
- 100% pozytywnych
- 62 krytyków
- 98% pozytywnych
- 229 użytkowników
Miles Morales jest nastolatkiem, który odkrywa w sobie moce podobne do tych, jakimi posługuje się Spider-Man, podobnie zresztą jak on, jest superbohaterem, nazywany jest często Ultimate Spider-Man, działa w uniwersum zwanym Ziemia-1610. Jest nadzwyczajnie silny, potrafi wdrapywać się po ścianach, ma pajęczy zmysł i umiejętność paraliżowania wroga.
- Aktorzy: Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld, Mahershala Ali, Brian Tyree Henry i 15 więcej
- Reżyser: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
- Scenariusz: Phil Lord, Rodney Rothman
- Premiera kinowa: 25 grudnia 2018
- Premiera światowa: 7 grudnia 2018
- Ostatnia aktywność: 1 marca
- Dodany: 13 grudnia 2017
-
Dałem się ponieść, wyniosło mnie w stratosferę, oniemiałem. Wciąż zbieram się do kupy, ciągle pamiętając, że kuzyn za dzieciaka nazywał mnie Peterem Parkerem.
-
Jeden z najlepszych filmów o superbohaterach w historii. Nie tylko wśród animacji.
-
Oryginalna, eksperymentalna animacja, świetna fabuła i dialogi, zaskakująco emocjonalne sceny oraz przesympatyczne postacie sprawiają, że Spider-Man: Uniwersum to nie tylko najlepszy animowany film roku. To jeden z najlepszych filmów kropka.
-
Arcydzieło animacji!
-
To, co dzieje się w kadrze to jakaś petarda! Najlepsze sceny akcji 2018 roku! Animacja ani na moment nie traci szybkiego tempa, tylko go ciągle podkręca.
-
Przenosi widza do świata nieograniczonej zabawy, poprzez świeże podejście do gatunku komiksowych adaptacji.
-
To bez wątpienia najlepszy film o człowieku-pająku w historii i również jedna z lepszych produkcji o superbohaterach.
-
Świetny! Apeluję, żeby nie zniechęcać się tym, że to animacja, i odważnie wejść na salę kinową, nie zwracając uwagi na swój wiek.
-
Jest jak sztabka złota najlepszej próby, oprószona kryształkami Swarovskiego i brokatem. Przekaz filmu jest prosty i piękny: każdy może być bohaterem, bez względu na płeć, wiek czy kolor skóry. Wzruszające i pełne świetnego humoru widowisko. Mistrzostwo kina superbohaterskiego.
-
Zalety Spider-Mana Uniwersum można w sumie wymieniać bez końca. Fantastyczna oprawa wizualna, świetnie napisani bohaterowie, humor, oryginalna i wielowymiarowa historia. Polecam absolutnie każdemu - dzieciom, dorosłym, fanom i nie-fanom Spider-Mana - każdy znajdzie coś dla siebie.
-
Animowany Pająk to uczta dla oczu i hołd dla mitologii Spider-Mana. Dzieło intrygujące swoją warstwą wizualną i chwytające za serce przynajmniej 10 razy w trakcie całego seansu.
-
Tę średnią historię oprawiono jednak z taką pasją i tak wielkim szacunkiem dla komisowego źródła, że można jej wybaczyć znacznie więcej niż chociażby ekranizacji "Batman: The Killing Joke", której autorzy najwyraźniej nie zrozumieli, z jaką publicznością będą mieli do czynienia.
-
Przeplatają się tu inspiracje filmowe i muzyczne, techniki animacyjne, lekka i całkowicie poważna tematyka. Historia, która zdawała się już nudzić i mogła na kilkanaście lat zostać zamknięta w przepastnych szufladach studia Sony, została przebudowana i zinterpretowana na nowo.
-
Ten film można chwalić całymi godzinami. Ilość easter eggów i smaczków przytłacza.
-
Jedna z najświeższych i najbardziej dopracowanych realizacyjnie premier roku, a przy okazji najlepszy kinowy Spider-Man i jeden z najlepszych filmów superbohaterskich w historii.
-
Nikt chyba nie spodziewał się po tej produkcji tak wysokiego poziomu. Spider-Man Uniwersum wysuwa się na prowadzenie w wyścigu o Oscara dla najlepszej animacji.
-
Jest kwintesencją adaptacji komiksu w każdym calu od szalonego, skomplikowanego i mało popularnego konceptu jakim jest Spider-Verse przez unikalną animację po bohaterów, którzy potrafią szczerze rozbawić i wzruszyć, a widz po zakończeniu seansu za nimi tęskni.
-
Pozycja absolutnie rewelacyjna, którą po prostu trzeba zobaczyć, bo to nie tylko najlepszy film o Spider-Manie w historii, ale też totalny top wszystkich filmów superbohaterskich ostatnich lat.
-
Najlepszy film o człowieku pająku od lat. Jest genialny i zdecydowanie dla każdego!
-
Siłą tej produkcji są właśnie wybory producenckie - niecyniczne, nietrzymające reżyserów oraz scenarzystów na smyczy, a przede wszystkim wyróżniające się tonem oraz wyglądem.
-
Czyste złoto i jedna z najlepszych rzeczy jakie mogliśmy oglądać w kinach w 2018 roku.
-
Jest dziełem świeższym, jeśli nie na lata świeżym: potrafiącym dotrzeć do każdego, niezależnie od wieku, preferencji filmowych oraz sympatii do komiksów Marvela. Kinowy obraz z grudnia 2018 to dzieło uniwersalne, idealnie balansujące między humorem a powagą oraz niepozbawione zaskakujących plot twistów i widowiskowych scen akcji. Tytuł obowiązkowy dla fanów Pajączka, wielbicieli występów cameo Stana Lee oraz poszukiwaczy oryginalnych animacji.
-
Widziałem już wiele animacji o Pajączku, ale oprócz tej z lat 90. żadna nie wzbudziła u mnie sympatii. Do dziś. Spider-Man Uniwersum to świetna animacja ze świata Marvela, do której z przyjemnością będę wracać nie raz.
-
To nie tylko jeden z najlepszych filmów o Spider-Manie, ale również jeden z najlepszych filmów superbohaterskich, a także jedna z najlepszych animacji w historii. Może nawet najlepsza animacja pod względem wizualnym w dziejach. Miles Morales nie mógł sobie wyobrazić lepszego debiutu na kinowych ekranach. To jednak film nie tylko dla fanów, każdy powinien bawić się znakomicie.
-
Miles Morales zadebiutował na wielkim ekranie w świetnym stylu, a produkcja z jego udziałem powinna stanowić obowiązkowy seans nie tylko dla miłośników Spider-Manów, ale wszystkich fanów kina superbohaterskiego w ogóle.
-
Spider-Man: Uniwersum ogląda się wspaniale. Akcja jest szybka, kolory oszałamiające, ilość żartów, odniesień, aluzji olbrzymia.
-
Ma pełne szanse wkupić się w łaski wielbicieli filmowych emanacji superbohaterów w nie mniejszym stopniu niż "Spider-Man: Homecoming" czy przełomowa trylogia Sama Raimiego.
-
Kawał świetnej rozrywki i przepiękny hołd dla komiksów.
-
To walentynka wysłana przed czasem do fanów komiksów. Wyważony hołd złożony popkulturze, w tym zmarłemu niedawno Stanowi Lee. Humor bawi do łez, te czasem smakują goryczą, ponieważ dramat i tragedia drażnią kanaliki łzowe skuteczniej od cebuli.
-
Najlepszy film komiksowy roku, najciekawsza wizualnie animacja od lat, ale i poruszająca opowieść o trudnej relacji syna z ojcem.
-
Świetna animacja. Jedna z ciekawszych i bardziej przewrotnych opowieści nie tylko o Człowieku-Pająku, ale w ogóle wśród produkcji z komiksowym rodowodem.
-
Uniwersum przełamuje impas, jaki toczy kino trykociarskie od kilku ostatnich lat, pokazując, że siła takowych produkcji nie leży w rozmachu, lecz w zamyśle.
-
W kinie lepszego Spider-Mana nie było.
-
Jeśli uważacie że dzisiejsze animacje robione są na jedno kopyto i brak im spójnej wizji artystycznej, koniecznie wybierzcie się na "Spider-Man Uniwersum".
-
Jest prawdziwym przełomem: operuje zupełnie nową estetyką, wchodzi w bardzo nieoczywisty dialog z komiksową klasyką, otwiera wyjątkowo ciekawe drogi dla superbohaterskich narracji i sprawnie, a przy tym nienachlanie, przemyca niezwykle ważne społeczne treści. Ponadto jest zwyczajnie energetyczną bombą, zachwycającą dynamiką, kolorami, muzyką, humorem i dystansem.
-
Graficznie jest to zupełnie nowy poziom, a na widok sceny kulminacyjnej Andy Warhol zapewne omdlałby z radości.
-
Przygotujcie się na film o waszym ulubionym superbohaterze z sąsiedztwa, jakiego jeszcze nie widzieliście. "Spider-Man Uniwersum" wygląda obłędnie i opowiada naprawdę dobrą i angażującą historię.
-
Czyste kino rozrywkowe jak to, które angażuje, rozśmiesza do łez i przy okazji nie obraża inteligencji, to wciąż zbyt rzadkie wydarzenie. Rewelacja!
-
Ten film to wizualnym majstersztyk, scenariuszowa precyzja i jedna z ciekawszych animacji, którą można się zachwycać nie tylko za obraz, ale również warstwę dźwiękową.
-
Ożywiony komiks, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Idealna kreska harmonizuje z rewelacyjnie poprowadzoną akcją, a forma zwizualizowania historii nie jest zwykłą próbą zekranizowania komiksu. Stworzono niezwykłą hybrydę, kolaż gatunków i różnych metod rysownictwa i animacji. Ten film jest po prostu niezwykły pod wieloma względami i w swym gatunku aktualnie chyba nie posiada konkurencji.
-
Dobra rozrywka, szybkie tempo, ciekawie choć schematycznie rozwijane postacie pozostawiają jednak pewien niedosyt.
-
Nie zmienił mojego patrzenia na rzeczywistość, ale za to dostarczył sporo rozrywki, przyniósł nieco życiowych mądrości, dramatyzmu, nie uciekając się od prostego, ale świetnego humoru, a ja wyszedłem z kina zadowolony.
-
Nie jest produkcją wymagającą, a dającą po prostu niesamowitą dawkę dobrej zabawy podanej w wyjątkowo smakowitej oprawie. Zresztą nie oszukujmy się - na tym filmie po prostu warto wyłączyć myślenie i bawić się jak dziecko przez 90 minut.
-
Jakość i innowacyjność animacji wznosi o kilka pięter umiarkowanie zajmującą historię. Scenarzyści ciekawą koncepcję sprowadzili do banału, a reżyserzy rodzinne i przyjacielskie pogaduszki nastolatka rozciągnęli do granic możliwości. W trakcie seansu nie raz miałem ochotę przewinąć rzecz naprzód o parę minut.
-
To przykład odświeżającej radochy z robienia filmu. Wyzwoleni z obowiązku dotarcia z produkcją do każdego mieszkańca naszego globu twórcy przedsięwzięcia mogli nie hamować swojej wyobraźni i śmiało skorzystać z pozostawionej im swobody.
-
Zdecydowanie najlepszy film superbohaterski roku 2018. Zdaje mi się, że Sony wreszcie znalazło patent na Spideya i nie opowiedziało po raz kolejny tej samej historii.
-
Tu nie ma co za dużo strzępić jęzora - Spider-Man Uniwersum to złoto.
-
Wszelkie podsumowania zostały już napisane przez moich kolegów, jeśli jednak mogę dodać coś od siebie to rzadko kiedy kupuje filmy na płytach, a ostatnim był Bladerunner 2049, a ten tytuł także znajdzie się na mojej półce.