Aktualizacja serwisu! M.in. import z IMDb. Sprawdź
 • Ostatnia aktywność: 14 maja
 • Dodany: 8 września 2019

Ostatnio zrecenzowane

 • 5

  W starym, dobrym stylu XX-wiecznych lewicowych anarchistów grupa ograbionych z życiowych oszczędności proletariuszy rusza na krucjatę przeciwko karykaturalnemu reprezentantowi elity finansowej - tak w skrócie i z mrugnięciem oka w kierunku tych, którzy film już widzieli można podsumować jego fabułę. Pechowi szczęściarze, tegoroczny argentyński kandydat do Oscara jest obrazem z pogranicza hollywoodzkiego heist-movie oraz zaangażowanego społecznie komentarza na temat systemu ekonomicznego.

 • 6.5

  Alice Winocour skomponowała utwór będący jednocześnie pieśnią pochwalną dla wszystkich odważnych pań łączących karierę i pasję z obowiązkami rodzinnymi, ale również subtelną analizą rozstania matki z córką lub ich gry w chowanego, jak zapewne wolałaby opisać to autorka.

 • ?

  Damy z Lasku Bulońskiego są efektem współpracy dwóch wielkich talentów francuskiego kina. Mariaż to zaskakujący i łączący skrajnie odmienne charaktery. Robert Bresson, formalista, którego minimalistyczny styl miał rozkwitnąć w pełni wraz z jego następnym filmem, rozpoczynającym słynny cykl więzienny i Jean Cocteau, kwieciście wysławiający się poeta i miłośnik świata fantastycznego.

 • ?

  Zepsuta płyta Strauba, celnie krytykując status quo, jednocześnie obnaża słabość ruchu oporu i jego archaiczną, powtarzalną i ograniczoną przez udostępnione przez reżim narzędzia charakterystykę. Ostatnie słowa brzmiące: "Świat zdominowany przez Technologię to świat, w którym nie ma miejsca na Wolność" to potwierdzają i wzywają do porzucenia półśrodków, bowiem "nie ma czegoś takiego jak umiarkowana, powściągliwa Rewolucja".

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Najbardziej odrębnie ocenione

Średnio ocenia o 0.6 niżej niż inni krytycy