• Ostatnia aktywność: 30 marca
 • Dodany: 24 sierpnia 2017

Ostatnio zrecenzowane

 • 8

  To jeden z najlepiej skonstruowanych scenariuszy w amerykańskim kinie w ostatnich latach, produkcja która niewątpliwie w żaden sposób kina nie rewolucjonizuje, ale też na ma takich ambicji. W czasach gdy Stany są podzielone jak rzadko, jest to prawdopodobnie bardzo potrzebna bajka przypominająca o tym czemu Ameryka kiedyś stała się wielka, która powinna trafić do niemal każdego, niezależnie od poglądów politycznych i ulubionej stacji telewizyjnej.

 • 6

  Na pewno nie jest to film idealny, chwilami potrafi załamać banalnością użytych klisz, nie mówi nic specjalnie świeżego, a patos finału mógłby być kwalifikowany jako broń masowego rażenia. Nie znajdziemy tu raczej wątków wątpliwych etycznie, wykonanie jest na najwyższym poziomie, a obsada rewelacyjna. Dobry wybór, zwłaszcza na rodzinny seans, jest przygoda, wzruszenie, akcja, humor i morał.

 • 8

  W dość sporym, aczkolwiek nie przesadnie monumentalnym, jak na dokument bezpośredni, trzyipółgodzinnym metrażu niemiecka reżyserka znajduje czas na przedstawienie widzom zarówno drogi do szkoły przez budzące się miasto, pełnych muzyki i dyskusji zajęć jak i spotkań Bachmanna z rodzicami, czy wycieczek do muzeów czy na camping. Mr. Bachmann and His Class to seans szalenie wdzięczny, jednocześnie zabawny i uroczy, jak i niezwykle mądry.

 • 7

  Nie jest to kino mające ambicje zmieniać życie i uświadamiać nieuświadomione, raczej powinniśmy traktować Wheel of Fortune and Fantasy jak eskapistyczną i zabawną sesję terapeutyczną, po której tak bohaterki jak i my - widzowie najzwyczajniej w świecie czujemy się lepiej, lżej i radośniej. Ryûsuke Hamaguchi po raz kolejny pokazał się w swojej fabule jako niezwykle utalentowany i posiadający własny język twórca i autor, którego każdy fan przegadanego kina powinien uważnie śledzić.

 • 7

  Przykład dobrze wykonanego "filmu pandemicznego". W całej produkcji występuje tylko dwóch aktorów, którzy jednocześnie ani razu nie pojawiają się na jednym planie, gdyż historia opowiedziana zostaje poprzez nagrania wideokonferencji. Jednocześnie twórcom udaje się bardzo skutecznie uniknąć wizualnej nudy.

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Odrębnie ocenione

Średnio ocenia o 0.4 niżej niż inni krytycy