Filmoznawca z wykształcenia (jakoś tak wyszło), ale przede wszystkim z zamiłowania - filmy oglądam od dziecka... I od pierwszych wspólnych seansów, urządzanych ze starszym bratem, aż do dziś....po prostu kocham kino.

 • Ostatnia aktywność: 16 stycznia
 • Dołączył(a): 10 czerwca 2019

Ostatnio obejrzane

 • 6

  Podobało mi się- nie jest to produkcja wcale gorsza od innych eksploatowanych serii- seans mija szybko i bezboleśnie ze znanymi i lubianymi bohaterami-a już druga część z podróżą do dżungli- majstersztyk.

 • 7

  Opowiastka bardzo ciepła i pokrzepiająca, a przy tym bardzo udana adaptacja literackiego klasyka. Zagrało wszystko: obsada, klimat, scenografia, kostiumy także na medal. Film z czasów dobrej passy Wynony Ryder, młode Claire Danes oraz Kirsten Dunst plus ciepła Susan Sarandon. Trafia do mnie o wiele bardziej niż słynna adaptacja Gerwig z 2019 roku.

 • 8

  Nie trafi do każdego, ale to bez wątpienia jeden z najlepszych sitcomów, jakie powstały. Zainspirowany wersją brytyjską szybko wyrobił sobie swój styl. Aktorsko-perełki w każdej roli, od tych tytułowych po epizody-aż ciężko wybrać, która z postaci wykonuje najlepszą aktorską szarżę. Kto by pomyślał, że praca w zwykłym biurze może przynosić tyle radości.

 • 8

  Przewspaniały mix gatunków, stylów i motywów filmowych-seans niesamowicie energetyczny i wysmakowany, choć z pewnością nie dla każdego. Specyficzny styl Wrighta jest wyczuwalny w każdej minucie- w dobie pandemii, która ogranicza wiele premier, to z pewnością jeden z najciekawszych obrazów ubiegłego roku. To także kontynuacja udanej passy aktorskiej Anny Taylor - Joy-przykuwa uwagę do ekranu w niemal każdej scenie. Warto!

 • 5

  Nie wiem, jak to w ogóle możliwe, ale ten film jest jednocześnie lepszy i gorszy od części pierwszej. Rozdwojenie jaźni twórców i jazda po równi pochyłej w poszczególnych scenach od świetnego momentu do totalnej sznury jest po prostu niesamowite i idealnie oddaje wahania osobowości Eddiego Brocka.

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Odrębnie ocenione

 • 1

  Jestem fanką pierwszej części i to przyznam bez bicia-natomiast to, co zobaczyłam w części drugiej mogę tylko określić kilkoma niecenzuralnymi wyrazami. Tak, wiem, że trzeba przyjąć konwencję, ale nawet po przyjęciu jej to jest-najłagodniej ujmując-totalna szmira i jeden z najgorszych filmów, jakie obejrzałam w życiu, a obejrzałam już sporo.

 • 5

  Mimo wszystkich peanów pochwalnych kompletnie mnie zawiódł. Technicznie świetny -zdjęcia,muzyka....ale od strony fabularnej historia kuleje..nie uwierzyłam w to wielkie uczucie między Kulig i Kotem więc zawód i to jeden z największych w ubiegłym roku. Cieszy jednak fakt, że polski film zdobył tak duże uznanie za granicą.

 • 3

  Murowany kandydat na jeden z "największych gniotów roku 2020"- z pewnością ścisła trójka....bez ładu i składu, bez emocji, bez napięcia....nie ma w tym filmie po prostu nic wartego uwagi....

 • 4

  Nic nie poradzę, ale filmy DC (poza "Jokerem") totalnie nie potrafią mnie do siebie przekonać i ten także tego nie zrobił...widowiskowy, ale kiczowaty, słabo zagrany i bardzo źle napisany....te dialogi....ludzie, litości..... to uniwersum to niestety niewypał.

 • 3

  Kompletnie zmarnowany potencjał i bardzo słabe wykonanie ciekawej koncepcji-niestety, czasem dobry pomysł to nie wszystko....

Najlepsze recenzje

 • 7

  Mroczna baśń ludowa, która potrafi zmrozić krew w żyłach. Świetne zdjęcia, klimat, muzyka i wielkie brawa dla odtwórczyni głównej roli! Ari Aster udowadnia, że "Dziedzictwo" nie było "szczęściem debiutanta". Bonusowo należy dodać, że film zawiera jedną z dziwniejszych scen seksu jakie widziało kino....

 • 9

  Film Todda Philipsa okazał się być dokładnie tym, co obiecywały zapowiedzi. To mroczna i bolesna wiwisekcja umysłu szaleńca oraz społeczeństwa, które pomogło go stworzyć.... Kino totalne, czerpiące pełną garścią z kinematografii lat 70-tych ("You talkin to me?"), ze świetnymi zdjęciami, muzyką i brawurową kreacją Joaquina Phoenixa, który już wcześniej nie musiał nikogo przekonywać o swym aktorskim geniuszu. Oby usłyszał w przyszłym roku- "and the Oscar goes to......"

 • 9

  Nie jest to film łatwy w odbiorze, ale kiedy już wciągnie-pochłania bez reszty. Przykład kina bezkompromisowego, totalnego, które odbiera się wszystkimi zmysłami. Mroczna, psychodeliczna atmosfera wylewa się z każdego, pięknie sfotografowanego, kadru. Defoe i Pattinson-mistrzowscy. Całość utrzymana w duchu kina niemego, tracąca także Bergmanem - czapki z głów przed Eggersem, po "The Witch" i "The Lighthouse" wszystko od tego pana przyjmę w ciemno.

 • 4

  Niestety niewypał-pourywane sceny, bohaterowie bez wyrazu i historia podana na zimno, nie wzbudzająca żadnych emocji. Na plus strona wizualna i feria barw na ekranie, ale to niestety nie wystarczy. W skrócie-przez pierwszą połowę filmu włosy są związane, w drugiej rozpuszczone i to by było na tyle. Lepiej wrócić do animowanego oryginału.

 • 2

  Oto,co się zdarza,kiedy za kręcenie filmów bierze się autorka,która nie umie niestety ani pisać,ani kręcić filmów....można by pastwić się nad tym tworem godzinami,tylko po co? Lepiej zastosować zasadę 3xZ-zobaczyć, zniesmaczyć się (wszystkim-od "scenariusza" po ukazanie kobiet itd.,itd)i zapomnieć-to trzecie oby jak najszybciej...

Średnio ocenia o 0.4 niżej niż inni użytkownicy