• Ostatnia aktywność: 8 września
 • Dodany: 16 października 2018

Ostatnio zrecenzowane

 • 1

  Niestety produkcja ta jako pewna skomponowana całość jest projektem nieudanym na każdej przestrzeni, spójnym jedynie w konsekwentnym prezentowaniu coraz większych i coraz dotkliwszych rozczarowań, które, choć osobno nie wywoływałyby takiego poruszenia, spięte razem doprowadzają na skraj wytrzymałości. Wraz z napisami końcowymi nie czułem buzującej złości ani cynicznego rozbawienia, a jedynie żal nad pogrzebanym przez gatunkową koncepcję potencjałem każdej z nowel.

 • 9

  Najlepszy film tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i liczę, że gdy nadejdzie jego premiera, jak najwięcej osób da Joannie Satanowskiej szansę. Tak kreatywny, a przy tym dojrzały formalnie i treściowo debiut to wspaniały zwiastun przyszłości zarówno reżyserki, jak i polskiej kinematografii.

 • 6

  Z suchego, ekonomicznego bilansu zysków i strat wynikałoby zatem, że jego najnowszy pełny metraż musiałbym umieścić w samym centrum skali ocen. Na szczęście recenzje to nie giełdowe algorytmy i najważniejszy jest w nich element ludzki. Dlatego też, dostrzegając ogrom pasji i ambicji twórców, czuję się wewnętrznie zobligowany do delikatnego popchnięcia Komara ku pozytywnej nocie.

 • 5

  Jak mawia główna bohaterka: "Ćwicz z ciałem, które masz, a nie z ciałem, które chciałbyś mieć". Ze Sweat jest tak, jak z takimi motywacyjnymi frazesami - chęci są dobre, ale efektom najczęściej towarzyszy po prostu rozczarowanie. Ja zaś ze swojej strony muszę oceniać film, który do recenzji dostałem, nie zaś taki, jaki chciałbym dostać. Stąd poniższa ocena.

 • 5

  Gniazdo od pierwszych minut prezentuje potencjał, do bycia filmem przynajmniej dobrym. Umiejętna reżyseria, świetna praca pionów audiowizualnych i solidne aktorstwo zderzają się jednak z miałkim scenariuszem, który zamiast w pełni ukształtowanym, artystycznym dziełem, wydaje się być tylko kanwą do dalszej, bardziej szczegółowej, literackiej pracy. Solidne fundamenty niestety nic nie zdziałają, gdy ściany zrobiono z kartonu.

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Odrębnie ocenione

Średnio ocenia o 0.5 niżej niż inni krytycy