Aktualizacja serwisu! Seriale, dziennik obejrzeń, "moja strefa", import i eksport, komentarze, konwersacje i wiele więcej. Sprawdź

moviemaniac

Użytkownik
 • Kobieta
 • 36 lat

Filmoznawca z wykształcenia (jakoś tak wyszło), ale przede wszystkim z zamiłowania - filmy oglądam od dziecka... I od pierwszych wspólnych seansów, urządzanych ze starszym bratem, aż do dziś....po prostu kocham kino.

 • Ostatnia aktywność: 18 lutego
 • Dołączył(a): 10 czerwca 2019

Ostatnio obejrzane

Najwyżej ocenione

Najbardziej odrębnie ocenione

 • 5

  Mimo wszystkich peanów pochwalnych kompletnie mnie zawiódł. Technicznie świetny -zdjęcia,muzyka....ale od strony fabularnej historia kuleje..nie uwierzyłam w to wielkie uczucie między Kulig i Kotem więc zawód i to jeden z największych w ubiegłym roku. Cieszy jednak fakt, że polski film zdobył tak duże uznanie za granicą.

 • 10

  Dla wielu jednak najlepszy film Manna. Wzorcowy przykład kina przygodowego na najwyższym poziomie - z wybitnym soundtrackiem i świetnie zagranymi rolami pierwszo i drugoplanowymi. Porywający od pierwszej do ostatniej minuty.

 • 4

  Poproszę z powrotem dawnego Guya Ritchiego. O ile "Król Artur i legenda miecza", który także był odstępstwem od jego dawnej stylistyki, udał się reżyserowi, tutaj dostaliśmy totalną porażkę i plastikowy, bezduszny, kolorowy produkt, który trzeba było sprzedać-nie, nie i jeszcze raz nie....jedyny plus za Persiaka- chciałoby się mieć taki dywanik.

 • 8

  To jest zaskakująco dobry horror! Intrygujący, dobrze zagrany - jeden z tych filmów, które naprawdę fajnie "odkryć". Owszem, końcówka trochę psuje wrażenie, ale i tak nie można odmówić filmowi niesamowitego klimatu. Duży plus - warto się zapoznać.

Najlepsze recenzje

 • 7

  Mroczna baśń ludowa, która potrafi zmrozić krew w żyłach. Świetne zdjęcia, klimat, muzyka i wielkie brawa dla odtwórczyni głównej roli! Ari Aster udowadnia, że "Dziedzictwo" nie było "szczęściem debiutanta". Bonusowo należy dodać, że film zawiera jedną z dziwniejszych scen seksu jakie widziało kino....

 • 9

  Film Todda Philipsa okazał się być dokładnie tym, co obiecywały zapowiedzi. To mroczna i bolesna wiwisekcja umysłu szaleńca oraz społeczeństwa, które pomogło go stworzyć.... Kino totalne, czerpiące pełną garścią z kinematografii lat 70-tych ("You talkin to me?"), ze świetnymi zdjęciami, muzyką i brawurową kreacją Joaquina Phoenixa, który już wcześniej nie musiał nikogo przekonywać o swym aktorskim geniuszu. Oby usłyszał w przyszłym roku- "and the Oscar goes to......"

 • 9

  Nie jest to film łatwy w odbiorze, ale kiedy już wciągnie-pochłania bez reszty. Przykład kina bezkompromisowego, totalnego, które odbiera się wszystkimi zmysłami. Mroczna, psychodeliczna atmosfera wylewa się z każdego, pięknie sfotografowanego kadru. Defoe i Pattinson-mistrzowscy. Całość utrzymana w duchu kina niemego, tracąca także Bergmanem - czapki z głów przed Eggersem, po "The Witch" i "The Lighthouse" wszystko od tego pana przyjmę w ciemno.

 • 8

  Co tu dużo pisać, Scorsese nakręcił znakomite kino gangsterskie, film, który jako kolejny dołączy do swoich wielkich poprzedników i zostanie zapamiętany w historii kina. Stara gwardia Hollywood pod dowództwem mistrza to najlepszy od lat prezent dla każdego prawdziwego fana kina-kończy się pewna era i takich filmów prawdopodobnie już nie będzie.....

Średnio ocenia o 0.3 niżej niż inni użytkownicy