Aktualizacja serwisu! M.in. import z IMDb. Sprawdź
 • Ostatnia aktywność: 18 kwietnia
 • Dodany: 22 lipca 2016

Ostatnio zrecenzowane

 • 8

  Josephine Decker postanowiła nakręcić film o sztuce i zamiast spokoju i harmonii odnalazła w niej ból, chaos i obsesję. Dynamiczna forma Shirley jednocześnie dobrze to oddaje, ale też pozostaje całkiem lekkostrawna. To ambitne kino, ale wciąż celujące w szeroką publiczność.

 • 7

  To pierwszy z planowanych kilkunastu filmów poświęconych tajnemu ośrodkowi badawczemu. Pełne jego zrozumienie jest możliwe jedynie w kontekście całości, mimo to obraz pozostaje intrygujący sam w sobie, również, a może przede wszystkim, dzięki niekompletności.

 • 7

  Przymykając oko na to, że nie każda scena udała się tak jak powinna, nie sposób nie zauważyć, że Shariat ma talent do opowiadania historii. Futur Drei płynie bez większych przeszkód, nie tylko skrząc się humorem, ale i oferując momenty poważniejsze.

 • 7

  Zaskakująco dużo w tym filmie obecności twórcy. Nie chodzi wyłącznie o motywy autobiograficzne, ale o postawienie się w roli artysty-demiurga. Taka modernistyczna postawa okazuje się bardzo niedzisiejsza. Wilczyński naprawdę walczył o stworzenie wielkiego dzieła i właśnie przez to, że jest to tak oczywiste Zabij to... się od niego oddala. To jednak wciąż intrygujące, trudne i warte oglądania kino.

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Najbardziej odrębnie ocenione

Średnio ocenia o 0.3 niżej niż inni krytycy

Jeżeli jesteś Krzysztof Osica, to możesz uzyskać dostęp do panelu administracyjnego krytyka.