Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Wojska alianckie zostają przyparte do morza pod Dunkierką. Bitwa staje się sprawdzianem dla młodych żołnierzy, pilota RAF-u oraz załogi cywilnej łodzi płynącej przez Kanał La Manche.

 • Najlepsze recenzje użytkowników

  • Inne spojrzenie kamery na wojnę. Realistyczne i surowe. Do tego świetna ścieżka dźwiękowa. Warto zobaczyć.

  • Majstersztyk pod względem technicznym, lecz uczestniczymy w wydarzeniach z słabo zarysowanymi bohaterami, którymi nie byłem w stanie współczuć w trakcie seansu.

  • Zapamiętać - nie oglądać tego na laptopie z słabym nagłośnieniem

  • Nolan na wojnie-techniczny majstersztyk, momentami ciężko złapać oddech-to z pewnością inne kino wojenne niż dostajemy zazwyczaj, niemal minimalistyczne. Zabrakło trochę lepszego nakreślenia postaci i historii, lekki zgrzyt na końcu także jest, jednak całość was nie rozczaruje.

  • Nie można w każdym swoim filmie próbować wstawić tej samej konwencji niemierzalności czasu i przestrzeni i innych tego typu dyrdymałów. One w Dunkierce zwyczajnie nie kleją się z etyką kina wojennego. Lekki zawód scenariuszowy, ale zachwyt od strony technicznej.