Kafarnaum

2018 Film
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez krytyków
8.2
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

W zaniedbanej części Bejrutu dwunastoletni Zain pozywa rodziców za to, że się urodził.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 8

  Dziecko służy reżyserce do zdemaskowania destrukcyjnej siły tradycji i całego systemu opierającego się na deptaniu ludzkiej godności,utrwalającego nierówności i czerpiącego korzyści z wyzysku i łamania podstawowych wartości.To film niezwykle ważny i ukazujący jakże mówiąc wprost zacofanie kulturowe niektórych części świata,dzieci się "robi" bo tak trzeba i tak wychodzi,a nie ponosi się potem konsekwencji swoich czynów i tego,jak ciężkie jest ich życie. Piękny, wartościowy obraz. Gorąco polecam.

 • 8

  Nadine Labaki pokazuje, jak zrobić kino o ludziach bez przesadnego patosu i sztucznej chęci wywołania emocji, tu płyną same, razem z historią.

 • 10

  Porażający...

 • 10

  Super film daje do myślenia powinien go obejrzeć każdy Polak który narzeka na swój los i użala się nad sobą ,długo zostaje w pamięci ale tylko wśród ludzi uczuciowych ,łzy same cisną się do oczu że takie rzeczy się dzieją ☹️

 • 8

  To co najbardziej urzekło mnie w filmie Lebaki to autentyczność. W filmie występują niemal sami naturszczycy.
  Prawdziwe są również emocje. Widać „kobiecą” rękę i ogromną empatię reżyserki, zwłaszcza kiedy porusza obszary związane z macierzyństwem.

  https://poliglotte.pl/2019/02/23/kafarnaum-recenzja-filmu/