Jak pies z kotem

2018 Film
7.0 10.0 0.0 38
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.0
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych "Dziewczyn do wzięcia", to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 6

  Być może cierpi na formalną przeciętność, ale aktorsko jest to koncert nie z tej ziemi - Więckiewicz świetny, Łukaszewicz rewelacyjny, Konieczna wybitna! Stoi sobie gdzieś z boku, jako ta trzecia do elektryzującego duetu i po raz kolejny ("Ostatnia rodzina") miejscami kradnie show. Historia ma dla Kondratiuka wymiar osobisty, a więc przygotował wyjątkowo emocjonalny seans, który pozwala wybaczyć telewizyjną formę.

 • 7

  Choć pokazuje surowo opiekę nad chorym, to nie sili się na wywoływanie u nas płaczu, jak w np. filmach romantycznych. Dobrze napisany oraz zrealizowany film, który jest warty zobaczenia, mimo nie najlepszego zakończenia oraz jednego mocno przeciągniętego wątku.

 • 7

  to ciekawe Wam powiem, to ciekawe. W sumie prawdopodobnie jeden z lepszych filmów w Gdyni, z kurwa ZAJEBISTĄ rolą Aleksandry Koniecznej w roli Igi Cembrzyńskiej. Wiecie no, ja Kondratiuka znam tylko Hydrozagadkę i jest to mój jeden z ulubionych polskich filmów ever, toteż jakoś ta historia mnie poruszyła. A że jest przy okazji gorzka, ale też nieco zabawna i powiedzmy gdzieś tam zostawia jakąś nadzieję to super.

 • 7

  Poza zakończeniem i jednym przeciągniętym wątkiem nie mam dużych problemów, bo to bardzo dobrze napisany i zagrany oraz szczery film.