Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Miasteczko Twin Peaks

1990-1991 Serial
? 10.0 0.0 2
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

W sennym i spokojnym miasteczku zostaje odnalezione ciało uczennicy, Laury Palmer.

 • Recenzje krytyków

  • Rozważając fenomen popularności serialu "Miasteczko Twin Peaks", nie sposób oprzeć się wrażeniu, iż jest on opowieścią na wzór collage'u łączącą skrajnie różne elementy: komizm, ironię, realizm, brutalizm, abstrakcję, a nawet pewne elementy typowe dla myślenia archaicznego - magię, mit, sen. Być może to właśnie dzięki ostatnim z wymienionych motywów dzieło Davida Lyncha spotkało się z tak szerokim oddźwiękiem wśród widzów i krytyki.

   Więcej
  • Interakcje Coopera z każdym mieszkańcem to sceny-perełki. Ale nie tylko one zadecydowały o sukcesie produkcji ABC. Po prostu David Lynch zgrabnie balansuje między horrorem a zgrywą. Szczególnie widać to w bardzo dobrym pierwszym sezonie. Szkoda, że do końca nie udało się zachować odpowiednich proporcji. Druga seria w połowie traciła rytm i niektóre odcinki okazały się męczącą drogą prowadzącą na wysoki szczyt.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • Ja na razie: mój ulubiony serial wszechczasów. I nawet jeśli w pewnym momencie wątki zaczynają się dziwnie rozjeżdżać, nawet jeśli zabrakło w tym więcej pomysłów Lyncha, to jeśli on bierze się za kręcenie odcinka, to ło panie. Serial obezwładniający atmosferą od pierwszych chwil, bawiący się gatunkami, oczekiwaniami, konwencjami na wszelkie możliwe sposoby i pozostawiający pewne niedopowiedzenia, które nadal spędzają sen z powiek. No i jeszcze ta muzyka... Będę wracać, i to nie raz.

  • Jedna z największych tajemnic lat 90-tych-kto zabił Laurę Palmer? Klimat, aktorstwo, realizacja,muzyka-wszystko tu jest absolutnie przegenialne-ciarki za każdym razem, kiedy słyszę motyw przewodni....Lynch w absolutnie najlepszej odsłonie!

  • Ma swoje słabe momenty, ale nadrabia resztą, zostanie ze mną na długo, absolutny faworyt

  • Najbardziej chyba pokręcona rzecz jaka pojawiła się na małym ekranie w latach 90 , wyróżniająca się oryginalną i zawiłą intrygą , niepokojącą surrealistyczną atmosferą , specyficznym humorem oraz piękną , melancholijną muzyką. Kultowa klasyka TV do której się wraca.

  • Rozpościeranie małomiasteczkowego klimatu, aury tajemniczości i podświadomych doznać to mistrzostwo, nawet jeśli ma sporo dłużyzn.

  • Diane 00:01 29 kwietnia. Wjeżdżam na mediakrytyka aby przyznać mocną dziewiąteczke dla tego cholernie dobrego serialu jak cholerie dobra czarna kawa. Jedyny minus za pare dziwnych wątków w sezonie drugim i postać Jamesa serio jebać go.