
-
38recenzji
-
38ocen
-
28pozytywnych
-
10negatywnych
-
6.5średnia
-
74%pozytywnych
-
1.2odrębność
Gatunki, kraje i dekady
Ostatnio zrecenzowane
-
Nie powiem, że chciałbym zobaczyć "Hana Solo" w rękach kogoś odważniejszego, bardziej stosownym byłoby powiedzieć, że chciałbym zobaczyć coś bardziej oryginalnego.
-
Soderbergh ujawnił się tutaj jako młody talent potrafiący przeprowadzić trafną psychoanalizę toksycznych związków i zaprezentować ją w przejrzysty i niezwykle intymny sposób.
-
Niestety, "Pacific Rim: Rebelia" jest przykładem na to, co się dzieje z autorskim projektem wizjonerskiego twórcy po tym, jak ster przejmują wielkie korporacje.
-
Ciekawszy anty-bohater oraz lepszy aktor wcielający się w jego rolę - gdyby z takiego pułapu rozpoczęli twórcy dwa lata temu, do całej serii miałbym zupełnie inne podejście.
-
Nie dostarcza tylu emocji, ile mógłby. Przeciwko filmowi przemawiają jego postaci drugoplanowe, które zostają potraktowane po macoszemu i są jedynie karykaturami.
Najwyżej ocenione
-
Młody reżyser udźwignął temat z niezwykłą gracją i stworzył jeden z najlepszych filmów roku.
-
Kadry przypominają obrazy, sztywne zachowanie bohaterów ma w sobie odpowiednią dynamikę, a całego nastroju dopełnia muzyka klasyczna - "Barry Lyndon" to najlepszy film, jaki możemy obejrzeć, jeśli chcemy przynieść się w czasie do XVIII wieku.
-
Jedna z tych sytuacji, kiedy adaptacja filmowa jest lepsza niż książka.
-
Śmiała i innowacyjna reżyseria pozwoliła Nemesowi stworzyć niezwykły i jedyny w swoim rodzaju klimat, "Syn Szawła" może spokojnie zajmować miejsce wśród tak pięknie nakręconych filmów jak "Lista Schindlera" i "Pianista".
-
Wątpię, by nowym historiom towarzyszyły takie emocje i wrażenia, jak po seansie najnowszego filmu Jamesa Mangolda. "Logan" to film superbohaterski na najwyższym poziomie.
Najniżej ocenione
-
Podczas gdy "Sandy Wexler" odznaczał się jakąś krztą rozumu, a nawet humorem, "Ojciec roku" pozbawiony jest obu.
-
Pomimo innowacyjnego pomysłu wypada bardzo nierówno i blado.
-
To powrót do jakości pierwszej części, po niezwykle nudnej i bezowocnej "dwójce", której nie udało się przeskoczyć jakościowego progu o wysokości krawężnika.
-
Największy problem z "Ligą Sprawiedliwości" to taki, że jest to film całkowicie pozbawiony klimatu i własnego charakteru.
-
Niestety, "Pacific Rim: Rebelia" jest przykładem na to, co się dzieje z autorskim projektem wizjonerskiego twórcy po tym, jak ster przejmują wielkie korporacje.
Odrębnie ocenione
-
Pomimo innowacyjnego pomysłu wypada bardzo nierówno i blado.
-
Taika Waititi wykonał zaledwie to, co do niego należało, ale nie wystarczyło to, aby stworzyć prawdziwie epickie zakończenie.
-
J. K. Rowling chciała rozpocząć zbyt wiele na raz i nie skupiła się na najważniejszej rzeczy, która uczyniła Harry'ego Pottera tak znaną i lubianą serią - bohaterach. Nie ważne ile w filmie zobaczymy fantastycznych zwierząt i różnorakich zaklęć, jeśli nie będzie w kolejnych filmach bohaterów, na których nam zależy, to wykreowany przez nią nowy świat na zawsze pozostanie pusty.
-
Głównym powodem, dla którego nie uważam "Lśnienie" za dzieło wybitne jest fakt, że jako horror sprawuje się marnie.
-
Zdecydowanie ma swoje zalety. Jednakże, biorąc pod uwagę wszystkie przeciwności losu narzucone przez same koncepty wszechmocy, jak i drażniące dziury fabularne, nie mogę powiedzieć, że byłem całkowicie zachwycony najnowszymi "Avengersami".