Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Perfect Days

2023 Film
Kino za 1 mies.
8.2 10.0 0.0 6
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.3
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Dozorca w Japonii docenia uroki prostego życia.

 • Recenzje krytyków

  • W "Perfect Days" wszystko jest delikatnie zasugerowane. Wenders przygląda się swojemu bohaterowi z daleka, tylko czasami skraca dystans. Jego spokój z pewnością został zbudowany na gruzach przeszłego życia. Tego możemy jedynie się domyślać, gdy na krótka chwilę pojawia się jego siostra w luksusowym samochodzie z kierowcą. Perfekcyjne dni nie przychodzą tak po prostu, są wynikiem pracy i zaprzyjaźnienia się ze zwyczajnością.

   Więcej
  • Idealnym określeniem filmu "Perfect Days" jest słowo "rozczulający". Szczególnie docenią go widzowie wrażliwi, potrafiący czerpać przyjemność z obserwowania. Pokuszę się o stwierdzenie, że obraz może być formą filmoterapii, a każdy kolejny seans może owocować innym odbiorem, interpretacją, przemyśleniami.

   Więcej
  • Wenders pokazuje, jak po każdym dniu obrazy banalnej codzienności wsączają się pod nasze powieki. A jednocześnie w odruchu wielkiej reżyserskiej dojrzałości powstrzymuje się od nadawania im niepotrzebnych sensów.

   Więcej
  • Jest intymnym portretem codzienności protagonisty, Hirayamy, który przyciąga do ekranu przez całe 2 godziny.

   Więcej
  • Slow cinema na najwyższym poziomie, hipnotyzujące i zaskakująco relaksujące. Nowy film jest świetnie napisany, przemyślany w każdym calu i świetnie zrealizowany.

   Więcej
  • Jest dowodem na nieskończoną wszechstronność niemieckiego reżysera, doskonale zdającego się rozumieć poetykę japońskiego kina. Wenders nie przemyca do niego niepotrzebnych amerykanizmów, którymi posługiwał się przy swoich ostatnich próbach fabularnych.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • Ostateczna definicja żyćka. Pełne skupienie na detalach, uroczy protagonista oraz jego ciekawie ukryta, trudna przeszłość. Czyszczenie toalet już nigdy nie będzie tak dobrze wyglądało w kinie.

  • "Perfect Days" to poruszający dramat o prostocie życia i pięknie codzienności, ukazujący subtelność ludzkich relacji. Wim Wenders mistrzowsko wyreżyserował tę historię, a świetna obsada, na czele z Kōji Yakusho, doskonale oddała głębię emocji bohaterów. Pomimo pewnych drobnych niedociągnięć, film zasługuje na ocenę 8/10 za swoją subtelność i wyrazistość przekazu. Recenzja na moim blogu: https://vodfilmy.pl/filmy-online/perfect-days/