Ostatnio zrecenzowane

 • 7

  Elvis

  2022 Premiera 10 dni temu

  Luhrmann zaś z dużą czułością i troską kreśli samotność, naiwność i artystyczne wątpliwości muzycznej ikony. Ale też z podziwem spogląda na te momenty, kiedy jego bohater staje naprzeciwko hydrze, próbując uciąć jej głowę. Historia człowieka, który niczym ptak pozbawiony nóg, całe życie pozostawał w locie, nigdy nie lądując na ziemi, nie mogła wyjść w takim kolorycie spod ręki innego twórcy.

 • 5

  Samiec Alfa

  2022 Premiera 10 dni temu

  Pod wieloma względami działa naprawdę dobrze. Portretuje postać coacha, pokazując mechanizmy działania zbliżone do lidera sekty. Punktuje syndrom oblężonej twierdzy i wyśmiewa środowiska incelskie. Z drugiej strony wszystko przepełnione jest nietrafionym humorem, a fabuła ma olbrzymie niespójności w logice, co psuje finalny efekt, pozostawiając widza z poczuciem niewykorzystanego potencjału.

 • 8

  Wymyka się tradycyjnym granicom dokumentalnej biografii, szczególnie w często laurkowej formie. Bliżej jej do egzystencjalnego poematu o życiu i przemijaniu, z którym jedni mierzą się dłużej, inni krócej. To swoisty emocjonalny striptiz, wysmakowana, psychologiczna burleska, gdzie warstwa po warstwie zdejmowane są kolejne okruchy wspomnień, nadziei i zadr.

 • 4

  Dotknie emocjonalnie wielu widzów, w końcu opowiada o trudnym wydarzeniu dotykającym nastolatków. Jednak ja sam nie dostrzegłem w filmie Dhonta autentyczności. Było w nim więcej kalkulacji i opierania się na łatwym, eksploatującym traumę temacie. Przekonajcie się sami, czy i jak bardzo zbliżycie się do Rémiego i Léo.

 • 8

  Dzięki takiemu podejściu na dalszy plan schodzi walor edukacyjny, a laurkowość biograficzna rozpływa się w powietrzu niczym zła mara. Całość idealnie oddaje naturę twórczej egzystencji: szybkość upadania i ciężar wstawania, ciągłe ścieranie się z rzeczywistym światem, szukanie z nim języka, który pomoże pogodzić to, co wewnętrzne, z tym, co na zewnątrz.

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Odrębnie ocenione

Średnio ocenia o 0.2 niżej niż inne źródła