Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
 • Mimo kilku potknięć Sam Raimi udanie wrócił do superbohaterskiej konwencji, a że mistrz mistycyzmu nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, z pewnością istnieje szansa, że ponownie zasiądzie na reżyserskim fotelu.

  Więcej
 • Najnowszy Doktor Strange stara się dawać frajdę, ale do końca wcale jej nie daje. Powodów jest zapewne kilka, ale głównie chodzi o to, że twórcy chcieli upiec zbyt wiele pieczeni na jednym ogniu.

  Więcej
 • Rzecz pozostaje jednak podobna przejażdżce kolejką górską. Jakby powiedział Martin Scorsese: to nie jest kino. Ale w kategoriach lunaparkowej rozrywki sprawdza się wyśmienicie.

  Więcej
 • To film, w którym wiele się dzieje, ale dzięki analogiom i odniesieniom do przeszłości, widz czuje też nostalgię i jakiś dziwny rodzaj ukojenia. Obsadzenie Benedicta Cumberbatcha było jedną z najlepszych decyzji twórców Marvel Studios, podobnie jak angaż reżysera Sama Raimi, który wprowadza widzów w coraz to mroczniejszy świat superbohaterów.

  Więcej
 • Fabularnie "Doktor Strange w multiwersum obłędu" wypada całkiem dobrze, ale niestety jest trochę chaotyczny i ciągle gna do przodu. Powoduje to, że mało jest czasu, aby zagłębić się i zatrzymać się na chwilę. Pufff i już jesteśmy w centrum innej akcji.

  Więcej
 • Najnowsze przygody Doktora Strange'a wprowadzają do MCU ideę multiwersum, czyli nieskończoną liczbę równoległych wszechświatów, z których każdy mieści wszystko, co już istnieje, ale w innej rzeczywistości.

  Więcej
 • Jest widowiskiem stworzonym do oglądania. Dzięki ciągle zmieniającej się przestrzeni akcji, wyjątkowej kolorystyce i indywidualnemu spojrzeniu Sama Raimiego nie sposób się nudzić podczas seansu.

  Więcej
 • Potencjał Multiverse of Madness był nieograniczony. Wykorzystano go w minimalnym stopniu. Zbyt duże oparcie się o zewnętrzne dzieła kosztem samodzielności filmu nie zrobiły mu dobrze, sprowadzając go do roli kolejnego odcinka serialu. To wybornie nakręcone, ale słabe scenariuszowo dzieło, trafiające do średniej półki produkcji Marvela.

  Więcej
 • To bez wątpienia jedno z oryginalniejszych dokonań w dotychczasowym dorobku Marvela i to głównie za sprawą wyrazistego stylu jego reżysera, który potrafił dostosować swój indywidualny styl do nakreślonych ram filmowego uniwersum.

  Więcej
 • Nowa produkcja Marvela powinna zadowolić większość dorosłych fanów, bo młodsi niestety będą musieli zostać w domu, by nie nabawić się koszmarów. Cieszę się, że twórca po raz kolejny bawi się materią, którą dostał od Disneya, a nie wchodzi w jakieś schematy. I może nie ma tu głębokiej, skomplikowanej historii, ale jest ona tak podana, że widz siedzi przed ekranem jak zahipnotyzowany. Ta opowieść wciąga dzięki bohaterom i efektom wizualnym. Jestem w pełni usatysfakcjonowany i chcę więcej.

  Więcej
 • To powiew świeżości w MCU. W pierwszym akcie nie byłem jeszcze do niego przekonany, jednak później było tylko ciekawiej. Dostajemy świetne wykorzystanie fanserwisu i bardzo dobrze napisane postacie. Scarlet Witch jako czarny charakter jest genialna.

  Więcej
 • I z wszystkich filmów MCU, które oceniłem nisko, ten na pewno nie wzbudza we mnie tak złych emocji. Jasne, że nie wykorzystał potencjału. Ale nadal ma starającą się obsadę, dobre pomysły i przede wszystkim tą widoczną rękę twórcy przy dziele. Choć trzeba przyznać, ta ostatnia rzecz powinna być standardem, a nie wyjątkiem od reguły.

  Więcej
 • Został o miesiąc ubiegnięty w stworzeniu naprawdę obłędnego, wolnego od wszelkich ograniczeń wyobraźni multiwersum przez duet Daniels oraz ich "Wszystko wszędzie naraz", ale obydwa nadają podobny komunikat - przy całej złożoności oraz rozległości świata/światów, osobiste bolączki wcale nie są nic nieznaczącymi momentami w trwającej miliardy lat historii dziejów.

  Więcej
 • Sam Raimi został ewidentnie stłamszony przez maszynę produkcyjną Marvela, a jego nowy film można opisać najkrócej jako przerost formy nad treścią. Jako rozrywka na dwie godziny, to pewnie nawet zdaje egzamin, ale w kontekście całego MCU, dostajemy kolejny przeciętny, chaotyczny i wewnętrznie nielogiczny odcinek serialu.

  Więcej
 • Na poziomie scenariusza nie jest to być może wiekopomne dzieło, przemieszczanie się między lokacjami wydaje się przypadkowe, a dialogi momentami mocno kuleją. Realizacyjnie jednak zachowano spójność, chociaż film dostarcza wiele niespodzianek. Kilka scen jest na granicy tytułowego obłędu i są to najlepsze momenty w filmie.

  Więcej
 • To na pewno mile spędzony czas w kinie i brak nudy na którymkolwiek z etapów historii. Sam Raimi starał się przygotować coś innego, niż pozostałe filmy i to mu się na pewno udało, bo jest to zdecydowanie bardziej emocjonalna i mroczna historia. Szkoda, że jednocześnie zapędził się tworząc fabułę niezwykle pokręconą i miejscami chaotyczną, co zaburza odbiór filmu.

  Więcej
 • Niby Doktor Strange w multiwersum obłędu jest niezłym widowiskiem, ale to kolejna przeciętna odsłona nowej fazy.

  Więcej
 • Zdecydowanie najlepszym elementem filmu jest jego horrorowa stylistyka. Raimi doskonale bawi się konwencją, dzięki czemu Doktor Strange w multiwersum obłędu to najbardziej krwawy i najstraszniejszy obraz w MCU. Pełno w nim typowych dla kina grozy jump scare'ów, straszydeł, elementów gore, żywych trupów czy latających głów.

  Więcej
 • Bez pastwienia się zostaje daleko od oryginału. To film jak odcinek serialu, któremu brakuje porządnego rozwinięcia.

  Więcej
 • Druga część przygód Doktora Strange'a nie zawodzi, zabiera nas w nieznane dotąd rewiry MCU i pozwala wierzyć, że zabawa w skakanie po multiwersum dopiero się zaczyna. Możliwości, jakie z tego płynął oraz rozwój magicznej części świata Marvela pozwala sądzić, że czeka nas jeszcze wiele wrażeń w kolejnej odsłonie tej serii.

  Więcej