Filmoznawca z wykształcenia (jakoś tak wyszło), ale przede wszystkim z zamiłowania - filmy oglądam od dziecka... I od pierwszych wspólnych seansów, urządzanych ze starszym bratem, aż do dziś....po prostu kocham kino.

 • Ostatnia aktywność: 5 maja
 • Dołączył(a): 10 czerwca 2019

Chcę obejrzeć

Ostatnio obejrzane

 • 9

  Powiedzieć kultowy to za mało-losy patologicznej rodziny, której przewodzi nestor rodu-sprzedawca butów. Bezapelacyjnie jeden z najlepszych seriali komediowych wszechczasów.

 • 5

  Początek udany, niestety potem, jak w prawie każdym filmie Netflixa, druga połowa zalicza spektakularne obniżenie lotów, by na zakończeniu kompletnie się rozbić...Jest klimat i dobrzy aktorzy, ale historia tak marna i bez pomysłu, że aż boli....twórcy do jednego worka wrzucili dramat małżeński, historię o twórczości pewnego malarza i opowiastkę o duchach, wszystko zmiksowali z dodatkiem motywów z "Lśnienia" i "Obecności"...w finale mamy nieciekawe pomieszanie z poplątaniem i nic więcej.

 • 3

  Dosłownie popłuczyny po poprzednich częściach....te listy są już niestety długie a nudne, nieciekawie napisane i szczerze..nie chce się ich czytać....

 • 7

  Kameralna opowieść o rozpadzie małżeństwa -prosto, bez efekciarstwa, do bólu prawdziwie. Adam Driver wprost genialny-wyrasta na najlepszego aktora swojego pokolenia, Scarlett mu dorównała-scena kłótni przejdzie zapewne do historii kina. Ten film coś po sobie zostawia, skłania do rozmyślań, a to już dużo jeśli chodzi o współczesne produkcje. Proza codzienności zabija, ale tutaj została ukazana genialnie-koniecznie do zobaczenia!

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Odrębnie ocenione

 • 3

  Murowany kandydat na jeden z "największych gniotów roku 2020"- z pewnością ścisła trójka....bez ładu i składu, bez emocji, bez napięcia....nie ma w tym filmie po prostu nic wartego uwagi....

 • 5

  Mimo wszystkich peanów pochwalnych kompletnie mnie zawiódł. Technicznie świetny -zdjęcia,muzyka....ale od strony fabularnej historia kuleje..nie uwierzyłam w to wielkie uczucie między Kulig i Kotem więc zawód i to jeden z największych w ubiegłym roku. Cieszy jednak fakt, że polski film zdobył tak duże uznanie za granicą.

 • 10

  Dla wielu jednak najlepszy film Manna. Wzorcowy przykład kina przygodowego na najwyższym poziomie - z wybitnym soundtrackiem i świetnie zagranymi rolami pierwszo i drugoplanowymi. Porywający od pierwszej do ostatniej minuty.

 • 4

  Nic nie poradzę, ale filmy DC (poza "Jokerem") totalnie nie potrafią mnie do siebie przekonać i ten także tego nie zrobił...widowiskowy, ale kiczowaty, słabo zagrany i bardzo źle napisany....te dialogi....ludzie, litości..... to uniwersum to niestety niewypał.

 • 3

  Kompletnie zmarnowany potencjał i bardzo słabe wykonanie ciekawej koncepcji-niestety, czasem dobry pomysł to nie wszystko....

Najlepsze recenzje

 • 7

  Mroczna baśń ludowa, która potrafi zmrozić krew w żyłach. Świetne zdjęcia, klimat, muzyka i wielkie brawa dla odtwórczyni głównej roli! Ari Aster udowadnia, że "Dziedzictwo" nie było "szczęściem debiutanta". Bonusowo należy dodać, że film zawiera jedną z dziwniejszych scen seksu jakie widziało kino....

 • 9

  Film Todda Philipsa okazał się być dokładnie tym, co obiecywały zapowiedzi. To mroczna i bolesna wiwisekcja umysłu szaleńca oraz społeczeństwa, które pomogło go stworzyć.... Kino totalne, czerpiące pełną garścią z kinematografii lat 70-tych ("You talkin to me?"), ze świetnymi zdjęciami, muzyką i brawurową kreacją Joaquina Phoenixa, który już wcześniej nie musiał nikogo przekonywać o swym aktorskim geniuszu. Oby usłyszał w przyszłym roku- "and the Oscar goes to......"

 • 9

  Nie jest to film łatwy w odbiorze, ale kiedy już wciągnie-pochłania bez reszty. Przykład kina bezkompromisowego, totalnego, które odbiera się wszystkimi zmysłami. Mroczna, psychodeliczna atmosfera wylewa się z każdego, pięknie sfotografowanego, kadru. Defoe i Pattinson-mistrzowscy. Całość utrzymana w duchu kina niemego, tracąca także Bergmanem - czapki z głów przed Eggersem, po "The Witch" i "The Lighthouse" wszystko od tego pana przyjmę w ciemno.

 • 4

  Niestety niewypał-pourywane sceny, bohaterowie bez wyrazu i historia podana na zimno, nie wzbudzająca żadnych emocji. Na plus strona wizualna i feria barw na ekranie, ale to niestety nie wystarczy. W skrócie-przez pierwszą połowę filmu włosy są związane, w drugiej rozpuszczone i to by było na tyle. Lepiej wrócić do animowanego oryginału.

 • 2

  Oto,co się zdarza,kiedy za kręcenie filmów bierze się autorka,która nie umie niestety ani pisać,ani kręcić filmów....można by pastwić się nad tym tworem godzinami,tylko po co? Lepiej zastosować zasadę 3xZ-zobaczyć, zniesmaczyć się (wszystkim-od "scenariusza" po ukazanie kobiet itd.,itd)i zapomnieć-to trzecie oby jak najszybciej...

Średnio ocenia o 0.4 niżej niż inni użytkownicy