Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Przesilenie zimowe

2023 Film
7.9 10.0 0.0 11
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Zrzędliwy nauczyciel historii zostaje w szkole podczas przerwy świątecznej aby pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domu. Wśród nich jest sprawiający problemy Angus.

  • Recenzje krytyków

    • To nie jest przełomowy film w twórczości Payne'a, a już na pewno nie kolejne arcydzieło na miarę jego "Nebraski" z 2013 roku. To produkcja, jakiej od niego oczekiwaliśmy - a przyzwyczaił nas do dzieł z najwyżej półki, świetnie napisanych, bezbłędnie zagranych, idealnie prowadzonych. Nie zawiódł.

      Więcej
    • Ten film to komediodramat, który bardzo przyjemnie się ogląda, bo twórcom udało się umiejętnie dobrać i rozmieścić słodkie i gorzkie elementy. Historia jest ciepła i prowadzi nas w raczej optymistyczne rejony. Ale nigdy nie jest za słodko. Film jest mądry, ale nie przemądrzały, choć dialogi są błyskotliwe i treściwe. I pełno tu bezpretensjonalnego humoru, zarówno słownego, jak i sytuacyjnego. Dawno się w kinie tak głośno nie śmiałam

      Więcej
    • To nieidealna, gdzieniegdzie nazbyt konwencjonalna opowieść, ale jednocześnie stanowi świetny przykład tego, że jeżeli masz coś do powiedzenia, to i bez oszałamiającego budżetu możesz utkać coś porządnego. Scenarzysta David Hemingson skontrował tym samym sztampowe hollywoodzkie historie, a Alexander Payne potwierdził swój nieszablonowy reżyserski warsztat.

      Więcej
    • Takich filmów jak Przesilenie zimowe brakuje współczesnemu kinu.

      Więcej
    • Na ogólnopolską kinową premierę Przesilenia zimowego będzie trzeba czekać do stycznia, szkoda, bo obraz ten idealnie pasowałby jako seans na czas przerwy świątecznej. Ten niesłychanie prosty w swoich założeniach, świetnie zagrany, elegancko nakręcony film, oparty na uniwersalnym temacie konfliktu międzypokoleniowego ma w sobie mnóstwo ciepła i przypomina o tym, co w relacjach między ludźmi najważniejsze, nie tylko podczas świąt.

      Więcej
    • "Przesilenie zimowe" potwierdza zmysł Payne'a do obserwacji relacji międzyludzkich oraz ich demonów, które ich prześladują i jednocześnie kształtują. Film bardzo niedzisiejszy w realizacji, skupiony i wyciszony, choć może wielu się dłużyć.

      Więcej
    • Tak wyraziste charaktery łatwo zamienić w karykatury, ale obsada zgrabnie omija pułapki konwencji. Warto było więc czekać na kolejny filmowy prezent od Payne'a. We współczesnym Hollywood nie ma zbyt wielu reżyserów, którzy tworzą równie przystępne i zabawne, acz niebanalne kino środka. Zawsze z myślą o szerszej widowni, ale nigdy wbrew autorskim zasadom.

      Więcej
  • Recenzje użytkowników

    • Na takie filmy czeka się z wypiekami na twarzy.Z pozoru to prosty film ale jego potężną siłą jest to co ma w środku.Nikt nie potrafi ukazać kontaktów międzyludzkich jak Payne,to jest wręcz wizytówka a The Holdovers jest wręcz na szczycie tej listy.133 minuty zlatują w pewnej refleksji nad ludzką komunikacją i to co jest ważne aby ją utrzymywać w doborowym tonie.Scenariuszowo wszystko tu gra ale to trójka aktorów tworzy z tego wybitne wręcz dzieło wprawia w poczucie sensu.To ważna lekcja.

    • Rozczulające, zabawne i dobrze zagrane kino, które z pewnością będzie świątecznym klasykiem wielu ludzi. Szkoda tylko, że brakuje mu czegoś oryginalnego.

    • Film reżyserii Alexandra Payne'a, znany z takich dzieł jak "Sideways", oferuje widzom unikalne połączenie humoru, emocji i głębokiej analizy ludzkich relacji. "The Holdovers" to nie tylko opowieść o samotności i poszukiwaniu zrozumienia, ale także studium charakteru głównego bohatera, który mimo swojej zgorzkniałej natury, stopniowo odkrywa w sobie zdolność do empatii i zrozumienia.

    • Opowieść o wzajemnym zrozumieniu. Stylizowany, nakręcony w spokojnym tempie. Mimo drobnych dłużyzn, ogląda się go całkiem nieźle. Nie ma tego czegoś, co pozwoliłoby zaliczyć go do świątecznych klasyków, ale warto zobaczyć.

    • Dobrze czasami dostać od Alexandra Payne'a takie kameralne, ciepłe kino. Jakbym się cofał do filmów sprzed 20 lat. Nic odkrywczego, od początku wiadomo jak się to skończy, ale może to jest w tym piękne,

    • nie taki pan od historii straszny jakim go malują - pozytywny film o końcówce roku 1970

      Więcej
    • Tak bardzo mi się spodobał, bo Payne zbudował spójny świat, w którym czułem się jakbym cofnął się w czasie o 50 lat, kompletnych, prawdziwych bohaterów, oparty o pozytywne emocje. Przez cały film i po nim, miałem uśmiech na twarzy.