
- 96% pozytywnych
- 36 krytyków
- 96% pozytywnych
- 125 użytkowników
W zaniedbanej części Bejrutu dwunastoletni Zain pozywa rodziców za to, że się urodził.
- Aktorzy: Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole, Kawthar Al Haddad, Fadi Yousef i 15 więcej
- Reżyser: Nadine Labaki
- Scenariusz: Nadine Labaki, Khaled Mouzannar, Michelle Kesrouani, Jihad Hojeily
- Premiera kinowa: 22 lutego 2019
- Premiera światowa: 17 stycznia 2018
- Ostatnia aktywność: 25 maja
- Dodany: 18 maja 2018
-
Dziecko służy reżyserce do zdemaskowania destrukcyjnej siły tradycji i całego systemu opierającego się na deptaniu ludzkiej godności,utrwalającego nierówności i czerpiącego korzyści z wyzysku i łamania podstawowych wartości.To film niezwykle ważny i ukazujący jakże mówiąc wprost zacofanie kulturowe niektórych części świata,dzieci się "robi" bo tak trzeba i tak wychodzi,a nie ponosi się potem konsekwencji swoich czynów i tego,jak ciężkie jest ich życie. Piękny, wartościowy obraz. Gorąco polecam.
-
Nadine Labaki pokazuje, jak zrobić kino o ludziach bez przesadnego patosu i sztucznej chęci wywołania emocji, tu płyną same, razem z historią.
-
-
Super film daje do myślenia powinien go obejrzeć każdy Polak który narzeka na swój los i użala się nad sobą ,długo zostaje w pamięci ale tylko wśród ludzi uczuciowych ,łzy same cisną się do oczu że takie rzeczy się dzieją ☹️
-
To co najbardziej urzekło mnie w filmie Lebaki to autentyczność. W filmie występują niemal sami naturszczycy.
Prawdziwe są również emocje. Widać „kobiecą” rękę i ogromną empatię reżyserki, zwłaszcza kiedy porusza obszary związane z macierzyństwem. -
Jeden z najpiękniejszych i najlepszych filmów jakie widziałam. Niezapomniane słowa, które w nim padły... Szczególnie telefon do radia.
-
-
Mało dzieł stara się przedstawić świat tak realistycznie i brutalnie jak nowy film Nadine Labaki. Wzruszająca historia dziecka, które jako jedyne jest dorosłe w świecie bez moralności. Jednak mimo emocjonalnego impaktu brak filmowi spójnej historii i logicznego, mniej chaotycznego montażu
-
Dawno nic nie skopało mnie emocjonalnie tak mocno jak film Nadine Labaki, obok którego nikt NIE MOŻE przejść obojętnie. Zain? To powinna być Złota Palma za występ aktorski!
-
nudy, może i społecznie ważne, ale nudy, recenzja: https://www.wodaiogien.com/single-post/2019/02/27/Kafarnaum-%E2%80%93-mina-Zaina-oceny-Woda-1010-Ogie%C5%84-510
-
Morze łez. Niezgoda we mnie na taki świat. Niezwykła gra młodziutkich aktorów. Wszyscy bezwzględnie powinni ten film zobaczyć.
-
-
Wielkie, szczere, wstrząsające kino. Ten społeczny dramat na długi czas pozostaje w pamięci widza. Uświadamia, wzrusza, przygniata i łamie serce.
-
#NH. 7,5. Mocny jako dokument. Gorszy jako fabuła. Ale to wciąż dobry start w nowe Nowe Horyzonty
-
Manifest społeczny. Aby rodzice nie płodzili nowych dzieci. Życie dzieci ze slamsów Libanu. Aktorzy w rzeczywistości pochodzą z ulic libańskiego chaosu. Zain!
-
wstrząsający! nie czułem emocjonalnego szantażu; niemniej parę rozwiązań (szczególnie w końcówce) nie do końca udanych i jakby na skróty. Zain!
-
-
Niezwykle szczery.Aktor jest bezbłedny, widzimy w nim dziecko,którego pozbawiono dzieciństwa,postawiono przed dorosłymi wyzwaniami.Przewyższa rodziców,co jest heroizmem w świecie gdzie nie miał wzorców.Sposób ukazania slumsów dokumentalnym stylem gra ze spokojnymi ujęciami.Film nie daje jasnych odpowiedzi, nastawiony jest na ukazanie losu ludzi,którzy z pokolenia na pokolenie,brną w beznadziejnej sytucji.Prozę życia widzimy w momentach,na których można się uśmiechnąć,uwierzyć w piękno życia.
-
Rany taki film to ja jestem wstrząśnięty. Ten film zapamiętam na całe życie, jest mocny, wstrząsający, serce się kraja od biedy i innych rzeczy które tam były, są łzy, boże i żeby było więcej takich filmów, moje serce jest za Libanem. Gorąco polecam obejrzeć.
-
Labaki zadaje ciosy precyzyjnie i z ogromną siłą. Trudno przejść obojętnie obok tak smutnego filmu, jeszcze trudniej kiedy taka jest rzeczywistość ...
-
Trochę zbyt nachalnie próbuje działać na emocje. Trochę szkoda, bo historia, swoją drogą naprawdę dobra, broniłaby się bez tych tanich zabiegów.
-
Porusza wiele problemów świata, który wydaje nam się, że znamy. Choć chwyta niesamowicie za serce i wydaje się momentami, że za dużo spada na małego bohatera to wszytko jest prawdziwe i nie przekracza granic epatowania "brzydotą" świata w którym przyszło mu żyć.
-
-
-
To film z rodziny tych naturalistycznych obrazów, które: a) nie męczą oglądaniem/fabułą, b) nie są zwykłym szantażem emocjonalnym, c) zostawiają cię po seansie z wieloma uczuciami. Chyba nie muszę dodawać, że to mocny film - choć to najwyżej ze dwa prawdziwie mocne momenty, jednak nadal to przejmujące kino - z rodzaju tych, które opowiadają wyłącznie o życiu. Labaki naprawdę udanie zbudowała tę historię. Uwielbiam to zakończenie.
-
Ostentacyjnie epatuje obrazkami biedy, ale ma w tym swój cel. Rozrywa serce na kawałki.
-
(NH'19) Film dobry/bez rewelacji, ostatnie 5-10 min. bardzo emocjonalne ale wcześniejsze "przygody" Zaina (asertywnego 12-to latka(?)) z czasem zaczynają męczyć.
-
Osoby odpowiedzialne za promocję tego filmu powinny zostać wysłane bez biletu powrotnego na Syberię, bo przez nich nie poszedłem na to do kina i żałuję.
-
Sprawa ponad realizm. W zasadzie nie kupuję tylko zakończenia/ń. Postaci świetnie odzwierciedlają postawy. Zain najtwardszy skurwiel na dzielni #respect
-
-
Film z gatunku tzw. pornografii nędzy tym razem w libańskim wydaniu i z piękną Nadine za kamerą. Jak nie kochać takiego filmu?