4.3 10.0 0.0 3
Negatywnie oceniony przez krytyków
?
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny użytkowników

Policjant drogówki postanawia sięgnąć po zgoła radykalne metody, by uspokoić szarżujących kierowców, robotnik w trakcie walki o...

 • Recenzje krytyków

  • 6

   Generalnie frustracja napędza nasz naród w tym filmie do tego, by z normalnych spokojnych ludzi przeistoczyć się w agresywne bestie. "kRAJ" to krzywe zwierciadło postawione przez nami. Śmieszy, ale także zmusza do pewnej refleksji.

  • Niestety produkcja ta jako pewna skomponowana całość jest projektem nieudanym na każdej przestrzeni, spójnym jedynie w konsekwentnym prezentowaniu coraz większych i coraz dotkliwszych rozczarowań, które, choć osobno nie wywoływałyby takiego poruszenia, spięte razem doprowadzają na skraj wytrzymałości. Wraz z napisami końcowymi nie czułem buzującej złości ani cynicznego rozbawienia, a jedynie żal nad pogrzebanym przez gatunkową koncepcję potencjałem każdej z nowel.

  • 6

   Mimo wszelkich wad tej produkcji, stanowi ona ciekawy punkt na linii czasowej polskiego kina. Choć sygnowana jest logiem Warszawskiej Szkoły Filmowej, to opiera się głównie na mieszaniu pokoleń - od starych wyjadaczy po nowe, budujące się dopiero nazwiska. Ślesicki podczas spotkania po premierze filmu podkreślał, że większość pracy wykonali studenci WSF.

 • Recenzje użytkowników

  • 6

   Był potencjał na coś więcej, ale zwykle jest sabotażowany przez słabe zakończenia lub dziwną potrzebę obrania jak najbardziej przesadzonej konwencji.