Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez krytyków
7.6
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Pracujący za granicą Adam niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Nikt z krewnych nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej nocy.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 8

  W drugiej połowie kompletnie gubi się w wątkach i niektóre z nich kompletnie pomija, ale poza tym trzyma ten sam świetny poziom. Zwłaszcza jak na debiut.

 • 8

  Polskość, która w oczy kole. Gorzki i bliski obraz wstydu i tragedii, którą Smarzowski zbyt często malował czarnymi barwami (choć i tu kończy się "Domem złym"). Los reemigrantów, o których jakoś głucho milczymy.

 • 7

  Jest parę niedopowiedzień, a samo zakończenie wypada kiepsko. Film jednak to naprawdę udany debiut Piotra Domalewskiego dzięki dobrym dialogom i aktorstwem.

 • 8

  Nauczony tym, jak wyglądają mocne polskie dramaty (patrz: "Plac Zbawiciela" Krauze, "Dom zły" czy "Kler" Smarzowskiego) cały czas bałem się, że Domalewski w pewnym momencie odleci, straci kontakt z rzeczywistością, postawi na szokowanie i "ciężkość" przedstawianych zdarzeń. Na szczęście do samego końca pozostał wierny naturalizmowi i dzięki temu "Cicha noc" jest jednym z najlepszych polskich filmów XXI wieku.

 • 8

  Bardzo dobry dramat/thriller, który idealnie trafia w nasze wady. To trzeba obejrzeć!