Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

2014 Film
7.4 10.0 0.0 18
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.5
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Kapitan Ameryka zostaje wplątany w sieć zagrażającej całemu światu intrygi. By ujawnić spisek, superbohater łączy siły z Czarną Wdową.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 9

  Świetnie skonstruowana fabuła, dobrze zrealizowanie sceny akcji (mimo że chwilami zalatują montażem rodem z Uprowadzonej) oraz porządnie zrobiona intryga. Jeden z najlepszych filmów w Kinowym Uniwersum Marvela.

 • 9

  Zimowy żołnierz jest akcyjniakiem idealnym. Z ekranu wylewa się wszystko czego trzeba do kapitalnego filmu.

 • 8

  Fantastycznie wyreżyserowane kino szpiegowskie umiejętnie poruszające temat inwigilacji, a do tego fenomenalny duet Capitana i Natashy.

 • 8

  Jeden z najlepszych filmów Marvela. Sprawił, że postać Kapitana Ameryki nabrała znacznie bardziej interesującego charakteru i głębi. Do tego zmienił coś w tym uniwersum i postawił na ciekawe tematy. Poza tym, forma thrillera szpiegowskiego świetnie pasowała do filmu.

 • 8

  Prawdopodobnie najmądrzejszy film ze stajni Marvela. Doskonały morał oraz sceny akcji. Kapitan w końcu jest Kapitanem na jakiego czekaliśmy. Ciekawie poprowadzone wątki Black Widow oraz Fury'ego oraz jeden z najlepszych villanów w uniwersum. Niestety, postać Zimowego Żołnierza jest nie co rozmyta i w zasadzie mogłoby go nie być. Początek kariery wielkich już braci Russo.