Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

W trójkącie

2022 Film
6.9 10.0 0.0 30
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.7
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Po zatonięciu luksusowego jachtu młoda para walczy z pozostałymi pasażerami o przetrwanie na bezludnej wyspie.

 • Recenzje krytyków

  • To chwilami komiczna satyra i ma jako taka mocne momenty. Szkoda tylko, że ten śmiech często wynika z żenady, a nie z autentycznej śmieszności przedstawionej sytuacji.

   Więcej
  • Ogląda się bardzo dobrze, dwie i pół godziny mija szybko i gdybym miała oceniać poszczególne sceny niezależnie od siebie, nie miałabym zastrzeżeń. Jednak jako całość film mnie odrobinę zawiódł. Po prostu spodziewałam się czegoś bardziej oryginalnego w wymowie.

   Więcej
  • Śmiech Östlunda to śmiech łatwy, bo jego celem są ludzie śmieszni, głupi, mali i straszni. A przecież od zawsze słyszę w redakcjach: pamiętaj, atakowanie łatwych celów i obśmiewanie rzeczy oczywiście beznadziejnych nie przystoi dobrym tekstom. Czy z dobrymi filmami nie powinno być w takim razie tak samo?

   Więcej
  • Wnikliwość. Tego oczekiwałbym po tak często nagradzanym filmie...

   Więcej
  • Zgrabny film i całkiem celna, ale niestety powierzchowna i bardzo truistyczna satyra i krytyka współczesności, taka która jednak nikogo nie urazi, co trochę uraża mnie, bo wolałbym bardziej chamskie i obrazoburcze stwierdzenia, ale trudno. Östlund zrobił troszeczkę lepszy film niż "The Square" i wpisuje się wszystkimi nominacjami i palmą w Cannes w annały historii kinematografii, trafił też do szerszej widowni, co na plus.

   Więcej
  • W "The Square" problematyczny był nadmiar wątków i całość pękała w szwach, jednak W trójkącie wydaje się być filmem znacznie bardziej przystępnym i spójnym. Nie pokuszę się o stwierdzenie, że lepszym, ale bezwzględność reżysera ma nie tylko wymiar społecznego zaangażowania, to coś jeszcze bardziej osobistego. Uporządkowanie struktury i podzielenie jej na rozdziały, zdecydowanie pomaga w odbiorze, a jednocześnie nie umniejsza niewątpliwej wartości artystycznej.

   Więcej
  • Czy nagrodzony Złotą Palmą film może nam pomóc w zrozumieniu współczesnych nierówności? To raczej zadziwiająco konserwatywna opowieść o niezgłębionych pokładach resentymentu i zachcianek, jakie kryje w sobie ludzka natura.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • Östlund zabiera Nas na pewnego rodzaju rejs apokalipsy.A to dlatego,że początkowo absurdalne sytuacje są pięknym odzwierciedleniem teraźniejszości i tego jaką rolę człowiek w Niej pełni.Ta absurdalność okazuje się być cholernie szczerą prawdą o nas samych i tego jak my postrzegamy innych przez swój dobrobyt.Reżyser świetnie zestawia to poprzez kontrastowość i nadaje temu bardzo komiczny charakter. A wszystko jest genialne rozpisane i poprowadzone.2,5h obrazu który zostawia gorzką refleksje.

  • Zabawna i rzadko pudłująca satyra, która może czasem nie wie kiedy nieco wstrzymać się, ale jest też wspaniale wyreżyserowana i zagrana.

  • Nie tylko ciekawa opowieść o tym co zrobi człowiek jak mu zabraknie jedzenia, ale i genialna psychologiczna przeprawa przez dzisiejsze realia społecznej drabiny. Dodatkowo, mimo długości, dobrze się ogląda, ładnie nagrane i mega pokolorowane.

  • Stanowczo za dużo czasu, sraczki i Marksa. Sili się na bycie drugim Paradise, ale waleniem obuchem w łeb szacunku nie zyska. Najlepiej wychodzą tu kwestie konfliktu płci.

  • Całkiem zabawne (jeśli ktoś lubi prymitywny humor) i ciekawe (choć przewidywalne i infantylne) socjologicznie. Jednak film trochę dziwnie prowadzi historię - czasem przydługo, trochę rzeczy niepotrzebnych, inne niedopracowane itp.

  • Na pewno jeden z najciekawszych filmów 2022 roku. Zaskakuje i czasem wchodzi na tory Parasite. Wybornie rozegrany i poruszający społeczne tematy. Duże pole do dyskusji.

  • Może i trąci banalnością, ale wszystko jest tak ze sobą połączone, że po prostu się dobrze chłonie.