Kolejne nowości w serwisie. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Ciche miejsce

2018 Film
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez krytyków
7.2
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Pięcioosobowa rodzina stara się przetrwać w świecie pełnym potworów, które stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo, a zwabia je najmniejszy hałas.

 • Nowe recenzje krytyków

  • Mógłbym poruszyć tu jeszcze kwestię marnie i dość niejasno rozwiązanej fabuły, dziur w koncepcji, które te wszystkie zmyślne pomysły na przeżycie bohaterów próbują średnio udanie łatać, czy emocjonalnego tandeciarstwa, ale to nie mierzi już tak mocno wobec genialnego pomysłu wyjściowego. Niemniej jednak wymienione wyżej trzy grzechy główne już tak.

   Więcej
  • Na pewno dostarczył mi trochę filmowych przyjemności, trochę momentów, w których delikatnie podskoczyłem w fotelu, ale czy zostało to ze mną po wyjściu z kina? Raczej nie. Dużo więcej wrażeń dostarczyła mi późniejsza wędrówka po nocnym, zamkniętym centrum handlowym.

   Więcej
  • Cisza, w połączeniu z małymi, czułymi scenami rodzinnymi, nadaje "Cichemu miejscu" tak intymnego charakteru, iż momentami możemy zapomnieć, że oglądamy film i mieć wrażenie jakbyśmy sami byli uczestnikami ukazywanych wydarzeń. Zamiast bać się dźwięków, boimy się wydać dźwięk, a zamiast bać się tego co nęka naszych bohaterów, boimy się o nich.

   Więcej
  • To chyba najprostszy pomysł, który Krasinski podniósł do rangi naprawdę porządnego filmu.

   Więcej
 • Nowe recenzje użytkowników

  • Jak ja uwielbiam ten typ horroru który nie dość że fajnie straszy bez nadmiernego efekciarstwa czy gore, to jeszcze potrafi być o czymś. Zaskakująco dobry scenariusz jak na tak znikomą ilość słów. Do tego fantastyczny koncept który łatwo było zepsuć po prologu, a jednak się udało i finalnie nawet go rozwinięto. Satysfakcjonujący, wystarczająco stresujący oraz niezwykle emocjonujący seans. Może nie najlepszy horror jaki powstał, ale taki który udowadnia że czasem w prostocie tkwi największa siła.

  • Emily w formie :-)

  • Wielkie brawa, za napisanie najlepszego scenariusza do filmu Ciche Miejsce, aż w ryło mnie w ziemię. Stwory mi przypominają z filmu Venom.

  • W ciszy tej usłyszysz bicie własnego serca i wzrastające tempo,a gdy z głębi dojdą do głosu tłumione emocje ,będzie to dźwięk, który rozdziera serce.
   Dowód na to ze można nakręcić emocjonujący ,trzymający w napięciu obraz grozy ,bez epatowania widza scenami makabrycznymi.Warty podkreślenia jest wyjątkowo rzadki w kinie,w pozytywnym świetle ukazany obraz rodziny i silnych łączących je więzi,na przekór przeciwności.
   To takze historia walki o przetrwanie i gotowości do poświęcenia w imie milosci.

  • Dobry pomysł i realizacja. Niecierpliwie czekam na kontynuację.