Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez krytyków
7.6
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Wojska alianckie zostają przyparte do morza pod Dunkierką. Bitwa staje się sprawdzianem dla młodych żołnierzy, pilota RAF-u oraz załogi cywilnej łodzi płynącej przez Kanał La Manche.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 10

  Inne spojrzenie kamery na wojnę. Realistyczne i surowe. Do tego świetna ścieżka dźwiękowa. Warto zobaczyć.

 • 7

  Majstersztyk pod względem technicznym, lecz uczestniczymy w wydarzeniach z słabo zarysowanymi bohaterami, którymi nie byłem w stanie współczuć w trakcie seansu.

 • ?

  Zapamiętać - nie oglądać tego na laptopie z słabym nagłośnieniem

 • 7

  Nie można w każdym swoim filmie próbować wstawić tej samej konwencji niemierzalności czasu i przestrzeni i innych tego typu dyrdymałów. One w Dunkierce zwyczajnie nie kleją się z etyką kina wojennego. Lekki zawód scenariuszowy, ale zachwyt od strony technicznej.

 • 6

  Można ten film uznać za arcydzieło, ale można również doceniając maestrię realizacyjną przejść obojętnie obok dramatu cienką kreską narysowanych bohaterów.
  Sama narracja jest maksymalnie naturalistyczna: po prostu co kilka minut jest ostre bombardowanie, a na dialogi nawet nie ma czasu. Tylko kilka scen ma aktorską dramaturgię (wyrzucanie Francuza z łodzi), inne wbijają w fotel jedynie ze względu na realistyczne oddanie grozy działań wojennych.