Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Wiedźmin

2019- Serial
6.7 10.0 0.0 53
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.9
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.

 • Nowe recenzje krytyków

  • Myślę, że najlepszą strategią oglądania Wiedźmina jest nieoczekiwanie niczego. Na podstawowym poziomie chałturowatej rozrywki serial spełnia swoje zadanie. Jeśli jesteśmy gotowi przymknąć oko i nie zwracać uwagi na to, ile jest wiedźmina w wiedźminie, może nawet będziemy się nieźle bawić.

   Więcej
  • Oczywiście Wiedźmin Netflixa nie jest dziełem wybitnym i nawet nie próbuje taki być. To coraz lepiej realizowana, sprawna, rozrywkowa produkcja z ambicjami. Dla mnie to wystarczająco dużo, by czekać na trzeci sezon.

   Więcej
  • Między pierwszą a drugą serią Wiedźmina ewidentnie widać skok jakościowy. Lepsze CGI, kostiumy oraz scenografia, poważniejszy ton, a nawet bardziej klimatyczna i ilustracyjna ścieżka dźwiękowa - to wszystko da się jednak wychwycić z poziomu pierwszego odcinka. Netflix wciąż jednak ma problemy z ustabilizowaniem narracji, doborem wątków oraz postaci, jak również wprowadzaniem nowych rozwiązań.

   Więcej
  • Można "Wiedźminowi" wytykać niezgodność z prozą Sapkowkiego, modyfikowanie fabuły, dodawanie różnych wątków. Można, ale po co? Nikt nigdy nie mówił, że Lauren Schmidt zrobi ekranizację "Wiedźmina". Od samego początku było wiadomo, że będzie to adaptacja, czyli dość luźne nawiązanie do prozy celem stworzenia własnego obrazu. Dlatego ja staram się traktować ten serial jako serial rozrywkowy. Tylko i wyłącznie w ten sposób.

   Więcej
  • Sezon 2 serialu Wiedźmin to średniej jakości widowisko, które pozbawione zostało charakterystycznych dla pierwszej części elementów: jednosylabowych przekleństw, wszechobecnej nagości oraz - do pewnego stopnia - krwawych rzezi. Mogło być lepiej.

   Więcej
 • Nowe recenzje użytkowników

  • Po 1. sezonie: Netflixie, potrafisz, o wiele więcej i lepiej! Bardzo nierówno na wielu płaszczyznach; tyle dobrze, że twórcy o tym wiedzą i obiecują poprawę.

  • S02 / Henry i Joey nadal świetni, wizualnie poprawa: efekty, scenografia, lokacje, ale co się stało ze scenariuszem?! Logiki za grosz, nieścisłości w uniwersum multum, a przypominam, że póki co należą do niego tylko dwa sezony serialu i film. xD Do tego wątek czarodziejek i elfów, przy którym można usnąć, rzucanie przekleństwami, a żadna scena walki nie dorównuje chociażby tej ze Strzygą.
   Kilka elementów względem S01 poprawiono, żeby jeszcze więcej zepsuć. Typowa papka fantasy od Netflixa.

  • Mogło być lepiej, ale tragedii nie ma.

  • Udana adaptacja, której twórcy są dopiero na początku drogi i poszukują swojej recepty na kreację świata Sapkowskiego. Cavill nie rozczarował tak bardzo, jak się tego spodziewałam, Yennefer miło zaskoczyła, Jaskier także i to w sumie chyba największe plusy tej historii... Daję kredyt zaufania i czekam na dalszy ciąg-toss a coin to Your witcher.....

  • Stara się być kompromisem między grami a literaturą, ale z tak złym scenariopisarstwem i bieda budżetem nie da się wyjść poza poziom cosplayu. Chrypiący Cavill to nie mój Geralt, tak jak moja Yennefer nie miała problemów emocjonalnych.