Brightburn: Syn ciemności

2019 Film
5.9 10.0 0.0 30
Negatywnie oceniony przez krytyków
5.8
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Rok 2006, Kansas. W pobliżu farmy Tori i Kyle'a dochodzi do niecodziennego zdarzenia. Kilkanaście lat później dostrzegają oni dziwne zachowanie u syna, który staje się nieposłuszny i agresywny.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 6

  Jak to człowiek potrafi się zaskoczyć.W niektórych momentach film jest dość jumpscare'owy,akcja momentami rozlatuje się jak statek kosmiczny.Jednak ten film jest bardzo dobrze zrobiony jak na niski budżet i dobrze zagrany.Miał w sobie o wiele większy potencjał,ale jak na antybohaterskie kino spisuje się całkiem nieźle.Jest w swoim odbiorze i dość brutalny co zasługuje na uwagę-niektóre rozwiązania akcyjne są bardzo ciekawe.Potencjał filmu był,ale niestety zabrakło warsztatu.Warto poświęcić uwagę

 • 6

  Ten film aż się prosi, by z tego świetnego pomysłu wyciągnąć znacznie, znacznie, ZNACZNIE więcej niż tylko nie najgorszy, brutalny, ale trochę rozczarowujący i mający sporo jumpscare'ów (ech...) horror. Wciąż jednak jest to film lepszy od Man of Steel czy spin-offów The Conjuring.

 • 6

  Założenie, że dzieciak z mocami Supermana decyduje się zostać złoczyńcą to niesamowity pomysł. Jednak straszenie jumpscare'ami było lekko nietrafionym pomysłem, można było bardziej wykorzystać napięcie wynikające z samego zagrożenia. Dać w ręce lepszemu reżyserowi i byłoby zdecydowanie lepiej.

 • 6

  Świetny pomysł zostaje zamieniony w przyjemny, choć nie wykorzystujący swojego potencjału krwawy horror. Wierzę, że gdyby James Gunn miał większy wkład przy Brightburn to efekt byłby zdecydowanie lepszy. A tak to wyszedł porządny, ale lekko rozczarowujący film.

 • 6

  Chyba każdy rodzic dochodzi do momentu, gdy jego dziecko staje się nieznośnym potworem. Ale kochać trzeba. Jak się okazuje może to być motywem horrorem. Tyle, że przesadnie krwawego. https://www.wodaiogien.com/single-post/2019/05/25/Brightburn-Syn-ciemności-–-nastolatek-ocena-610