Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Miasteczko Twin Peaks

1990-1991 Serial
? 10.0 0.0 2
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

W sennym i spokojnym miasteczku zostaje odnalezione ciało uczennicy, Laury Palmer.

  • Rozważając fenomen popularności serialu "Miasteczko Twin Peaks", nie sposób oprzeć się wrażeniu, iż jest on opowieścią na wzór collage'u łączącą skrajnie różne elementy: komizm, ironię, realizm, brutalizm, abstrakcję, a nawet pewne elementy typowe dla myślenia archaicznego - magię, mit, sen. Być może to właśnie dzięki ostatnim z wymienionych motywów dzieło Davida Lyncha spotkało się z tak szerokim oddźwiękiem wśród widzów i krytyki.

    Więcej
  • Interakcje Coopera z każdym mieszkańcem to sceny-perełki. Ale nie tylko one zadecydowały o sukcesie produkcji ABC. Po prostu David Lynch zgrabnie balansuje między horrorem a zgrywą. Szczególnie widać to w bardzo dobrym pierwszym sezonie. Szkoda, że do końca nie udało się zachować odpowiednich proporcji. Druga seria w połowie traciła rytm i niektóre odcinki okazały się męczącą drogą prowadzącą na wysoki szczyt.

    Więcej