Portal internetowy poświęcony szczególnie filmom niezależnym i europejskim. Recenzje, zwiastuny oraz obszerna baza filmów z polskich serwisów VOD.

  • Ostatnia aktywność: 5 sierpnia
  • Dodane: 11 stycznia 2019

Ostatnio zrecenzowane

  • 9

    Zapewne nie stanie się orężem w walce o prawo do aborcji ani manifestem feministycznym. Z całą pewnością jednak to właściwy moment na wejście do polskich kin i zamknięcie ust wszystkim tym, którzy uważają, że w czasie pandemii równouprawnienie i tolerancja przestają być istotnymi kwestiami.

  • 7

    To przede wszystkim eksperymentalny performance, który należy chłonąć, absorbując egzotyczną energię głównej bohaterki. Warto się wyłączyć, dać oczarować, odpocząć w tej na pozór beztroskiej zmysłowości tamtego świata, by później przypomnieć sobie, że jest ona równie zadręczona problemami, a namiętność to tylko zasłona dymna i krótkotrwały czar.

  • 8

    Liberté

    2019 Premiera wczoraj

    Mimo że wcześniejsze poczynania Serry cenię bardziej, nie zawiodłam się. Swoimi ostatnimi obrazami poprzeczkę postawił on sobie wysoko, a niewielu jest w kinie twórców, którzy w tak zgrabny sposób potrafią przenosić na ekran obrazy znane z historii malarstwa.

  • 6

    Do moich ulubionych momentów w filmie należy scena ze wspomnianej rozmowy ojca Loli z pracownicą klubu go-go. Mężczyzna kończy swój wywód na temat rodzicielstwa pełnym frustracji stwierdzeniem, że przecież miał syna, nie córkę, jego rozmówczyni rozsadza jednak ten nieporadny argument krótkim: "Masz coś przeciwko kobietom?". W tym zdaniu zawiera się cała siła filmu.

  • 7

    Estetyzujące kadry i elektroniczna muzyka Simona Waskowa dają pozór, że do czynienia mamy z zapomnianym klasykiem sprzed kilkudziesięciu lat. Film robi większe wrażenie, gdy zdamy sobie sprawę, że nakręcony został praktycznie bez żadnego budżetu, przy wykorzystaniu szkolnego sprzętu, jako studencki projekt w szkole artystycznej, raczej bez aspiracji dystrybucyjnych. Tym bardziej warto więc przymknąć oko na ewentualne zgrzyty.

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Najbardziej odrębnie ocenione

Średnio ocenia o 0.1 wyżej niż inne źródła