• Ostatnia aktywność: 25 lipca
 • Dodany: 6 czerwca 2017

Ostatnio zrecenzowane

 • 6

  Nikt nie powinien oszukiwać się, że #tuiteraz to dzieło, które ma szansę wpisać się w historię kinematografii w jakikolwiek sposób. Film Lartigau od samego początku wymierzony był na dostarczenie widzowi rozrywki, oraz przekazaniu kilku uniwersalnych prawd o tym, gdzie najłatwiej odnaleźć szczęście i duchowy spokój i równowagę. W kategorii lekkiej komedii zdecydowanie nie mam mu niczego do zarzucenia i myślę, że może być świetnym kandydatem na rodzinny wypad do kina.

 • 7

  Jest bez wątpienia kinem wysokich lotów, stanowiącym przede wszystkim wspaniałe doznanie wizualne. Chociaż nie mam wątpliwości, że bazujący na wielowątkowej intrydze scenariusz był niezwykle przemyślany, brakuje mu nieco tempa i charakteru w prowadzeniu akcji. Być może po prostu Zhang chciał złapać za ogon zbyt wiele srok i tak złożoną historię opowiedzieć, nie rezygnując przy tym z ani jednej sceny akcji, które są olbrzymim atutem filmu.

 • 7

  Niestety nie można powiedzieć, by Prawda wprawiała widza w ogromny zachwyt. Nie jest ona kinem szczególnie odkrywczym, czy przełomowym. Ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Koreeda wyszedł obronną ręką ze swojej pierwszej przygody z europejskim filmem i stworzył naprawdę udane dzieło, wpisujące się w styl, do którego nas przyzwyczaił.

 • 6

  Chociaż mam do tego obrazu żal za liczne błędy, zupełnie nie zdziwię się, jeśli podzieli los hitu Oriola Paulo i mimo chłodnego przyjęcia przez krytyków widzowie uczynią go dziełem kultowym. Wszak trzeba mu oddać to, że potrafi sprawić, by szczęka opadła do samej ziemi.

 • 7

  Jest bardzo ważnym głosem w sprawie praw pracowniczych, który może dać do myślenia wielu ludziom przekonanym, że magiczna ręka wolnego rynku jest w stanie zwalczyć wszystkie problemy świata. Dzięki bezkrytycznemu podejściu chińskiego zarządu do swoich metod prowadzenia firmy, dokumentalistom udało się zdobyć materiał, którego nie mogliby wyciągnąć z rąk żadnego z kapitalistów, mających świadomość patologii w swoich strukturach.

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Najbardziej odrębnie ocenione

Średnio ocenia o 0.1 niżej niż inni krytycy

Jeżeli jesteś Marcin Grudziąż, to możesz połączyć konto z profilem krytyka i uzyskać dostęp do panelu administracyjnego krytyka. Połącz z krytykiem