• Ostatnia aktywność: 3 września
 • Dodany: 6 czerwca 2017

Ostatnio zrecenzowane

 • 4

  Twórcom Luzzu nie można odmówić słusznych intencji oraz tego, że film ogląda się gładko dzięki trzymaniu się przez nich stylu zerowego. Trudno oprzeć się jednak wrażeniu, że Alex Camilleri konstruuje ten świat aż nazbyt topornie i plakatowo. Jesmark, może na pierwszy rzut oka wygląda równie nieokrzesanie jak ex-napastnik Atletico Madryt, Diego Costa, ale pozostaje ostatnim sprawiedliwym w świecie, gdzie prawie wszyscy zapomnieli co to tradycja i poświęcenie dla swego fachu.

 • 8

  Opisuje koszmarne stadium rozpaczy i braku zrozumienia, będące doświadczeniem wielu gruzińskich kobiet, a odczuć to pomagają realizacyjne umiejętności ekipy zgromadzonej przez Kulumbegashvili. Szczególnie muszę pochwalić autora zdjęć Arseniego Khachaturana oraz francuskiego montażystę Matthieu Taponier Gruzińska reżyserka z ich pomocą przełamuje tabu.

 • 6

  Niestety nie skupia się nie na naprawieniu tego co sfałszowała powieść, lecz budowaniu uniwersalnego obrazu udręczenia artysty przez totalitarny reżim, reprezentowany tu przez zbyt pilnego żandarma. Lekcja niemieckiego jest zatem kolejną odsłoną cenionej przez publiczność konwencji, która zakłada opowieść o tragicznych losach wybitnej jednostki w starciu z wielką historią, choć książkowe i ekranowe wydarzenia dalekie są od faktycznych przeżyć Noldego.

 • 6

  Regina King i Kemp Powers nie są do końca wierni historii, czy raczej upraszczają ją w celu udramatyzowania wydarzeń. Nie jest to przecież dokument, który ma krok w krok podążać za faktografią. Wątpię, żeby autor sztuki pisał ją z myślą o odwzorowaniu każdego elementu z biografii bohaterów. Niemniej muszę wytknąć, że Clay w momencie walki z Listonem od kilku lat był już muzułmaninem i uczęszczał na spotkania Narodu Islamu.

 • 7

  Żeby nie było niedomówień, Cząstki kobiety nie są obrazem idealnym i mają swoje problemy. Przy przenoszeniu sztuki na ekran gdzieś zgubiła się postać siostry, która jest tylko kadłubkiem postaci i zapomniano o jej przywiązaniu do katolicyzmu. Niepotrzebnie rozbudowano za to wątek sądowy. Choć chwalę powyżej kreacje aktorskie.

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Odrębnie ocenione

Średnio ocenia o 0.2 niżej niż inni krytycy

Jeżeli jesteś Maciej Kowalczyk, to możesz połączyć konto z profilem krytyka i uzyskać dostęp do panelu administracyjnego krytyka. Połącz z krytykiem