
Trzyczęściowa historia przedstawiająca tworzenia się materii, informacje dotyczące powstawania życia oraz futurystyczną wizję świata.
- Aktorzy: Andrzej Chyra, Danuta Banach, Stanisław Banach, Kaja Werbanowska, Iwo Piotrowski i 9 więcej
- Reżyser: Norman Leto
- Scenarzysta: Norman Leto
- Premiera kinowa: 6 października 2017
- Premiera światowa: 18 marca 2017
- Ostatnia aktywność: 21 listopada 2023
- Dodany: 9 sierpnia 2017
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
Przyciąga i utrzymuje uwagę widza dzięki wyraźnej, mocnej wizji, estetycznej bezkompromisowości i ogromnej sile spokoju, emanującej z wirujących, kłębiących się układów elektronów i cząsteczek, hulających przez kolejne kadry. Przypomina seans hipnozy, po którym człowiek budzi się bogatszy nie tylko w wiedzę o sobie czy rzeczywistości, ale i w nową, wartą pielęgnowania, wrażliwość.
-
Ostatecznie jednak film z pewnością można uznać za majstersztyk kinowego wyobrażenia ewolucji świata.
-
Sprawnie nakręcone kino, które stara się połączyć przyjemne z pożytecznym. Wciąga warstwą narracyjną, na której trzeba się skupić, aby zrozumieć poszczególne elementy, ale zachwyca też wizualizacjami i futurystyczną wizją świata.
-
Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie obrazy pozostają tu najważniejsze. Od abstrakcyjnych plam i smug, od baletu kształtów i kolorów Leto gładko przechodzi do motywów rodem z horroru czy science fiction: portretuje drapieżne i pasożytnicze zachowania na poziomie mikrokomórkowym czy prowokuje nas do wyśnienia wizji jutra. Pozwala zachwycić się swoją wizją życia, buduje pomost między nauką a estetyką, między wiedzą a pięknem.
-
Całkiem ciekawa filmowa podróż od początków istnienia wszechświata i materii, aż po odważną wizję tego, jak będzie wyglądała nasza przyszłość.
-
Jeden z najciekawszych i najlepszych polskich filmów 2017 roku.
-
Jest idealnym przykładem kina nowohoryzontowego, które, jak podsumowuje bohater filmu, stanowi, podobnie jak sztuka, coś w rodzaju fitnessu dla mózgu.
-
-
Recenzje użytkowników
-
Znakomicie podana przydatna dawka wiedzy, niby będąca czymś w stylu szkolnych popularno-naukowych dokumentów, tak naprawdę dająca widzowi coś więcej. Artystyczne przeżycie. Leto dba o wykwintność wizualną filmu, sięgając po animację komputerową i poklatkową, w każdej osiągając sukces. W dodatku z wręcz genialnym, futurystycznym zakończeniem w lemowskim klimacie hard fiction, które ogląda się z zapartym tchem. Chyra jako narrator hipnotyzujący.
-