Strażnicy Galaktyki

2014 Film
8.0 10.0 0.0 17
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.6
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Po kradzieży potężnego artefaktu niezdarny awanturnik, Peter Quill, staje się celem Ronana, który pragnie wywołać wojnę w galaktyce. Aby przeżyć, łączy swoje siły z czterema innymi autsajderami.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 10

  Nawet nie umiem opisać jak doskonała jest to produkcja. Mamy to w końcu gadającego szopa w CGI oraz drzewo w CGI które jedyne co mówi to "I Am Groot" a zakończenie z nim jest jednym z najbardziej poruszających scen w filmach jakie kiedykolwiek widziałem. Dodatkowo jest lepszą Space Operą niż jakakolwiek część Sagi Star Wars. Najlepszy film MCU.

 • 10

  OTO STRAŻNICY GALAKTYKI

 • 8

  No kto by pomyślał, że jednym z najlepszych filmów Marvela będzie produkcja, która będzie zawierała gadające drzewo oraz szopa z obsesją na punkcje broni. Świetny humor oraz bardzo dobrze napisani bohaterowie. Jedynie Ronan wypada trochę kiepsko.

 • 8

  Wyśmienita space opera z sympatycznymi postaciami, świetną warstwą wizualną, zapadającym w pamięć soundtrackiem, umiejętną reżyserią i solidnym scenariuszem. A pamiętam jak się śmiałem, że to jakieś gadające szopy i drzewa, więc nie może się udać. Dobrze, że Marvel postawił na Gunna, bo inaczej MCU nie otrzymałoby najlepszego filmu w swojej historii.