Mosquito State

2020 Film Premiera za 1 dzień
5.3 10.0 0.0 3
Negatywnie oceniony przez krytyków
7.0
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Analityk z Wall Street obserwuje niepokojące zjawisko - jego modele komputerowe zachowują się nietypowo. Zupełnie tak jak rozmnażające się w jego mieszkaniu komary.

  • 6

    Jest w tym być może zbyt wiele niedopowiedzeń, które rozbijają wiarygodność opowieści i momentami sprowadzają ją do poziomu efekciarskiej historyjki z ekskluzywnymi wnętrzami i miliardem bzyczących insektów. Ale można tę opowieść czytać również inaczej - jako studium wykluwania się rewolucyjnych idei i samotności geniuszy, którzy na zawsze muszą pozostać niezrozumiani, natrętni niczym odpychające komary.

  • Z suchego, ekonomicznego bilansu zysków i strat wynikałoby zatem, że jego najnowszy pełny metraż musiałbym umieścić w samym centrum skali ocen. Na szczęście recenzje to nie giełdowe algorytmy i najważniejszy jest w nich element ludzki. Dlatego też, dostrzegając ogrom pasji i ambicji twórców, czuję się wewnętrznie zobligowany do delikatnego popchnięcia Komara ku pozytywnej nocie.

  • 4

    Ostatecznie próby reżysera przyjmujemy z obojętnością, a najciekawsze stają się urywki z archiwalnych wydań wiadomości w USA, a także wszystkie informacje przyrodnicze na temat komarów i ich rozwoju.