Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Wieloryb

2022 Film
7.3 10.0 0.0 33
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.4
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Cierpiący na poważną otyłość nauczyciel angielskiego próbuje odbudować więź ze swoją nastoletnią córką.

 • Recenzje krytyków

 • Recenzje użytkowników

  • To film szalenie skromny,klaustrofobiczny(format 1:1 i przeświadczenie,że obserwujemy uwięzionego w"celi"człowieka),słodko-gorzki o egzystencji ludzkiej.Zdarza mu się być dziwnym,pewnego rodzaju przerysowanym-a może to przekraczanie cienkiej granicy między egoizmem a altruizmem.I wisienką na torcie jest Brendan Fraser-jego rola jest kosmiczna,wybitna,nietuzinkowa a Sink i Chau pięknie to dopełniają.Sztuką jest pociągać za odpowiednie struny tak aby wszystko składało się na dzieło kompletne.

  • Historia, która może dotknąć każdego. Opowieść o człowieku, który po stracie, nie jest w stanie sobie poradzić z samotnością, topiąc smutki w jedzeniu. Film dla ludzi empatycznych.

  • Podchodzi z empatią do tematu, a do tego umiejętnie dołącza do niego parę innych motywów. Zaś rola Brendana Frasera jest rzecz jasna wybitna. Szkoda tylko częściowej ekspozycji w dialogach oraz ckliwego zakończenia.

  • tydzień z życia grubasa, kameralne a poruszające emocjonalne, świetna rola Brendana Frasera

  • Czekałem na powrót Aronofsky'ego z egzotycznych krain rozkrzyczanych mitopoetyk ("Noe" czy "Źródło") do tej pasji, z jaką potrafił notować przedmiotowość egzystencji (jak w "Pi" i "Requiem dla snu"), powrót do myślenia fragmentami, z których powoli ujawnia się szeroki obraz. "Wieloryb" zresztą - im szerszy obraz ujawnia, tym większa klaustrofobia i fotel mniej wygodny. Nieco może zbyt naiwne zakończenie. Nieoczywista adaptacja książki H. Melville'a.

  • Gdyby na wadze wielkiej jak gigant, umieścić z jednej strony bohatera Wieloryb cały film ważącego prawie 300 kilogramów, a z drugiej stos topornych metafor i uproszczeń zastosowanych przez Darrena Aronofskiego (bardzo przypominającego Jonathan Ive byłego projektanta Apple), trudno byłoby określić, która strona przeważyłaby. Cała recenzja: https://filmhunt.pl/filmy/wieloryb-caly-film/

  • Tym razem krótko. Chciałabym żeby to Brendan Fraser otrzymał w tym roku Oscara za najlepszą rolę męską.