Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Avengers: Wojna bez granic

2018 Film
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Potężny Thanos zbiera Kamienie Nieskończoności w celu narzucenia swojej woli wszystkim istnieniom we wszechświecie. Tylko drużyna superbohaterów znanych jako Avengers może go powstrzymać.

 • Recenzje popularnych krytyków

  • Dziesiątki rozpoznawalnych postaci na ekranie zderza się ze sobą w scenach niczym figurki w zabawie wyjątkowo uzdolnionego dziecka, które potrafi pisać nad wyraz solidne, dowcipne dialogi i zachować esencję swoich bohaterów.

   Więcej
  • Rozbuchana formalnie i zarazem zaskakująco intymna "Wojna bez granic" to filmowy ekwiwalent piaskownicy, w której mieszczą się wszystkie zabawki świata.

   Więcej
  • Trzeba jednak docenić, jak zwarty dramaturgicznie jest ten film. Jak - mimo metrażu "bez granic" - narracyjna konstrukcja nie wali się pod własnym ciężarem. Jak pięknie odmierzone są tu składowe, zwłaszcza patosu i humoru.

   Więcej
  • Choć nie flirtuje z gatunkiem tak wdzięcznie jak "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", nie ma tak ciekawie rozpisanego konfliktu jak "Wojna bohaterów" i brak mu tak wyraźnego autorskiego sznytu, jak w "Strażnikach Galaktyki", pozostaje w ścisłej czołówce filmów Marvela. To przede wszystkim monumentalne widowisko o niespotykanym dotąd rozmachu z nieoczywistym zakończeniem, o którym będzie się dyskutować aż do premiery kolejnej części.

   Więcej
  • Dostaliśmy ciekawy blockbuster z angażująca fabułą, fantastycznymi bohaterami i niesamowitym antagonistą. Niestety nie jest pełny, więc próżno mówić o tym jaki wpływ będzie miał na uniwersum i czy w końcu Marvel postawił na odwagę.

   Więcej
 • Recenzje popularnych użytkowników

  • Marvelowski Władca Pierścieni połączony z Guardians of the Galaxy i rodzinnym dramatem. Why not?

  • Spektakularne widowisko Marvela zbierające niemal wszystkich głównych bohaterów z aż 18 filmów MCU i łączące ich w jedno wydarzenie. Zachwyca efektami specjalnymi i scenami akcji, wzrusza, bawi, Thanos jest tu najlepszym złoczyńcą ze wszystkich w tym uniwersum. Po prostu trzeba to zobaczyć!

  • Seria Marvela doszła do ściany. Zebrała więc wszystkich bohaterów, aby przez dwie i pół godziny bić głową w mur.
   "Wojna bez granic" dla widzów nie zaznajomionych z serią jest filmem niezrozumiałym, a może nawet irytującym. Co chwila pojawiają się jakieś nowe postacie, które siłą rzeczy po kilkunastu minutach muszą ustąpić pola kolejnym.
   Pod względem realizacyjnym mamy to samo, co w poprzednich filmach Studia Marvel, tyle .... że dwa razy więcej. A może nie dwa, a pięć.

  • Marvel w formie - prawie 2,5h czystej, dobrej, zajmującej akcji. Więcej takich filmów Disney, więcej!

  • "Mission Immposible" jakim było stworzenie Infinity War powiodło się i to bardzo! Świetne przeniesienie eventu komiksowego na ekrany kin. Na ten moment uważam, że tego filmu się nie dało lepiej zrobić. Brawo Russo, Brawo Feige, Brawo Marvel!

 • Najlepsze recenzje krytyków

  • Bracia Russo poszli na całość, dostarczając najlepszy film w MCU. Na zbieg wielu wątków czekaliśmy dziesięć lat, ale było warto. Avengers: Infinity War to widowisko zapierające dech, kolosalne przedsięwzięcie, które ciężko będzie pobić. Wyważone w każdym calu i gwarantujące ponad dwie godziny wyśmienitej, przemyślanej, podlanej humorem, ale i goryczą rozrywki.

   Więcej
  • Jest filmem, który po prostu trzeba zobaczyć kilka razy. To jest prawdziwe trzęsienie ziemi i nawet jeżeli na podstawie poprzednich filmów i trailerów typowaliście, co się stanie - zapewniam, że czeka was niejedno zaskoczenie.

   Więcej
 • Najlepsze recenzje użytkowników

  • Marvelowski Władca Pierścieni połączony z Guardians of the Galaxy i rodzinnym dramatem. Why not?

  • Jeżeli chodzi o kino superbohaterskie to jest to jak na razie numer jeden. Bawiłem się świetnie i czekam na więcej. To nie mistrzostwo jeżeli chodzi o wszystkie aspekty dobrego filmu ale jak na czysto komercyjna papkę - Avengers: Wojna bez granic to pozycja na podium.

  • Rewelacyjny, trzymający w napięciu do końca, z pełną ilością uwielbianych przez fanów bohaterów, ekstremalną rozwałką i mistrzem zła czyli Thanosem. Opisanie czym jest Avengers: Infinity War się po prostu nie da to trzeba przeżyć na własnej skórze <3

  • Wydarzenie tak wielkie, że mogło upaść pod własnym ciężarem, a jednak podołało zadaniu i wyznaczyło nowe standardy dla swojego gatunku. Może mieć swoje pomniejsze problemy, ale mi jako fanowi, dostarczyło to tego czego powinno było czyli pięknego ukoronowania najlepszego uniwersum w historii kina.

  • Najbardziej ambitny crossover w historii? Zdecydowanie tak. Przemyślane, dopracowane i dające frajdę widowisko? Jasne! Najlepszy film Marvela? Raczej nie. Ciężko oceniać go w kategoriach zwykłego filmu. Jest to bardziej pewne wydarzenie w uniwersum łączące bohaterów i wątki z poprzednich produkcji MCU. Im więcej ich obejrzałeś, tym większą przyjemność wyniesiesz z Infinity War.