Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
7.3 10.0 0.0 16
Pozytywnie oceniony przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Nastoletni prawiczek Otis naśladuje swoją mamę, która jest seksuologiem, i wspólnie ze zbuntowaną Maeve zaczyna udzielać w szkole porad seksualnych.

 • Recenzje krytyków

  • Choć autorom "Sex Education" nie udało się na finiszu przekroczyć strefy komfortu, należy im się mały, skromny dyplom. Na kwiaty i czekoladki pewnie nie zasłużyli, ale przyznajcie, że sporo się od nich nauczyliśmy przez cztery wspólne lata.

   Więcej
  • Ciekawy serial z niewykorzystanym potencjałem, który w drugim sezonie skręca w nowym kierunku i z pewnością zdobędzie tyle samo przeciwników, co zwolenników.

   Więcej
  • Nie mam pojęcia co wydarzyło się w drugiej połowie czwartej serii. Sex Education Sezon 4 z przezabawnej komedii inteligentnie rozprawiającej się z seksualnymi problemami wielu różnych ludzi w swoich finałowych odcinkach przeradza się w dołującą i smutną produkcję. Kończąc historię zamiast wesoło wspominać perypetie bohaterów zostaje złość na decyzje scenariuszowe. Szkoda. Wielka szkoda.

   Więcej
  • Serial niepozbawiony wad. Promuje maksymę, że seks to zdrowie, ale pochwala pierwszy raz w wieku kilkunastu lat byle gdzie i na szybko, a tych, którzy nie zerwali z dziewictwem traktuje jak niepełnosprawnych. Ale mimo wszystko to serial uroczy, potrzebny i mądry. Ma wiele wątków. Porusza dodatkowe, istotne tematy. Pokazuje, że homofobia jest zjawiskiem złym, jednak nie osądza bezpośrednio swoich bohaterów. Uczy tolerancji. Różnorodności.

   Więcej
  • Końcówka serialu zamknęła większość wątków, a niektóre specjalnie zostawiła niedokończone, żeby widz sam mógł je sobie dopowiedzieć. Uważam jednak, że znalazłoby się jeszcze trochę rzeczy, które można byłoby opowiedzieć w następnym sezonie, który jednak nie powstanie. Szkoda, bo Sex Education to kawał porządnego serialu.

   Więcej
  • Na finałowy sezon, którego w głównej mierze dotyczy ten tekst, nie można jednak patrzeć inaczej niż na część kilkuletniego projektu, konsekwentnego w swoich założeniach, stanowiącego pewnego rodzaju fenomen, który uniwersalną tematyką, bohaterami, ładunkiem szczerości i uchwyceniem ducha czasu zjednał sobie nie tylko serca wiernej publiki, ale także uznanie krytyków, zaś wielu młodym osobom aktorskim otworzył drzwi do kariery.

   Więcej
  • Miałam z oglądania "Sex Education" taką frajdę, jak nastolatki rozwalające graty kijem bejsbolowym.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • S01 - 8/10 S02 - 7/10 S03 - 8/10 Porządnie balansuje między tonami, dojrzale podejmuje pewne tematy i tworzy świetne relacje pomiędzy postaciami.

  • 2 sezon też fajny, ale nie mimo konwencji, nie kupuję wątku Erica i Adama...

  • Sympatyczni bohaterowie i trudne tematy podejmowane z wyczuciem i humorem. Dwa pierwsze sezony bardzo dobre, trzeci i czwarty niestety dużo słabsze (formuła się rozmywa, a opowieść idzie w dziwne rejony). Minus 1 do oceny za postać Adama - naprawdę rzadko zdarza się taka postać, której każde pojawienie się na ekranie powoduje, że palec odruchowo szuka przycisku "przewiń".

  • Nie lubię jak wszystko kręci się wokół seksu (czasami już przeginają pałkę i robi się bardzo niesmacznie), ale jak wchodzą wątki dramatyczne to jest super.

  • S02 nieporównywalnie lepszy od S01.

  • To chyba najlepszy serial ostatnich czasów pokazujący typowych nastolatków, ich rodziców i zagadnienie seksu. Temat ten jest nadal (niestety) tematem tabu, rodzice nie wiedzą jak rozmawiać o tym ze swoimi nastoletnimi dzieciakami, a przy tym nie maja odwagi rozmawiać o swoich uczuciach i potrzebach ze sobą. Lekki, zabawny, ale również bardzo pouczający.