na marsie w nietypowej scenerii. Dobrze to wszystko jest technicznie zrobione. Trochę na początku się wlecze, dużo gadania i mało czegoś bardziej interesującego. Jednak dla fanów tych dwóch gatunków powinien być to dobrze spędzony czas.
 • 6.8
  6.8
  7
  Ma wszystkie zalety skandynawskich filmów. Jest świetny surowy klimat, piękne widoki, wyspy i morze. Wszystko inne też na dobrym poziomie. Nie daje wyższej oceny bo fabuła nie jest szczególnie oryginalna, choć śledzi się ją z dużym zainteresowaniem.
 • 5.8
  5.8
  7.0
  7.0
  8
  Świetna realizacja. Efekty robią wrażenie. Jest to film rozrywkowy i jako taki spełnia swoje zadanie. Podobało mi się że jest to film rosyjski. Zawsze to miła odmiana od amerykańskich filmów. Inni aktorzy, inny język, inne otoczenie.
 • 6.8
  6.8
  6.1
  6.1
  8
  Bardzo dobry. Czysta rozrywka w świetnym stylu bez nadmiaru głupot. Dobrze się rozpoczyna, a później przez cały film mamy dużo trzymającej w napięciu akcji. Fajnie pokazana skomplikowana relacja ojca z córką. Bardzo dobre efekty. Aligatory żywe, drapieżne i budzące autentyczną grozę. Do tego jeszcze naprawdę dobrze zrobiony huragan. Przez cały czas wieje, pada deszcz i coś się rozwala, jest na co popatrzeć. Kaya Scodelario pokazuje cały wachlarz emocji i tworzy dobry duet z Barrym Peppem.
 • 7.5
  7.5
  7.3
  7.3
  6
  Mocny dramat. Cała akcja dzieje się w jednym mieszkaniu. Daję to niezwykły efekt. Zamiast czołgów, wybuchów, żołnierzy mamy rodzinę w fatalnej sytuacji. I mimo to czuć wojnę jak w mało gdzie. Do połowy filmu obserwujemy codzienne czynności i to jest najlepsza część filmu. Niestety później mamy chyba 15 minutowy okropny gwałt i następnie równie długą statyczną rozpacz po nim. Efekt miażdżący, ale i odrzucający, dla mnie to nie było potrzebne i psuje całokształt filmu.
 • ?
  ?
  6
  Nie ma w nim nic wybitnego ani oryginalnego, ale swoje zadanie spełnia nieźle czyli trzyma w napięciu i trochę straszy. Duży plus za lokalizację. Magazyny i podziemia dają fajny klimat. Nieźle się to oglądało, jednak czuć że nie jest to film z wyższej półki. Niepotrzebnie jest też wulgarny.
 • ?
  ?
  6
  Taki przyjemni film sensacyjny na niedzielny wieczór w telewizji. Nic wielkiego, ale żenady też nie ma. Pomysł dobry, ale trochę przesadzone i mało realne niektóre sytuacje. Paparazzi wyskakują wręcz z lodówki.
 • 6.1
  6.1
  9.0
  9.0
  7
  Dość ciekawy horror. Przede wszystkim oryginalny, inny niż typowe produkcje. Nie wiemy czego się spodziewać przez co jest interesujący. Na plus też leśne plenery. Mimo iż brutalny, to jednak dobrze wyważony. Jest bardzo powolny, mamy długie ujęcia, jest czas żeby pomyśleć i zastanowić się co się dzieje na ekranie. Pewnie wielu to odtrąci, ale dla mnie to zaleta, bo film jest w klimatach, które lubię.
 • ?
  ?
  7
  Jeżeli lubisz zombie i klimat postapo to powinien się podobać. Mi się spodobał. Trzeba zaznaczyć że jest to bardziej alternatywny film do typowej sieczki o zombie. Bardziej spokojny, skupiony na relacjach bohaterów i przetrwaniu. Jest dobry, ale trochę pod koniec się dłużył.
 • ?
  ?
  7
  Dobrze się oglądało, chociaż nie ma w nim nic szczególnie dobrego ani oryginalnego. Wiemy czego się spodziewać i to dostajemy. Na plus klimat starych horrorów oraz leśne miejsce akcji.
 • ?
  ?
  6.7
  6.7
  7
  Klaustrofobiczny klimat łodzi podwodnej, tajemnicze dźwięki, trzyma w napięciu i ma dobrze dobraną obsadę. Momentami przypominał rewelacyjny "Okręt" i bardzo dobrze. Nie daję wyższej oceny bo czegoś mu jednak brakuje w drugiej połowie filmu, jakiegoś ciekawszego rozwinięcia.
 • 7.2
  7.2
  6.8
  6.8
  6
  Jest niebanalny i to jego największa zaleta. Najbardziej podobały mi się psy i młodzi aktorzy. Na plus też kameralność, zdjęcia i miejsce akcji czyli las. Nie oceniam wyżej bo nie specjalnie porwała mnie ta historia, która wydaje się trochę sztuczna, mało konkretna i jakby improwizowana. Możliwe że taki był zamysł.
 • 7.0
  7.0
  6.3
  6.3
  7
  Dobry western bo inny. Bardziej emocjonalny i skromny. Świetny Christian Bale.
 • ?
  ?
  8
  Kolejny raz przekonałem się że w prostocie siła. Film ma formę niemal dokumentalną i to jego największa zaleta. Piękne ujęcia, realistyczny klimat i powolne tempo. Na pewno znajdą się osoby, co powiedzą że film jest nudny i mało się dzieje "dużych rzeczy", ale mnie również te małe rzeczy i wydarzenia interesują. Szczególnie gdy towarzyszy im niebanalna sytuacja i świetna realizacja.
 • ?
  ?
  7.0
  7.0
  5
  Nie podał mi się. Temat i aktorstwo na plus, reszta kiepsko. W ogóle nie zaangażował mnie w tę historię, a postacie były mi obojętne. Lecimy od sceny do sceny, bez większych emocji i zainteresowania. Film ma jakby na siłę wpychane sceny prostackiego seksu (chyba aż z 4 sceny), co mi przeszkadzało i odrzucało od samego filmu. No i największy minus to dialogi. Ciężko je zrozumieć, są ledwo słyszalne, w różnych językach i gwarach. Cieszyłem się gdy były napisy...
 • ?
  ?
  7
  Dość dobry thriller. Ma wszystko co trzeba, czyli trzyma w napięciu i zaciekawieniu od samego początku aż do końca. Nie daję wyższej oceny dlatego, że od połowy zmienia się bardziej w film sensacyjny (strzelaniny, pościgi) i nie jest zbyt oryginalny (oklepane tematy jak korupcja, polityka, pieniądze).
 • ?
  ?
  7
  Dobre kino. Takie trochę w starym stylu (to nie wada). Ciekawy podział filmu na stronę amerykańską i irańską (kultura, aktorzy...). Trochę blado wypadł główny bohater, za to trenerzy William Fichtner i Ali Afshar świetni.
 • 6.7
  6.7
  8.3
  8.3
  7
  Warto zobaczyć. Przejmujące wypowiedzi różnorodnych osób z całego świata. Na mnie duże wrażenie zrobiły też przerywniki, czyli piękne zdjęcia z muzyką.
 • 4.7
  4.7
  5.0
  5.0
  7
  Całkiem dobry i zaskakujący. Nie jest to nic wielkiego, ale przyjemnie się oglądało. Na początku spokojny i ciekawy, później coraz więcej zwrotów akcji i dynamiki. Mi takie połączenie się podobało. Dobra rozrywka.
 • ?
  ?
  8
  Bardzo dobry thriller w klimatach jakie lubię tzn. lasy, przetrwanie, napięcie i klimat. Wszystko to tu jest. Jest też zaskakujące rozwinięcie akcji i ciekawe postacie. Jest też inny niż typowe tego typu produkcje. Nie mamy grupy głupiutkich nastolatków jadących na imprezę, nie ma rzezi, nie ma też przesady i taniego szokowania.
 • ?
  ?
  7
  Dobry film, taki inny, prawie jak dokument. Bardzo spokojny i z minimalną liczbą dialogów. Świetne zdjęcia. Obserwujemy codzienne zmagania i właśnie na tej obserwacji oparty jest cały film. Ciekawy.
 • ?
  ?
  3.8
  3.8
  4
  Początek jest ciekawy i daje nadzieję na dobre sci-fi. Niestety to co dzieje się później jest słabe, a o zakończeniu wolałbym w ogóle nie wspominać takie jest fatalne. Ta istota powinna fascynować, a dla mnie była odrażająca.
 • ?
  ?
  7.0
  7.0
  8
  Bardzo dobre kino. Od pierwszej sekundy wciągnął mnie i już wiedziałem że będzie to coś dobrego i tak było. Trzyma w napięciu. Wydarzenia przejmujące i bardzo dobrze ukazane. Dałbym 9 gdyby nie typowe dla amerykańskiego kina kolorowanie postaci przez co film traci miejscami na realizmie. Na szczęście nie ma tego dużo.
 • ?
  ?
  6.7
  6.7
  7
  Dobry i realistyczny. Pierwsza połowa świetna i nawet chciałem dać 8 albo 9 właśnie za ten realizm i dobre powolne tempo. Później robi się trochę za bardzo dramatyczny i płaczliwy. Jeżeli ktoś lubi takie histeryczne wręcz klimaty to powinien być zadowolony. Mimo to oceniam wysoko i warto go zobaczyć.
 • 7.6
  7.6
  8
  Brutalny i mocny. Chyba w filmie zawarto cały zakres okrutności ludzkiej i mam na myśli nie tylko samą rzeź wołyńską, ale też to co pokazano wcześniej. Brak szacunku dla drugiego człowieka aż bije tutaj niemal prawie od początku filmu i przejawia się w wielu scenach. Można zwątpić w ludzkość. Jeżeli chodzi o techniczne sprawy to zapamiętam świetne zdjęcia. Krajobrazy są wspaniałe i dodają niezwykłego kontrastu. Największy minus to montaż przez co robi się czasami chaos.
 • ?
  ?
  8
  Bardzo dobra podróż przez dolinę niesamowitości. Polecam fanom sztucznej inteligencji i robotyki. Film jest dość kameralny i składa się głównie z rozmów, ale są to tematy bardzo ciekawe. Dla mnie nawet lepszy od Ex Machiny.
 • ?
  ?
  7
  Mnie nie porwał, ale dobrze się oglądało, przede wszystkim dlatego, że jest bardzo dobrze zrobiony i zagrany.
 • 7.1
  7.1
  6.3
  6.3
  7
  Jacek Braciak rzeczywiście kradnie całe show. Na plus też fajne zielone plenery, tenis i wakacje. Nie zgodzę się jednak że film był przyjemny. Może w pierwszej połowie rzeczywiście był dość lekki jak na polskie kino, jednak w drugiej połowie już zaczęła się typowa polska arogancka drama. Dla mnie byłby zdecydowanie lepszy gdyby jednak był bardziej pozytywny i utrzymany w lekkiej konwencji jak na samym początku.
 • ?
  ?
  8
  Świetny wartościowy film. Zdjęcia, muzyka i aktorstwo znakomite. No i ten niepowtarzalny klimat filmów lat 80.
 • 5.4
  5.4
  4.8
  4.8
  7
  Nie był taki zły jak spodziewałem się po opiniach. Powiem nawet że był dobry i przyjemnie się oglądało. Zaznaczam że oglądałem go nie zważając na inne adaptacje i nie czytałem książki. Do mniej więcej 2/3 filmu był naprawdę wciągający, później zmienił się niestety w coś bardziej typowego. Jest klimat, jest niezły Jason Clarke, którego bardzo lubię, film fajnie się rozkręca, nie ma dużo jump scare'ów, sceny są wyważone, ogólnie to przyjemny horror, ale bez rewelacji.
 • ?
  ?
  7
  Bardzo lubię filmy gdzie akcja dzieje się w jednym miejscu. Tutaj dodatkowo mamy tajemnicę i atmosferę zagrożenia. Nie wiem o co chodzi i z zainteresowaniem śledzę jak się to rozwinie. Zapowiadało się więc bardzo dobrze, ale ostatecznie wyszło "tylko" dobrze, bo od połowy film robi się trochę naciągany i mało wiarygodny.
 • ?
  ?
  6
  Całkiem niezły sci-fi. Niestety tylko niezły bo to raczej film akcji w klimatach sci-fi. Dużo strzelania pomiędzy ludźmi i robotami. Swoją drogą robotami bardzo dobrze wyglądającymi. Niestety słaba fabuła nie pozwala na lepszą ocenę.
 • 6.3
  6.3
  6.1
  6.1
  6
  Intryguje i daje do myślenia. Mimo iż bardzo lubię takie spokojniejsze sci-fi tutaj jednak zbyt powolne tempo daje się we znaki. Temat filmu jest ciekawy i udało się dotrwać do końca. Warto, ale raczej tylko dla bardzo cierpliwych.
 • 7.7
  7.7
  8
  Nie wiem co bierze Jordan Peele, ale to działa. Film jest nieźle zakręcony, ale w tym pozytywnym znaczeniu. Świetna realizacja, dobra muzyka, a aktorstwo to mistrzostwo.
 • ?
  ?
  4.7
  4.7
  5
  Myślałem że będzie to bardziej klasyczny film akcji z Nessonem. Gatunek wskazywał na coś innego i trochę się zawiodłem. Chociaż zaczął się klasycznie, to później zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Film ma dużo elementów dramatu, a nawet komedii. Jest kręcony z przymrużeniem oka. W tych klimatach są lepsze filmy.