Kolejne nowości w serwisie. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Podwójny kochanek

2017 Film
6.7 10.0 0.0 47
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.5
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w Paulu, swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią mężczyzna również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz mroczniejsze wymiary zarówno jego, jak i swojej seksualności.

 • Recenzje popularnych krytyków

  • Nie jest żadną "ambitną porażką", gdyż wszelkie ambicje są tu raczej efektem ubocznym barokowej formy. To kino w stu procentach spełnione.

   Więcej
  • Jeśli napniemy się w próbie spsychoanalizowania tego "Podwójnego kochanka", diagnoza wyjdzie nam niezbyt przychylna: kicz. Mając w pamięci świadome zabawy Ozona z estetyką szmiry - "Sitcom" czy w mniejszym stopniu "Basen" albo nawet "8 kobiet" - możemy jednak łaskawie przybić stempel: kamp.

   Więcej
  • Nawet, jeśli powstanie "Podwójnego kochanka" to pokłosie sukcesu kasowego "Piędziesięciu twarzy Greya", to właśnie on, a nie ekranizacja powieści dla niezaspokojonych gospodyń domowych są dowodem na renesans thrillera erotycznego, z całym dobrodziejstwem inwentarza.

   Więcej
  • Ambitny projekt i skrojony teoretycznie pod widzów takich jak ja. Niestety dziwne wybory realizacyjne i błędy produkcyjne pogrzebały tę obiecującą produkcję. Zamiast cudownego postmodernistycznego, eklektycznego dzieła dostaliśmy jeden z najgorszych filmów roku.

   Więcej
  • Jest kinem przesytu. Dobry gust steruje złym gustem. Niby wszystkiego jest tutaj za dużo, poczynając od sceny prezentującej wnętrze waginy, poprzez koty, bliźniactwo, bezpruderyjnie ukazaną nagość - mimo to francuski reżyser trzyma swoją rozbuchaną i rozzuchwaloną opowieść żelazną ręką.

   Więcej
 • Recenzje popularnych użytkowników

  • Belgijsko-francuski odpowiednik Greya, tylko o wiele bardziej skomplikowany i wymagający. Trzyma równy poziom, ale zabrakło większych emocji. Świetna Vacth.

  • Wątki odbijają się w lustrach tworząc specyficzny gabinet z lunaparku. Zacny thriller erotyczny, mocne 6 się należy.

  • rozbuchana, pokręcona, często kiczowata erotyczna psychodrama z dreszczykiem. może i trochę bzdurne, ale [perwersyjnej] frajdy podczas seansu co niemiara!

  • Podwójne życie - co jest prawdą, a co jest wytworem wyobraźni lub krzykiem uczuć. Motyw bólu brzucha. Mix interpretacji od Ozona.

  • Świetny montaż. Mieszanka gatunków. Dobra gra Marine Vacth. Da się oglądać pod warunkiem, że nie potraktujemy tego filmu za poważnie. Ta jego głębia to blaga.