Miles Morales po ukąszeniu przez radioaktywnego pająka staje do walki z nikczemnym Kingpinem. Pomogą mu w tym Spider-Manowie z innych wymiarów.
- Aktorzy: Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld, Mahershala Ali, Brian Tyree Henry i 15 więcej
- Reżyserzy: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Phil Lord, Rodney Rothman
- Scenarzyści: Phil Lord, Rodney Rothman
- Premiera kinowa: 25 grudnia 2018
- Premiera DVD: 10 maja 2019
- Premiera światowa: 7 grudnia 2018
- Ostatnia aktywność: 8 marca
- Dodany: 13 grudnia 2017
-
Ma pełne szanse wkupić się w łaski wielbicieli filmowych emanacji superbohaterów w nie mniejszym stopniu niż "Spider-Man: Homecoming" czy przełomowa trylogia Sama Raimiego.
-
8.516 grudnia 2018
- 2
- Skomentuj
-
-
Jest jak sztabka złota najlepszej próby, oprószona kryształkami Swarovskiego i brokatem. Przekaz filmu jest prosty i piękny: każdy może być bohaterem, bez względu na płeć, wiek czy kolor skóry. Wzruszające i pełne świetnego humoru widowisko. Mistrzostwo kina superbohaterskiego.
-
108 czerwca 2019
- 1
- Skomentuj
-
-
To nie tylko jeden z najlepszych filmów o Spider-Manie, ale również jeden z najlepszych filmów superbohaterskich, a także jedna z najlepszych animacji w historii. Może nawet najlepsza animacja pod względem wizualnym w dziejach. Miles Morales nie mógł sobie wyobrazić lepszego debiutu na kinowych ekranach. To jednak film nie tylko dla fanów, każdy powinien bawić się znakomicie.
-
Czyste złoto i jedna z najlepszych rzeczy jakie mogliśmy oglądać w kinach w 2018 roku.
-
Nie jest produkcją wymagającą, a dającą po prostu niesamowitą dawkę dobrej zabawy podanej w wyjątkowo smakowitej oprawie. Zresztą nie oszukujmy się - na tym filmie po prostu warto wyłączyć myślenie i bawić się jak dziecko przez 90 minut.
-
Najlepszy film o człowieku pająku od lat. Jest genialny i zdecydowanie dla każdego!
-
Nikt chyba nie spodziewał się po tej produkcji tak wysokiego poziomu. Spider-Man Uniwersum wysuwa się na prowadzenie w wyścigu o Oscara dla najlepszej animacji.
-
Jest kwintesencją adaptacji komiksu w każdym calu od szalonego, skomplikowanego i mało popularnego konceptu jakim jest Spider-Verse przez unikalną animację po bohaterów, którzy potrafią szczerze rozbawić i wzruszyć, a widz po zakończeniu seansu za nimi tęskni.
-
Ja widziałem w życiu wiele animacji, ale czegoś takiego jak "Spider-Man: Uniwersum" nie potrafię porównać do czegokolwiek. Surrealistyczno-awangardowo-mainstreamowa hybryda, po obejrzeniu której chce się tylko jednej rzeczy: sequela.
-
Oryginalna, eksperymentalna animacja, świetna fabuła i dialogi, zaskakująco emocjonalne sceny oraz przesympatyczne postacie sprawiają, że Spider-Man: Uniwersum to nie tylko najlepszy animowany film roku. To jeden z najlepszych filmów kropka.
-
Zdecydowanie najlepszy film superbohaterski roku 2018. Zdaje mi się, że Sony wreszcie znalazło patent na Spideya i nie opowiedziało po raz kolejny tej samej historii.
-
Jest dziełem świeższym, jeśli nie na lata świeżym: potrafiącym dotrzeć do każdego, niezależnie od wieku, preferencji filmowych oraz sympatii do komiksów Marvela. Kinowy obraz z grudnia 2018 to dzieło uniwersalne, idealnie balansujące między humorem a powagą oraz niepozbawione zaskakujących plot twistów i widowiskowych scen akcji. Tytuł obowiązkowy dla fanów Pajączka, wielbicieli występów cameo Stana Lee oraz poszukiwaczy oryginalnych animacji.
-
Ten film można chwalić całymi godzinami. Ilość easter eggów i smaczków przytłacza.
-
Tu nie ma co za dużo strzępić jęzora - Spider-Man Uniwersum to złoto.
-
Jakość i innowacyjność animacji wznosi o kilka pięter umiarkowanie zajmującą historię. Scenarzyści ciekawą koncepcję sprowadzili do banału, a reżyserzy rodzinne i przyjacielskie pogaduszki nastolatka rozciągnęli do granic możliwości. W trakcie seansu nie raz miałem ochotę przewinąć rzecz naprzód o parę minut.
-
Bez wątpienia jest najlepszą produkcją superbohaterską w 2018 roku. Ciężko mówić o jakimkolwiek elemencie, który wybija się ponad inne. Muzyka, styl animacji, fabuła, to wszystko składa się na spójną całość i przekłada się na świetną zabawę przed ekranem.
-
Przeplatają się tu inspiracje filmowe i muzyczne, techniki animacyjne, lekka i całkowicie poważna tematyka. Historia, która zdawała się już nudzić i mogła na kilkanaście lat zostać zamknięta w przepastnych szufladach studia Sony, została przebudowana i zinterpretowana na nowo.
-
Świetny! Apeluję, żeby nie zniechęcać się tym, że to animacja, i odważnie wejść na salę kinową, nie zwracając uwagi na swój wiek.
-
Kawał świetnej rozrywki i przepiękny hołd dla komiksów.
-
Jedna z najświeższych i najbardziej dopracowanych realizacyjnie premier roku, a przy okazji najlepszy kinowy Spider-Man i jeden z najlepszych filmów superbohaterskich w historii.
-
Przy dość słabych produkcjach animowanych Marvela to jednak "sztorm świeżości", który swoim rozmachem, skomplikowaniem i poziomem animacji zostawia daleko w tyle również kreskówki od konkurencyjnego DC.
-
Siła nowego Spider-Mana w dużej mierze tkwi w grze konwencją, włożonym w opowieść sercu i znakomitej technice, jednak w czasach, w których twórcy często nawiązują do popkultury i grają nostalgią, film reżyserskiego tria nie poprzestaje na samych mrugnięciach do widza. Przede wszystkim opowiada kawał dobrej, klasycznej, ale w pewien sposób świeżej historii super-bohaterskiej - lekkiej, bezpretensjonalnej, niewymuszenie zabawnej i silnie grającej na emocjach.
-
Wszelkie podsumowania zostały już napisane przez moich kolegów, jeśli jednak mogę dodać coś od siebie to rzadko kiedy kupuje filmy na płytach, a ostatnim był Bladerunner 2049, a ten tytuł także znajdzie się na mojej półce.
-
Pierwszy film w kinie, na którym byłem od długiego czasu. Mogę powiedzieć, a jestem trochę skąpcem, że nie żałuję ani grosza wydanego na bilet. Ba! Dajcie mi kolejną część albo coś podobnego, a wydam kolejne szekle.
-
Genialna animacja, świetny film o superherosach, cudowne przedstawienie Spider-verse.
-
Ożywiony komiks, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Idealna kreska harmonizuje z rewelacyjnie poprowadzoną akcją, a forma zwizualizowania historii nie jest zwykłą próbą zekranizowania komiksu. Stworzono niezwykłą hybrydę, kolaż gatunków i różnych metod rysownictwa i animacji. Ten film jest po prostu niezwykły pod wieloma względami i w swym gatunku aktualnie chyba nie posiada konkurencji.
-
Film komiksowy pełną gębą, który nie tylko korzysta z historii znanych z kart komiksów, ale swoją formą oddaje specyfikę papierowego medium. Robi wszystko to, czego z racji przyjętej konwencji nigdy nie zrobi w swoich filmach Marvel, a co jakiś czas temu mogliśmy podziwiać w kultowym w niektórych kręgach filmie Scott Pilgrim kontra świat.
-
Twórcy animacji nie mogli zawieźć fanów, zwłaszcza w roku 2018, w którym to odeszli: Stan Lee oraz Steve Ditko -osoby, które stworzyły Spider-mana. Na szczęście "Spider-Man Uniwersum" to film kompletny i chyba najlepsza ekranizacja tego komiksu w historii.
-
Siłą tej produkcji są właśnie wybory producenckie - niecyniczne, nietrzymające reżyserów oraz scenarzystów na smyczy, a przede wszystkim wyróżniające się tonem oraz wyglądem.
-
To przykład odświeżającej radochy z robienia filmu. Wyzwoleni z obowiązku dotarcia z produkcją do każdego mieszkańca naszego globu twórcy przedsięwzięcia mogli nie hamować swojej wyobraźni i śmiało skorzystać z pozostawionej im swobody.
-
Przygotujcie się na film o waszym ulubionym superbohaterze z sąsiedztwa, jakiego jeszcze nie widzieliście. "Spider-Man Uniwersum" wygląda obłędnie i opowiada naprawdę dobrą i angażującą historię.
-
Widziałem już wiele animacji o Pajączku, ale oprócz tej z lat 90. żadna nie wzbudziła u mnie sympatii. Do dziś. Spider-Man Uniwersum to świetna animacja ze świata Marvela, do której z przyjemnością będę wracać nie raz.
-
Czyste kino rozrywkowe jak to, które angażuje, rozśmiesza do łez i przy okazji nie obraża inteligencji, to wciąż zbyt rzadkie wydarzenie. Rewelacja!
-
Świetna animacja. Jedna z ciekawszych i bardziej przewrotnych opowieści nie tylko o Człowieku-Pająku, ale w ogóle wśród produkcji z komiksowym rodowodem.
-
Jest prawdziwym przełomem: operuje zupełnie nową estetyką, wchodzi w bardzo nieoczywisty dialog z komiksową klasyką, otwiera wyjątkowo ciekawe drogi dla superbohaterskich narracji i sprawnie, a przy tym nienachlanie, przemyca niezwykle ważne społeczne treści. Ponadto jest zwyczajnie energetyczną bombą, zachwycającą dynamiką, kolorami, muzyką, humorem i dystansem.
-
Najlepszy film komiksowy roku, najciekawsza wizualnie animacja od lat, ale i poruszająca opowieść o trudnej relacji syna z ojcem.