Elegia dla bidoków

2020 Film
4.8 10.0 0.0 9
Negatywnie oceniony przez krytyków
5.4
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Student wydziału prawa na Yale wraca do rodzinnego miasteczka, gdzie mierzy się z historią rodziny, lokalnymi wartościami i amerykańskim snem.

 • 4

  Nowy film Howarda to poprawna do bólu opowieść o klanie rodziny nieperfekcyjnej w każdym calu.Poprawny na tyle,że to obraz mocno przeciągnięty,z dość słabym scenariuszem,momentami mozolnym tempem i nijakimi dialogami.Narracja w pierwszej części siada, później jest o wiele lepiej po to aby na koniec znowu wpaść w pewne mało ciekawe tony.Jedynie broni się aktorstwo,Close i Adams tworzą krwiste,pierwszorzędne role emanujące szeroką gamą emocji.I chyba w sumie tyle.Zawiodłem się na tej pozycji.

 • 3

  Trudno określić film tak dziwny i niezrozumiały dla mnie. Jednak nie zostawił on pozytywnych wrażeń

 • 5

  "Sami wybieramy swój los" Historia ku pokrzepieniu serc pokazująca że z patologicznej rodziny (ale rodziny) można się wyrwać, tyle że to historia jakich wiele (i niekoniecznie trzeba odbywać podróż gdzieś na "zadupie" USA :/ ). Close i Adams dobrze weszły w role ale ... bez przesady z tymi zachwytami

 • 3

  To był ciekawy temat, z którego dało się wycisnąć sporo, ale jako, że Ron Howard nie zrobił żadnego dobrego filmu od 7 lat to wyszło jak wyszło. Do tego nie pomaga chaotyczny montaż oraz przeszarżowane aktorstwo.

 • 6

  Nie jest to bardzo dobry film, nie jest to też film tak zły jak krzyczą recenzenci. Przy ekranie trzymała mnie przede wszystkim ciekawa i dająca do myślenia historia, no i fantastyczna gra aktorska (wiem, wiem, były szarże, ale co z tego, skoro niemal każda kreacja wywarła na mnie wrażenie). Jednak zacząłem odczuwać irytację przez bohaterów, kiedy musiałem po raz któryś oglądać ich wrzaski i kłótnie zamiast konstruktywnych rozmów. No i po montażu widać, że sporo materiału wyleciało.

 • 6

  Dramat rodzinny, ale pod płaszczykiem bezpiecznego Hollywood, dlatego może ciężko uwierzyć w sporo zdarzeń. Bawiłem się względnie dobrze bo nie miałem żadnych wyższych oczekiwań względem tego filmu. Ale rozumiem większość zarzutów. Howard ma kilka asów, bo np. relacja babci i JD jest czymś co ogląda się z przyjemnością. Samo aktorstwo Glenn Close na pewno zasługuje na kilka nagród. Zaskakująco dobrze wypada także Haley Bennett. Niestety Adams mam wrażenie, że za bardzo szarżuje.

 • 6

  Ciekawe wykorzystanie retrospekcji i flashbacków. Społeczny wymiar historii. Widać trudności adaptacyjnej, jednak wyrazistość bohaterów pozwala identyfikować się z historią. Żeby taki film ominął kina to bardzo przykry efekt COVID.