6.3 10.0 0.0 22
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.3
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Opowieść o Eternals - przedwiecznej rasie nieśmiertelnych istot, które zamieszkiwały Ziemię i ukształtowały jej historię.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 7

  Rozbuchane komiksowe koncepty Kirby'ego przefiltrowane przez wrażliwość reżyserki. Znakomita realizacyjnie opowieść o bardzo ludzkich bogach, mających swoje pragnienia, ale też wątpliwości, ciągle poszukujących własnej drogi. Tutaj nie każdy bohater musi być Twoim ulubieńcem, ale jednocześnie rozumiesz ich postawę oraz motywacje, a wszystko to zwieńczone bardzo osobistym finałem z mocno wyczuwalną stawką.

 • 6

  Rozumiem głosy zawodu i zachwytu,bo Zhao podchodzi do kina superbohaterskiego ze zbyt mocnym artystyczno-niezależnym duchem co sprawia,iż tytułowi Eternals tracą na swojej sile i wyrazie.Z drugiej strony to jakaś "nowa jakość" i całość ogląda się z wielkim zaciekawieniem a nie znużeniem.Mam wrażenie,że ciężko wprowadzić aż tylu nowych bohaterów(niektórzy potraktowani dość po omacku),że scenariuszowo wiele aspektów kuleje a Zhao dwojąc się myślę,że i tak by nie sprostała.Wizualnie to arcydzieło.

 • 7

  Ambicje potrafią przerastać Zhao, ale pomimo wad, brakowało mi takiej unikalnej i pełnej wrażliwości historii.

 • 7

  Chloe Zhao udało się okiełznać ten mocno ambitny projekt, nawet jeżeli w wielu momentach twórczyni musiała iść mocno na skróty i nadużywać ekspozycji w sporych ilościach. Poproszę więcej takich ryzykownych projektów, Marvel.

 • 7

  Zderzenie Zhao z machiną MCU ma fragmenty, gdzie w kołach zębatych czasem coś grzęźnie, bo i skrótowce i konwencja, ale w większości to zaskakująco naoliwione. Dobra, wiadomo, że reżyserka po prostu musi odhaczyć standardowe elementy pewnego origin i robi to. Musi też realizować pewien plan studia, ale też widocznie wprowadza swój autorski język. Na papierze relacje są super, Zhao tylko czasem nie fajnie inscenizuje, ale ostatecznie roznieca ducha w tych postaciach. Kapitalne sceny walk.